Sklopka, Vztrajnik, Potisni ležaj, Cilinder skl. - 1.9 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

24jtd
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 228
Pridružen: Ne Jan 28, 2007 11:44 am

Prvo kot prvo, sploh ni važn kolk ma kilometrov avto, lahko ma skurjeno kuplongo pri 30k km ali pa kuplonga zdrži 250k km. Odvisno kako je bil avto vožen. Drugače pa čipanje veliko bolj obremeni kuplongo, zarad večjega navora. Jst sem dal NOVITEC-ov čip not pa mi je začela drset drugi dan vožnje!!!!!! 2,4 motor 129kw. Tak da, kr plunt v roke, pa menjat kuplongo.
mp25
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: Če Dec 17, 2009 9:51 am

TribesMan napisal/-a:
mp25 napisal/-a:Tudi meni se je pojavil problem da mi npr. ko prestavim iz 3 prestave v 4 prestavo nabije obrate avto pa šele kasnejo potegne.

Tudi če imam v 1 prestavi ne morem več energično - divje speljat kot da gre vse v prazno.

Ali je sklopka fuč?

Avto je 1,9 jtd 150km letnik 2007 (11) ima pa 113000km
Začni hitro iskat novo, ker boš drugače en dan ostal brez pogona. Pa nežno s pedalom dokler ne dobiš nove, ker na ta način samo še dodatno uničuješ sklopko. Pa tudi vztrajnik ni vesel, ker kadar sklopka drsi se zadeva greje in uničuje vztrajnik...
Ja sem že zamenjal. Samo sklopko z delom skupaj malo čez 300eur
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Super hudo ugodno. Kakšno sklopko (mislm, original al kj druzga) in kje si menjal?
mp25
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: Če Dec 17, 2009 9:51 am

GT_turbo napisal/-a:Super hudo ugodno. Kakšno sklopko (mislm, original al kj druzga) in kje si menjal?
Mislim da je made in korea (cena 230 eur) ,potisnega ležaja in vztrajnika ni bilo treba menjat.
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

Tudi jaz imam podoben problem, kot uporabniki pred mano.

Kar naenkrat sem opazil, da znajo v 4. ali 5. prestavi po pritisku na plin obrati narast, odziv oz pospeši pa z zamikom - torej isti simptomi.

Sem klical pooblaščenega serviserja, ali je tu kakšna panika - mi je rekel, da ne, da ima alfa 159 samonastavljivo sklopko, da naj raje malo počakam, ker se mogoče ravno nastavlja. Če pa se zadeva ne uredi, bo potrebna menjava sklopke & vztrajnika - samo material je baje 1000€, + ogromno dela #-o #-o :(

Zanima me:
1. ali je res upanje, da gre za samonastavljanje in se bo zadeva poštimala? [-o<

2. ali je res potrebno hkrati menjati tudi vztrajnik, ki predstavlja glavnino stroška? Ali lahko zadevo poštimaš samo z zamenjavo sklopke in stroškom pod 500€, kot je to naredil mp25?

Lp
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Verjetno ni samonastavitev nič kriva, ker to se naredi v parih pritiskih sklopke.

Lahko menjaš tudi samo sklopko, če je vztrajnik še OK... jest sem jo.
Pa material ni tko drag, če se mal okol pozanimaš...
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

Kje pa si ti nabavljal material? Da ne odkrivam tople vode :)

Lp
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

V angliji... ampk takrat je bilo razmerje funt evro malo drugačno :D

Pokliči v razne Motomate/Anete/Eurotone... V vsakem primeru bo ceneje kot na original servisu...
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

Predvidevam, da si potem to menjal sam oz pri enem popoldancu in ne na pooblaščenem servisu :?:

Da vidiš, ali je poleg sklopke potrebna tudi menjava vztrajnika je verjetno potrebno vse skupaj razdreti in preveriti "na licu mesta", ne? Ali obstaja kakšen "test", da bi to ugotovil?

Ali je smiselno to delati per partes? Zamenjaš sklopko - če ni OK, zamenjaš še vztrajnik... samo glede na to, da je baje potrebno ogromno dela, to ni najbolj smiselno :roll: :?:

Hvala za pomoč!

Lp
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jest sem menjal na uradnem servisu takrat... samo je bilo zraven še polno drugih stvari. Vse podvozje (fedri + amortizerji), diferencial, stabilizatorji, ena roka, bremze...

Druge kot da preveriš potem ko je razdrto ni. Če greš per partes pri kakem popoldancu potem bi mogoče še prišel čez cenovno. Na uradnem servisu to ni smiselno, ker je ura ~30€, računajo pa 7+ur za menjavo sklopke. Ampak mislim da ti kakšen pošten mehanik to naredi za pod 100€.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Koliko vas je menjalo sklopko ( komplet) pri 1,9 150KM? Vztrajnik sicer dela vredu. Me pa zanima ali je imel že kdo težave z vztrajnikom? Ker nebi rad menjal sklopko, potem pa čez pol leta še vztrajnik, ker je veliko dela. Kolk km imate in je še original vztrajnik gor?

Hvala
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

skyblue napisal/-a:Koliko vas je menjalo sklopko ( komplet) pri 1,9 150KM? Vztrajnik sicer dela vredu. Me pa zanima ali je imel že kdo težave z vztrajnikom? Ker nebi rad menjal sklopko, potem pa čez pol leta še vztrajnik, ker je veliko dela. Kolk km imate in je še original vztrajnik gor?

Hvala
Jaz sem menjal pred kratkim, več: http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... 790#365790
Pinocchio
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Nov 07, 2011 11:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Če gre vztrajnik avto potresava ko zdrsne sklopka če ne trese pol ni vztrajnik - samo lamela ...
ETC ...
jetam
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne Okt 24, 2010 7:30 am

Zdravo,

V 5. ali 6. prestavi se mi zadnje čase ob agresivnem dodajanju plina zgodi, da sklopka drsi (alfa 159, 150KM, 2007 ). Obrati se povečajo, avto pa ne pospešuje. Tako je že kakšne 4-5 mesecev. Sprva je bilo to le sem pa tja enkrat do dvakrat mesečno sedaj je pa vedno bolj pogosto... Če se vozim normalno tega ne opazim, niti pri dinamičnem pospeševanju v nižjih prestavah.

Predvidevam, da gre sklopka proti koncu. Avto ima trenutno 145k km, realnih verjetno več.

Vem, da je sama sklopka in menjava le te kar draga, zato bi rad vsaj pri materialu malo prišparal in jo naročil iz tujine, vendar sam teh stvari ne poznam zato prosim za kakšno priporočilo katero firmo kupit? Se sploh splača kupiti v tujini?

Hvala!

Kaj takšnega mogoče? Je to ceneje kot pri nas?
http://www.ebay.co.uk/itm/ALFA-ROMEO-15 ... 336ff50802
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

Je mogoče to kaj povezano s sklopko, ko prestavim iz pete v čerto in iz četrte v tretjo prestavo mi začne ropotati ''trrrrrrrrrr...'' ? Če pa dodam malo plina ali stisnem na sklopko pa preneha. To se najbol sliši od 1700rpm in navzdol.
Odgovori
  • Informacija