Drgnenje na voznikovi strani 159 1.9 16V JTD-M

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Nisem rekel da je vpletena ventilacija. Samo sliši se kot da prihaja ven iz zračnikov...oz ven iz armature spredaj. Je pa res tak čuden kovinski zvok, teško ga opisat. Edino kar sem opazil s čim je bilo pogojeno je temperatura zunaj. Ko je zunaj hladno se sliši...predvideval sem celo da mogoče zaradi temperature se kakšna loputa ne more odpreti pa to kje drgne, mogoče zaradi temperaturnega raztezanja se ne vem kaj zooža in ovira normalno delovanje.
Tak cajt kot je sedaj sem to slišal zjutraj na poti v službo (ko je temperatura okoli minusa) popoldne ko je pa 10 plus pa nič ne slišim na poti domov.
Uporabniški avatar
AK159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 35
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 6:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

podobno je pri meni, ko je zunanja temperatura nizka tuli, ko je zunaj 10 stopinj pa tuljenje traja zelo kratek čas, ker se vse skupaj ogreje hitreje...

torej temperatura kovine je pogojena z drgnjenjem. ko se le ta segreje in kovina se ekspandira se drgnenje vstavi in obratno...
"Every time an Alfa goes by, I tip my hat." - Henry Ford
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

AK159 napisal/-a:zanič polosovina... samo verjetno bi konstantno drgnila, tudi ko se ogreje? :?:

problem je, kar avto gre normalno, lepo potegne, mašina je elastična, ročka menjalnika se s prstom premakne...
Meni je polosovina en cas pokala, en cas ne. Zjutraj se je vcasih oglasila takoj ko sem speljal, vcasih sele po parih kilometrih. Pol je 10 dni ropotala vsak dan, pol se je pa za en teden utisala in se je zopet oglasila na dopustu.

LP
147 silver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: To Feb 22, 2005 11:22 am

Imam podoben problem samo pri meni vse kaže na vztrajnik čeprav je bil zamenjan skupaj s sklopko nedolgo nazaj
simptomi so pa

Kovinski zvok prisoten na mestu ko stisneš sklopko zmeraj neha in pa ko je mašina ogreta tega zvoka ni nikoli. To mi je malo čudno, ker če bi bil slab vztrajnik bi stalno ružlo pomoje ne vem. Ravno zato se še nisem spravil ponovno razstavljat in reklamirat vztrajnik. Čakam da bo slabše :?

Opazil se tudi da ko kovinsko-melje če poskušam brez sklopke ročico menjalnika narahlo porinit v smeri 1 prestave "mletje" preneha.

Nekaj je blo debate sicer na drugem forumu da se vzmeti v lameli sklopke zrahljajo in je ta zvok prisoten zdej ne vem ali je to možno pri meni? Je že kdo imel podoben primer?
urke159
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: So Dec 01, 2012 9:01 pm

Živjo.
mene zanima če je kdo že kaj ugotovil glede tega drgnjenja, da drgne samo kadar je avto mrzel in samo kadar se pelješ nad 50 do 90km/h. Ko pa se avto ogreje tega ''kovinskega'' drgnjenja ni več. Zanima me če je kdo to težavo odpravil in kako.

lep pozdrav
urke159
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: So Dec 01, 2012 9:01 pm

Zivjo.
Zanima me se cej mogoce kasna varjanta da bi blo kj povezan z manseto??? Samo ugibam:-)

Lep pozdrav
mihastarc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: So Avg 10, 2013 12:30 pm

AK159 napisal/-a:Pozdravljeni,

sem ponosen lastnik AR 159SW 1.9 16V JTD-M 150KM letnik 2008 kupljeno pri 40.000 km 8)


Vendar me že nekaj časa precej spravlja ob živce #-o in zato vas lepo prosim, če mi lahko pomagate pri rešitvi težave, ker niti na pooblaščenem AR servisu nimajo pojma za kaj se gre.

Slišati pa je na voznikovi strani.

Slišati je kot drgnjenje kovine ob kovino ampak samo pri nižjih temperaturah, ko je avto še mrzel, vendar ne na mestu.

Sliši se med vožnjo pri hitrosti okoli 60-80km/h ko je mašina še mrzla. Nato ko se fanj segreje - ne duha ne sluha.

Opazil pa sem, da se pa sliši tudi v prostem teku med vožnjo pri višji hitrosti cca 120km/h, ko pa stisnem sklopko neha in ko spustim spet začne.

Opazil sem da npr. pri daljši avtocestni relaciji sklopka postane nekoliko trša kot ponavadi vendar ne spodrsava in je tudi normalno visoka.

Zanima me če je kdo imel podobno težavo in kako jo je odpravil.

HVALA! :)




imam isti težavo je ze kdo rešil problem?
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

AK159 napisal/-a:
Opazil sem da npr. pri daljši avtocestni relaciji sklopka postane nekoliko trša kot ponavadi vendar ne spodrsava in je tudi normalno visoka.
Pri meni je isto na dolgi relaciji, ko pa prestavim je pa spet normalno...
je to kakšen namig, da bo kej crknalo?

Lp
Alfa Romeo Giulietta
Odgovori
  • Informacija