Display klime

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
laški
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 134
Pridružen: Sr Avg 09, 2006 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ravne na Koroškem

Tokrat me je Alfa spet negativno, nato pa pozitivno presenetila ;)
Najprej se mi je med vožnjo kar naenkrat ugasnil monitor za klimo (temp., vent.,...), mudilo se mi je na neki nujen sestanek zato sem bil raz... u nulo in nisem imel časa pogledati nič drugega kot le varovalke. Vse je bilo OK. Parkrat sem ugasnil in ponovno vžgal avto in stanje zmerm isto-display za klimo ne dela, vse ostalo pa.
Grem na sestanek in pridem nazaj, vžgem Alfo in vse dela bp. Hvala bogu si rečem in potem razmislim, da je bilo isto za zadnjo bremz luč kak dan nazaj. Imel sem nekaj dni opozorilo, da mi je crknila zadnja leva bremz luč ampak je delala (preverjeno). Potem se je stvar kar naenkrat popravila sama od sebe. Sej ne rečem, hvala bogu, čeprav v njega ne verjamem ampak sem začel razmišljati, da je na Alfi veliko stvari, ki sicer crknejo ampak se jih tudi veliko popravi samo od sebe!!! ;)
Život je takav, čupav i dlakav, glup i zajeban a samo je jedan!!!
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

laški napisal/-a:....sem začel razmišljati, da je na Alfi veliko stvari, ki sicer crknejo ampak se jih tudi veliko popravi samo od sebe!!! ;)
Hvala bogu - imaš tako vsaj manj stroškov :lol: :mrgreen:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Ista fora kot tiste lučka za VDC/ESP/Hill holder malfunction...se pojavi včasih (zelo redko) med vožnjo, pri naslednjem zagonu pa ne duha ne sluha o napaki :)
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Vprašanje v zvezi z dvoconsko klimo v 159...
Imel sem 159ko 2006 letnik (1.9JTDm), ki je imela spodaj pri klimi gumb za mono, da ko si vrtel voznikov gumb za temperaturo se je tudi sovoznikova stran isto nastavila.

Sedaj imam 2009 letnik 159ko (2.4JTDm) in pogrešam ta gumb. Obstaja kakšna druga fora, da se bosta obe temperaturi nastavljali istočasno z vrtenjem voznikovega gumba?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če se ne motim moraš držat en gumb dlje časa in gre v mono način... samo zdele ne vem iz glave katerega :D
lordinho
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Jul 23, 2008 3:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Probaj se spomnit, ker meni gre to tudi na živce
Ko sem jo kupil je delalo, potem pa sem očitno po pomoti izklopil to funkcijo :)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Držat moraš tipko "auto" na voznikovi strani za par sekund...

tko pravijo angleži:
keep the drivers' "auto" button pressed for a few seconds
Velja pa to samo za modele 2008 in novejše, ker pred tem so imele tipko Mono... pri 2008 pa so jo nadomestili s gumbom OFF... :roll:
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Res huda posodobitev! #-o =D> :D
Ne vem kaj jih je motil gumb mono? :roll: :?:
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Mogoče jim ni bil všeč napis mono na gumbu, ker je precej podobno besedi mona ;)

Mona is a dialectal term from Veneto region, but however well known and used all over Italy, with 2 distinct meanings.
Mainly is used for a silly, stupid, dumb person. (Sei un mona = You're stupid)
It's also used as a dialectal synonimous of 'vagina' :lol:
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Mislim,da za njih bolj prva verzija drži! :lol:
borisk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 84
Pridružen: Po Nov 14, 2011 1:48 pm

no, js imam obratn problem, displey klime dela normalno, problem je z ventilatorjem, ki mi je v nedeljo crkoval (delal do prve luknje v cesti, potem pa ne, in obratno) včeraj pa ni več vžgal.

Očitno se je neki konektor izštekal, vprašanje je samo, kateri? Lahko kdo napiše, kako priti do ventilatorja klime? spletne verzike EPERa mi ne delajo trenutno..
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ce ima elektronsko regulacijo, je lahko sel upor gretja, ali pa motorcek sam, ne verjamem da se je kaj izstekalo, ceprav se mi zdi da so eni pisali, da je zgubil stik na konektorju
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
borisk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 84
Pridružen: Po Nov 14, 2011 1:48 pm

Crazy Alfista napisal/-a:ce ima elektronsko regulacijo, je lahko sel upor gretja, ali pa motorcek sam, ne verjamem da se je kaj izstekalo, ceprav se mi zdi da so eni pisali, da je zgubil stik na konektorju
Glede na simptome, mislim da je problem v kontaktu, ker je v vmesnem casu regulacija delala vredu, prekinilo je ne glede na stopnjo ventilacije. Kako priti do ventilatorja? Predvidevam da s strani motornega prostora, pod sipo na sovoznikovi strani ali s strani kabine, predala za rokavice? Kje je konektor, ki ga omenjas?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

to ne vem, malopobrskaj po forumu, samo vem da so pisali nekaj v tej smeri

ventilator je verjetno pod sovoznikovim predalom, se nisem odpiral nobene 159-ke
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
borisk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 84
Pridružen: Po Nov 14, 2011 1:48 pm

Crazy Alfista napisal/-a:to ne vem, malopobrskaj po forumu, samo vem da so pisali nekaj v tej smeri

ventilator je verjetno pod sovoznikovim predalom, se nisem odpiral nobene 159-ke
res je, sem zalaufal Elearn, tako da bom jutr po šihtu bom probal poiskat napako...
Odgovori
  • Informacija