Drgnenje na voznikovi strani 159 1.9 16V JTD-M

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
AK159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 35
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 6:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

precej voženj je bilo opravljenih, ampak kot sem povedal, je zelo težko ugotoviti iz kje izhaja zvok, razen če bi eden od njih se na haubi vozil... ali pa tudi sami nimajo pojma in so nekvalificirani... ](*,)

pravijo da prvič imajo tak primer in mehanik ki ga poznam je kontaktiral direktno Avto Triglav (uvoznika) in obrazložil primer... pravijo da niso še slišali za kaj takega... :doubt:

saj nazadnje bo bila kakšna bz pi......a

sumim da je ležaj na odmični gredi, samo najbrž bi se ga konstantno med vožnjo slišalo.... ali ne?! :?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ce bi bilo kaj na samem motorju, bi se slisalo takoj ko zazenes motor ali ce ga spravis na dolocene obrate.
Ce se pa stvar pojavlja samo med voznjo, je pa problem nekje na prenosu ali kot ze omenjenih kolesnih lezajih.
Si pa ze sam ugotovil - potrebno je imet obcutek, kaj bi to bilo in si vzet cas, da se pregleda, zal pa vecina sodobnih mehanikov tega ne premore ...
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

Pozabil omenit, ko sem še po tesnila za EGR, sem rekel mehaniku in šefu Alfa servisa kako in kaj, ter da imam "probleme" z omenjenim drgnjenje, sem rekel, naj se zapelje, gre on en krog pride nazaj in me pogleda, se nasmeje in reče, da kaj takega prvič sliši :P.

Je pa 100% da ni nič v zvezi z mašino, menjalnikom.

Se pravi ostanejo kakšne polosovine, oz, jaz mam še vedno na sumu ležaj, sicer nevem kje, ampak nekaj je.

Tko da na koncu je rekel, da ko bo malo topleje naj pokličem, pa bomo lubico dvignili in malo pregledali skupaj z šefom.

Tko je to, nič novega, a kaj se pri tebi dogaja?

lp
Uporabniški avatar
AK159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 35
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 6:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

nič posebnega...

lepotica še vedno glasno opozarja nase... :-({|= vendar ne v dobrem pomenu besede :(

v mojem primeru ne verjamem da bo kak kolesni ležaj al kaj podobnega...

moram spraznit garažo in si izposodit kje "stetoskop" da bom malo poslušal kje jo srbi... :mrgreen:
"Every time an Alfa goes by, I tip my hat." - Henry Ford
mates
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 9:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Za hribom

Ce prav zastopim, ko avto stoji in pritisnete sklopko ni ropota, ko se vozite in med voznjo pritiskate sklopko pa ropota? Ali ropota v vsaki prestavi in v nekakem podobnem hitrostnem polju (se pravi med 50-100kmh)?
Uporabniški avatar
AK159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 35
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 6:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

ko avto stoji lahko pritiskam sklopko ali pa ne. ni zvoka.

samo med vožnjo, ko je hladen ropota v 2, 3, 4 prestavi, pri višji hitrosti, nad 90km/h, in opazil sem da pri višji hitrosti v prostem teku, v foli in brez pritisnjene sklopke ropota, ko pa se pritisne sklopko pa neha.
"Every time an Alfa goes by, I tip my hat." - Henry Ford
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

AK159 napisal/-a:ko avto stoji lahko pritiskam sklopko ali pa ne. ni zvoka.

samo med vožnjo, ko je hladen ropota v 2, 3, 4 prestavi, pri višji hitrosti, nad 90km/h, in opazil sem da pri višji hitrosti v prostem teku, v foli in brez pritisnjene sklopke ropota, ko pa se pritisne sklopko pa neha.
Sem skoraj siguren da gre za isti pojav kot sem ga jaz imel na bivši 159ki (2006 letnik, 1.9 JTDm, 150KM). Zvok je bil tak nenavaden, drgnenje/praskanje, slišalo se je pa samo med vožnjo, ko je bil avto v prestavi pri malo višjih hitrostih, pod 50kmh mislim da se ni nič slišalo. Ni pa bilo povezano s prestavo, hitrostjo, obrati, z ničemer nisem mogel definirati. Slišalo se je kot da prihaja ven iz ventilacije ampak je bilo neodvisno tudi od hitrosti in temperature ventilacije.

Kokrkol, zvok sem opazil samo pozimi, spomladi je zginil in sem pozabil na njega.
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

Zgleda je čist odvisno, kam se te termiti naselijo :lol: , men šklopota skoz isto, tudi če tiščim sklopko, tudi če je avto ugasnjen, skoz je isto, vsake toliko poneha, pa potem toliko bolj zarožla, da nadoknadi za vse nazaj :D

Mehanik (uradni) je rekel, naj se ne sekiram, sam bom slej kot prej izstrebu te palčke vn :P
mates
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 9:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Za hribom

AK159 napisal/-a:ko avto stoji lahko pritiskam sklopko ali pa ne. ni zvoka.

samo med vožnjo, ko je hladen ropota v 2, 3, 4 prestavi, pri višji hitrosti, nad 90km/h, in opazil sem da pri višji hitrosti v prostem teku, v foli in brez pritisnjene sklopke ropota, ko pa se pritisne sklopko pa neha.
Sicer nevem koliko casa vam tole ze ropota, me pa zanima, ce zvok pocasi postaja mocnejsi, glasnejsi?

lahko bi bil vztrajnik
Uporabniški avatar
alfasebastjan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Jun 02, 2005 9:01 pm

AK159 napisal/-a:Pozdravljeni,

sem ponosen lastnik AR 159SW 1.9 16V JTD-M 150KM letnik 2008 kupljeno pri 40.000 km 8)


Vendar me že nekaj časa precej spravlja ob živce #-o in zato vas lepo prosim, če mi lahko pomagate pri rešitvi težave, ker niti na pooblaščenem AR servisu nimajo pojma za kaj se gre.

Slišati pa je na voznikovi strani.

Slišati je kot drgnjenje kovine ob kovino ampak samo pri nižjih temperaturah, ko je avto še mrzel, vendar ne na mestu.

Sliši se med vožnjo pri hitrosti okoli 60-80km/h ko je mašina še mrzla. Nato ko se fanj segreje - ne duha ne sluha.

Opazil pa sem, da se pa sliši tudi v prostem teku med vožnjo pri višji hitrosti cca 120km/h, ko pa stisnem sklopko neha in ko spustim spet začne.

Opazil sem da npr. pri daljši avtocestni relaciji sklopka postane nekoliko trša kot ponavadi vendar ne spodrsava in je tudi normalno visoka.

Zanima me če je kdo imel podobno težavo in kako jo je odpravil.

HVALA! :)

Zdravo,
Omenil si tale zvok podoben drgnjenju kovine ob kovino. Imam podoben problem in iščem(o) vzrok že nekaj mesecev, žal brez uspeha. Pri meni se tole hrustanje sliši predvsem če recimo v 3 ali 4 prestavi pohodim gas in ga potem naglo odvzamem. Bolj izrazito je recimo če to naredim v ovinku.
Dele podvozja smo pogledali že 2x. Vse ok, tako da to skoraj lahko izključim, čeprav bi bilo morda nekako najbolj logično da je nekaj na podvozju.
Je pa ta zvok pri meni bolj izrazit ko se nekoliko dlje peljem in je avto že ogret.
Uporabniški avatar
alfasebastjan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Jun 02, 2005 9:01 pm

mates napisal/-a:
AK159 napisal/-a:ko avto stoji lahko pritiskam sklopko ali pa ne. ni zvoka.

samo med vožnjo, ko je hladen ropota v 2, 3, 4 prestavi, pri višji hitrosti, nad 90km/h, in opazil sem da pri višji hitrosti v prostem teku, v foli in brez pritisnjene sklopke ropota, ko pa se pritisne sklopko pa neha.
Sicer nevem koliko casa vam tole ze ropota, me pa zanima, ce zvok pocasi postaja mocnejsi, glasnejsi?

lahko bi bil vztrajnik
Tudi jaz sem na to pomislil, vendar če ima dobrih 40.000km je malo zgodaj za vztrajnik. No sicer piše da je bila kupljena pri teh km, ne vem koliko jih ima sedaj. Če gre proti 100.000 km potem bi pa iz lastne izkušnje lahko potrdil da je lahko tudi vztrajnik že slab.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

alfasebastjan napisal/-a:
AK159 napisal/-a:Pozdravljeni,

sem ponosen lastnik AR 159SW 1.9 16V JTD-M 150KM letnik 2008 kupljeno pri 40.000 km 8)


Vendar me že nekaj časa precej spravlja ob živce #-o in zato vas lepo prosim, če mi lahko pomagate pri rešitvi težave, ker niti na pooblaščenem AR servisu nimajo pojma za kaj se gre.

Slišati pa je na voznikovi strani.

Slišati je kot drgnjenje kovine ob kovino ampak samo pri nižjih temperaturah, ko je avto še mrzel, vendar ne na mestu.

Sliši se med vožnjo pri hitrosti okoli 60-80km/h ko je mašina še mrzla. Nato ko se fanj segreje - ne duha ne sluha.

Opazil pa sem, da se pa sliši tudi v prostem teku med vožnjo pri višji hitrosti cca 120km/h, ko pa stisnem sklopko neha in ko spustim spet začne.

Opazil sem da npr. pri daljši avtocestni relaciji sklopka postane nekoliko trša kot ponavadi vendar ne spodrsava in je tudi normalno visoka.

Zanima me če je kdo imel podobno težavo in kako jo je odpravil.

HVALA! :)

Zdravo,
Omenil si tale zvok podoben drgnjenju kovine ob kovino. Imam podoben problem in iščem(o) vzrok že nekaj mesecev, žal brez uspeha. Pri meni se tole hrustanje sliši predvsem če recimo v 3 ali 4 prestavi pohodim gas in ga potem naglo odvzamem. Bolj izrazito je recimo če to naredim v ovinku.
Dele podvozja smo pogledali že 2x. Vse ok, tako da to skoraj lahko izključim, čeprav bi bilo morda nekako najbolj logično da je nekaj na podvozju.
Je pa ta zvok pri meni bolj izrazit ko se nekoliko dlje peljem in je avto že ogret.
homokinetke so uredu? nosilci motorja?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tole še najbolj diši po zanič polosovinah (križni zglob)
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

To sem hotel ze jaz napisat, pa se mi je zdelo da je se prezgodaj za tak fail pri 159ki in omenjenih kilometrih.

Razen ce je bila uvozena in ima namesto 40.000km dejansko 140.000. Pol bi pa znala bit polosovina. Ker ne me je**t da gre lahko polosina po 40.000 falit?!?!?

LP
Uporabniški avatar
AK159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 35
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 6:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

zanič polosovina... samo verjetno bi konstantno drgnila, tudi ko se ogreje? :?:

problem je, kar avto gre normalno, lepo potegne, mašina je elastična, ročka menjalnika se s prstom premakne...

avto ima zdaj 62.000 km

glede vztrajnika pa ne vem, ker zvok je konstanten in ni odvisen od obratov. to pomeni da če so višji obrati se zvok ne stopnjuje, nizki ali visoki obrati - vedno enako se sliši. morem pa povedati da sem opazil, da dlje časa drgne kot pa je na začetku.

pri meni pa ventilacija ni vpletena. klima je lahko prižgana ali izklopljena, ventilator vklopljen ali izklopljen... še vedno ga svira... :-({|=
"Every time an Alfa goes by, I tip my hat." - Henry Ford
Odgovori
  • Informacija