Motorno olje za JTDm motorje

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Magnatec diesel je ena žalost od olja, po specifikacijah en razred slabši kot Selenia WR. To je sintetika samo na papirju.

TXT Softec je videti boljša izbira, nekje v rangu priporočene selenie WR. Vendar nič spektakularnega.

Kot ti je uroš povedal Alfa priporoča Selenia WR 5W40 ali Selenia WR Pure Enery 5W30. Rabiš ga pa 4.5l.

Jaz bi ti priporočal za ta motor:
Mobil 1 0W40
Shell Helix Ultra VX 5W30
Motul x-lite 0W30
Valvoline SynPower MXL 5W30
Motul x-cess 5W40

in če že vztrajaš pri Castrolu:

Castrol Edge Turbo Diesel 0W-30
chocki
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Jan 07, 2010 1:52 pm

pa je selenia pure energy 5 30 kaj boljsi kot wr 5 40?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pure energy ima certifikat tudi za motorje z DPFjem, in je redkejše, verjetno zaradi porabe goriva. Kakašen vpliv pa ima to na vzdržljivost motorja pa nevem. Verjetno so že tolk pretestirali da si upajo priporočiti tako redko olje.
Johnnie
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: To Feb 22, 2011 9:16 am

Lep pozdrav!

Vem da je že 1000 rubrik o oljih ampak nikjer nisem zasledil razliko med standardom Fiat 9.55535-N2 in Fiat 9.55535-S2.

Kupujem olje za mojo AR 159 1,9 Jtdm; 120hp; 2008 letnik.
Sedaj se pa odločam med:
Motul 8100 X-clean 5W-40 ACEA C3 (Fiat 9.55535-S2) in
Motul 8100 X-cess 5W-40 (FIAT 9.55535-N2)

V servisni knjigi piše, da mora biti olje po standardu (FIAT 9.55535-N2), sepravi olje
Motul 8100 X-cess 5W-40
http://www.opieoils.co.uk/p-877-motul-8" onclick="window.open(this.href);return false; ... e-oil.aspx

Če pa pogledam specifikacije za olje Motul 8100 X-clean 5W-40 ACEA C3, pa piše da je za vozila AR od julija 2007 naprej.
http://www.opieoils.co.uk/p-878-motul-8" onclick="window.open(this.href);return false; ... e-oil.aspx

Zdaj me pa zanima, kaj od tega je res in če je kaj narobe če dam olje po standardu ..-S2 namesto ...-N2, ki je zaveden v servisni knjigi? Mi zna kdo mogoče povedat kaj je razlika v teh standardih?
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

V tvojo Alfo načeloma mora it FIAT 9.55535-S1 - in to ni standard, ampak samo priporočilo (standard je npr. C2 oz. C3). Tako, da daš notri Motul 8100 Eco-clean 5W30, ki je C2, nič pa ne bo narobe če boš dal notri Motul 8100 X-clean 5W30, ki je C3. Prvo je kao bolj eco, drugo pa malo manj (ima pa višji HTHS), ampak dvomim, da boš opazil kakršnokoli razliko v porabi.

C standard pa mora biti ker imaš DPF, za katerega je bolje, da olje vsebuje čim manj SAPS-ja, torej mora biti čim bolj čisto.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kot rečeno, važne so API in ACEA oznake/kratice in ne "interne" FIATove. Vse to je napisano v vodniku o motornih oljih, tam je prav tako dodana povezava do debate.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Sej olje je bilo frišno ko si avto kupil,... A si že tok km naredu??
Johnnie
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: To Feb 22, 2011 9:16 am

Ja :) pa vodna pumpa pa ne vem kaj use mi je crknil :)
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

5-30 c3 motula sem jz vlil notr takrat. Kaj ti je pa še crklno?
Johnnie
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: To Feb 22, 2011 9:16 am

aja na listku piše 5w40 xD mah use :) ne vem kva je crknil sam vem kva vse ne dela :D grelne svečke, ne greje, cakar na armaturki ne kaže prov stopin, klima se kr sama neki vklapla, pri sklopki mi nekaj poka xD če ga prižgem takoj ko ugasne lučka za grelne sveče po parih vigih javi have engine checked ... :D kr nekaj zadev :D

drugače sem pa zelo zadovoljen z avtom :D
Uporabniški avatar
ervo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 11:08 pm

Johnnie napisal/-a:aja na listku piše 5w40 xD mah use :) ne vem kva je crknil sam vem kva vse ne dela :D grelne svečke, ne greje, cakar na armaturki ne kaže prov stopin, klima se kr sama neki vklapla, pri sklopki mi nekaj poka xD če ga prižgem takoj ko ugasne lučka za grelne sveče po parih vigih javi have engine checked ... :D kr nekaj zadev :D

drugače sem pa zelo zadovoljen z avtom :D
Tako je ko maš alfo se moreš na take stvari navadit.. :D
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

ervo66 napisal/-a:
Johnnie napisal/-a:aja na listku piše 5w40 xD mah use :) ne vem kva je crknil sam vem kva vse ne dela :D grelne svečke, ne greje, cakar na armaturki ne kaže prov stopin, klima se kr sama neki vklapla, pri sklopki mi nekaj poka xD če ga prižgem takoj ko ugasne lučka za grelne sveče po parih vigih javi have engine checked ... :D kr nekaj zadev :D

drugače sem pa zelo zadovoljen z avtom :D
Tako je ko maš alfo se moreš na take stvari navadit.. :D
To se pa ne strinjam...sicer sam nimam problemov z 159, ampak da imaš praktično nov avto, pa naj bo katerakoli znamka, ne sme vse crkvat.
No važno da je uporabnik kljub vsemu zadovoln z avtom....men osebno bi se zmešal...
Na koncu cenej pride da se avto da v prešo, kot da ga imaš skos na servisu in plačuješ za nekaj kar skoraj da ne uporabljaš #-o
\°/
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Po prešanju pa ugotoviš, da je bil za vse kriv slab akumulator :mrgreen:
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

alfa_samec napisal/-a:Po prešanju pa ugotoviš, da je bil za vse kriv slab akumulator :mrgreen:
HAHAHA.. je pa čisto možno.
Jebenti, bolj ko berem o teh novih alfah, bolj mam rad mojo 33-ko.
Če bi se mi vse to dogajalo, kar se vam, fantje, bi bila že zdavnaj kesonirana.
Žal mi je vsakega, ki mora biti poskusni zajček politike in njenih lobijev v industriji s svojimi strašnimi kvazi-eko in drugimi teorijami o izboljšanju tehnologij.
A se je je že komu utrnilo tole vprašanje:
ja draga (v vsakem pogledu) industrija, če vsako leto zadnjih dobrih sto let trdite da vedno znova in z vsakim novim modelom prav svinjsko izboljšate vse kar je bilo starega in smrdljivega, a ni čudno da tile avti toliko bolj crkujejo in to na vsakem koraku?
Kje je zdaj tisto izboljšanje in kje so zdaj tiste "napredne" tehnologije?
Razen če je definicija napredne tehnologije takšna, da je to tehnologija, ki ti potegne kar največ denarja iz žepa in to za komponente, za katere istočasno trdijo da so jih nevem kako izboljšali in torej ne bi smele povzročati težav???

Predlagam zatorej nov naziv teh "naprednih" tehnologij in sicer:
ludi jebe zbunjenega!
oscarfish
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 45
Pridružen: Ne Jul 03, 2011 9:02 pm

Lep pozdrav,

Pri Shell-u dobim na vsa njihova olja 45% rabata in me zanima katero njihovo olje bi bilo dobro za mojo 159 2.4 letnik 2007 154kw brez DPF-ja ?
Odgovori
  • Informacija