Sklopka, Vztrajnik, Potisni ležaj, Cilinder skl. - 1.9 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
alfasebastjan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Jun 02, 2005 9:01 pm

Če je samo sklopka brez potisnega ležaja je po moje draga, sicer pa ne. Je pa res da je nekaj 10 eur še stroškov pošiljanja.
Uporabniški avatar
alfasebastjan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Jun 02, 2005 9:01 pm

Pri meni je pa mislim da ravno obratno. Sklopka se mi zdi u redu, vsaj občutek je nekako čisto ok, vztrajnik pa je že malo načet. Sicer še nič ne trese, vendar pa se občasno sliši nekaj v stilu ''trrrrrrrrrr...'' in to v prostem teku. Še najbolj se ga sliši ko avto ugasnem. Takrat pa kr grdo zaruži. Če imam takrat stisnjeno sklopko se ga pa ne sliši. Opazil sem tudi da če pri vžganem avtu pritiskam sklopko se sliši nek klik, klik... Ne vem ali ima to tudi kaj veze z vztrajnikom ali morda potisnim ležajem?!
Sicer pa v glavnem pravijo (trgovci in serviserji) da če menjaš vztrajnik da je pametno zamenjat kompletno sklopko. Meni je moj mehanik sicer rekel, da če menjaš vztrajnik niti ni nujno menjat komplet sklopko če je le ta dobra, potisni ležaj pa vsekakor. Kaj je prav in kaj ne pa sam bog ve ;-)
V glavnem tole tudi meni malo živce para. Sem se že malo informiral za cene materiala. Kompletna sklopka s potisnim ležajem + vztrajnik pride blizu 700 eur.
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

Ja tudi pri meni se sliši nekakšen klik, klik ko pritisnem na sklopko. Ta teden bom obiskal mehanika in bomo videli kaj bo.
Uporabniški avatar
alfasebastjan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Jun 02, 2005 9:01 pm

Denis 159 napisal/-a:Ja tudi pri meni se sliši nekakšen klik, klik ko pritisnem na sklopko. Ta teden bom obiskal mehanika in bomo videli kaj bo.
Ti je mehanik slučajno ugotovil od kje prihaja'' klik, klik''? Jaz sem pred kratkim zamenjal kompletno sklopko in vztrajnik vendar se še vedno sliši ta prekleti ''klik'' ko stisnem sklopko do konca.
sajer
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 183
Pridružen: Ne Jun 06, 2010 7:24 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Grosuplje

Ta klik,klik ima očitno veliko alf,tudi moja že skor tri leta.
Uporabniški avatar
Boris18
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: So Avg 01, 2009 9:00 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Da ne bom odpiral nove teme, bom zapisal kar pod tole, saj se moje vprašanje nanaša na stopalko sklopke. In sicer, ko sem sem vceraj odprl avto, sem na tepihu pod stopalko sklopke zgledal majhen bel kos plastike, ki se je ocitno nekje na stopalki odlomila. Zraven na preprogi je tudi manjsi flek olja oz nekega mazila. Ko pritisnem na stopalko in jo zacnem popuscati, cisto na koncu naredi kar glasen Klik na stopalki, tako da vsakic ko pritisnem in spustim naredi nadležni klik..., je pa po nekaj voznje se nekaj več mazila na preprogi...
Ali ima kdo idejo, kaj bi lahko bilo narobe/ kako nevarno je to (ker sem na dopustu mora servis pocakati kak dober teden....)/ koliko stane popravilo oz. zamenjava ustreznega dela...???

Hvala za odgovore.
deanj
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 12:19 am

Izpadel ti je plastičen kvadratek, ki ima na sredini luknjico kjer pride en del vzmeti zataknjen tako, da ti sedaj vzmet drsa po železu na stopalki.
Uporabniški avatar
Boris18
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: So Avg 01, 2009 9:00 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Ja, zgleda tocno tako, ali mogoce ves ali se dobil samo to plastiko, oz kaj vse je treba kupit, da se to sanira?
mates
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 9:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Za hribom

Se bom kr v tole temo prklopu:

Optimisticno, butasto vprasanje: kje bi lahko dobil, seveda cim bolj ugodno komplet (sklopka in vztrajnik)?

LpM
qwerta
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 9:44 am

Lamelo mam jaz..glanc novo.......pred mesecem kupil....tko da ...jo dam mal cenej
mates
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 9:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Za hribom

A ma mogoce kdo doma ali pa ve, da se komu valja zanic vztrajnik doma?

Za en "projekt" me zanima.

LpM
Uporabniški avatar
Schonicu
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 129
Pridružen: Ne Sep 09, 2012 5:28 pm
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Boris18 napisal/-a:Ja, zgleda tocno tako, ali mogoce ves ali se dobil samo to plastiko, oz kaj vse je treba kupit, da se to sanira?

Dobijo se ja samo plastike, najbolj da vzames obe... Mislim da sem ih placal nekje slabih deset evrov (AT Ljubljana)!
Drugace pr moji sem menjal te drsne plastike uzmeti pedala sklopke pri dobrih 100k!
LP
2005-2008 Alfa 33 1,3 ie Boxer SW 4x4 / 93.let
2008-2010 Suzuki Grand Vitara 1.6i 4x4 / 99.let
2010-2012 Fiat Tipo Sport / 93.let
2012-20?? Alfa 159 1,9 jtdm SW Progression / 07.let
Uporabniški avatar
Schonicu
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 129
Pridružen: Ne Sep 09, 2012 5:28 pm
Kraj: Kamnik
Kontakt:

mates napisal/-a:A ma mogoce kdo doma ali pa ve, da se komu valja zanic vztrajnik doma?

Za en "projekt" me zanima.

LpM

Pejt do najblizjega avtomehanika, se veseu bo ce mu mal ropotije okol delavnice poberes! ;-)

LP
2005-2008 Alfa 33 1,3 ie Boxer SW 4x4 / 93.let
2008-2010 Suzuki Grand Vitara 1.6i 4x4 / 99.let
2010-2012 Fiat Tipo Sport / 93.let
2012-20?? Alfa 159 1,9 jtdm SW Progression / 07.let
mates
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 9:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Za hribom

Sem bil pri dveh, ki jih mal bolj poznam ampak se takoj znebita take robe:-)
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

Zgleda da bom moral tud jaz menjat sklopko. Od kar je čipan je začela občasno zdrsvat. Pa me zanima če menjaš na original novo je to vredu ali je kakšen relativno poceni upgrade na agresivnejše sklopke oz ali se to sploh plača delat?

Nekaj sem videl mesec nazaj na ebayu da so dve varianti nadgradnje. Ena je le malo dražja druga pa skoraj še enkrat več €. Kakšno mnenje?

Navadna (kako je s tem če je samo komplet brez potisnega ležaja?):
http://www.ebay.co.uk/itm/Alfa-Romeo-15 ... 19d2d2db4a

Boljša £423.99:
http://www.ebay.co.uk/itm/Panther-Paddl ... 27be91696e

In še nekaj vmes £273.49:
http://www.ebay.co.uk/itm/Panther-Sport ... 5d34c1dea5

Kako je z obnavljanjem?
Odgovori
  • Informacija