Težave - trojno opozorilo

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

Danes se mi je med vožnjo na zaslonu pojavilo trojno opozorilo:
1. Windshield wiper automatism not available
2. Lower beam automatism not available
3. Airbag filure consult handbook

Je že imel kdo takšno "srečo" kot jaz? :x :cry: Oz a kdo ve, kaj naj bi bil vzrok? Vem, treba bo it na servis....

Hvala za odgovore.

Lp
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Najbrž samo random napaka, slab kontakt...
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

mogoče maš slab akumulator
Trentatre 1.3S
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

fiatista napisal/-a:mogoče maš slab akumulator
Akumulator sem kupil pred zimo, mislim, da to ne bi smelo biti vzrok... bom pa preveril...
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Crknila varovalka/varovalke?
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

Sem malo pogledal po navodilih - nisem našel, katera varovalka bi pokrivala vse to, niti, da bi 3 različne pokrivale te okvare.

Akumulator sem odklopil za par minut, priklopil nazaj - še vedno javlja napako.

Kaže, da bo treba na servis :doubt: :roll:
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Rele?
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

Ugotovil še eno napako - obvolanske komande ne delajo, sploh niso osvetljene... Se komu kaj bolj svita :?: :?


Edit: komande na volanu ne delajo, obvolanske komande delujejo, sicer bi bil nevozen #-o
Zadnjič spremenil pelinkovec, dne Sr Avg 24, 2011 6:34 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

oksidrala plosca z releji in varovalkami.. kaksni hladni loti nekje.. pelji kakemu dobremu avtoelektricarju..
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

Ugotovil, da je vzrok v pregoreli varovalki F49 pod armaturo. Super, sem si rekel =D>

Nabavim novo varovalko (oz komplet, ker nimajo posameznih :roll: ), ves vesel zamenjam in jo je takoj ven vrglo #-o . To pomeni, da nekje prihaja do kratkega stika ali kaj podobnega...

V glavnem, očitno res ne bo šlo brez servisa...
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

No, končno ugotovil pravi vzrok in rešil problem. Vzrok je bil v parkirnih senzorjih oz stikalu za parkirne senzorje.
Ugotovil sem, da mi po pojavu težav z varovalko ne delajo več parkirni senzorji. Ob podrobnem pregledu in plazenju pod avtom :doubt: nisem našel kakšne izrazite napake, razkrite izolacije žic, ipd....

Nato sem nekoliko bolj podrobno pregledal stikalo - mi ni delovalo 100% OK, zato sem ga razstavil, uporabil stari dobri WD40 - sestavil nazaj in zadeva dela :D

Upam, da pri tem tudi ostane... :wink:
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

Od začetka mojih težav z varovalko F49 je minilo že skoraj 5 let. V tem času sem jo že velikokrat zamenjal, vendar nekako sumim, da vzrok težav ni v parking senzorjih, kot sem sprva mislil. Včasih je bilo OK pol leta ali več, včasih več tednov/mesecev, v zadnjih par mesecih pa mi je to varovalko začelo pogosteje ven metat, zato sem jih kupil celo škatlo in jih sproti menjal ](*,) in hkrati vsakič na veliko razmišljal in razglabljal, kaj bi lahko bil vzrok :-k

Na sumu sem imel že kontakte pri zadnjih lučeh, kontakte oz kable pri varovalkah pod armaturo, pregledal (kolikor mi je uspelo oz sem videl) kable pod sedežem (imam gretje sedežev) in pri lučeh. NAmreč na tujih forumih je pri nekaterih uporabnikih bila težava tam.

No, danes mi je spet vrglo varovalko ven in sem jo po ustaljeni praksi spet zamenjal. Nato mi jo je nemudoma spet vrglo ven takoj, ko sem dal kontakt. To se do sedaj ni dogajalo. Nato sem malo premikal kable na vseh naštetih mestih in ponovil vajo še 3x. Čisto vsakič je takoj vrglo varovalko ven. In to je potem vrglo meni varovalko ven ](*,) :roll:

Skratka, sedaj je stanje takšno, da varovalko konstatno meče ven. SAj me zadeva niti ne bi tako skrbela, vendar trenutno nimam delujočih airbagov, kar pa ni hec. Zanima me:
1. ali ima še kdo to "srečo"?
2. ali se kako iz računalnika vidi, kateri uporabnik je sprožil kratek stik, da bi vsaj malo omejil iskanje krivca?
3. ker nisem elektronik, me zanima ali npr. lahko vrže varovalko ven zaradi preguljene žice npr. pri parking senzorju tudi ko ne dam v rikverc, torej senzorji niso v akciji?
4. kako najhitreje oz kako sploh rešiti problem? kje se da najti, kaj vse pokriva ta varovalka? V navodilih je bolj švoh napisano.


HVala za pomoč!
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Na pregibu prtljaznih vrat.?
Slika
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Najbolje je da se obrnes na uporabnika WiTBoY . On bi znal najti vzrok dokaj hitro. Ima ogromno znanja okoli elektrike/elektkronike. Je pa zihr nekje dotrajana napeljava in je nekaj v stiku.

LP
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Alfa33 napisal/-a:Na pregibu prtljaznih vrat.?
x2
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija