Zadnje novice

Motorno olje za JTDm motorje

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Re: Motorno olje za JTDm motorje

OdgovorNapisal/-a kukec » To Okt 30, 2018 2:39 pm

bosces napisal/-a:
kukec napisal/-a:jaz imam xclean fe v 2.0 jtdm. Dokler sem imel dpf so se regeneracije delale manj pogoosto kot s selenio.

Torej lahko sklepam, da se ti je ob uporabi tega olja in manj pogostejšimi regeneracijami čez čas dpf zjahal...?

splioh ne, dpf je bil popolnoma izpraven. Odstranil sem ga le zaradi tega ker me je motilo, da mi je regeneracijo zacelo delat ravno ko sem se pripeljal v sluzbo ali iz nje, torej po cca 15 km voznje da se je avto ogrel. Redno ugasanje avta med regeneracijo pa vsi vem kaj bi pomenilo v kratkem.
Slika
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Kraj: Slov. Bistrica

Re: Motorno olje za JTDm motorje

OdgovorNapisal/-a El Barto » To Okt 30, 2018 5:40 pm

Lokalno mi je Euroton rihtal Mann filtre ... vendar so dokaj zlatarsko usmerjeni s cenami.
Autodoc, kakor vsakršno nakupovanje online ... plačilo v naprej in dodatno plačilo poštnine do zneska 110€
Lokalno online, mogoče plačilo po povzetju (kdaj to pomeni višjo ceno) in spet stroški dostave, ki pa so verjetno polovico Autodoca, odvisno.

Za koga se odločiš je tudi kako hitro želiš imet robo pri sebi od takojšne, do par dni pri lokalnih in do 2 tedna Autodoc (ker je vse poslano iz nemčije).

Pa še en namig če se odločiš za Autodoc, malce spremljaj kakšen je popoust, ker vikendi so običajno slabi - tudi samo 13%, začetki tedna so pa 20% +, največ kar sem videl je bilo 23%. Torej tu ponavadi kupuješ, za večje zneske in če se ti ne mudi.
Naprodaj imajo tudi olja :wink:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo 166 2.0 TS 2000
Alfa Romeo 147 1.6 TS 2001

Kraj: Gorje

Prejšnja

Vrni se na 159, Brera, Spider