Motorno olje za JTDm motorje

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Naj bi..
Kot vem je na začetku priporočeno olje za 159 z DPF celo škodilo DPF filtru...
mates
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 9:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Za hribom

Zdravo,

Gledam za ceno olja in sem zasledil stran motornaolja.com, cene so dokaj normalne, ce se lahko tako izrazim.

Pozna kdo to stran?
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Sam sem sicer naročal na olja.si. Skoraj identična stran,cene pa so tudi iste. Obe strani pa tudi držita motula xcess, ker olja-direk ga ne.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
alfa159slo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Jun 07, 2012 2:39 pm

Jaz sem Motul X-Clean kupil v BTC-ju v hali A, je še najceneje. 5L kantica stane okoli 53€, če se prav spomnim.
slavko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: So Jan 16, 2010 6:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Raka

Sam že vrsto let, za ves vozni park doma, kupujem olje castrol magnatec C3 5W-40...olje pa kupujem v E.Leclerc-u v Lj...5l pakiranje in pride vedno okoli 6 EUR/liter....pa mi alfa že po preko 330 tkm ni ribnla in imam po 3 servise na leto...ne delati znanosti iz nekih olj in metat denar čez okno.
lp
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Tudi to seveda drži, vendar castrol je za v kosilnice :) kupiš motula po 10e/l in to je to.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

Kar se Motula tiče. Naš lokalni Alfa serviser mi je rekel, da je imel seveda že kar nekaj ljudi ki so mu nosili Motul olje za zamenjat, vendar da ga sam ne bi priporočal za v 1.9jtdm z DPF filtrom (moj avto).
Enkrat naj bi imel ravno dve alfe z isto mašino na servisu, pri eni je bil notri Motul, pri drugi pa Selenia. Pri motulu naj bi bilo opazno več oblog kot pri Seleniji.

Koliko in kaj je sedaj res, ne vem. Lahko da je to povedal zato da bi raje uporabljali Selenio ali pa je bilo golo naključje, tako da svojo sliko si ustvarite sami.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Sam nimam filtra več gor in bom za to uporabljal kar motula x-cess. Dobiš pa tudi motula z lowsaps :) x-clean c3. Selenia je dražja in slabša. Res je pa tudi, če olje menjaš na 20k nimaš prav veliko za falit. Če je alfa ocenila, da je za njihove motorje-no fiat dobra svinska mast od selenije, potem lahko mirne duše vlivaš elfa,totala,motula,shella,mobila. Izogibal bi se pa, no vsaj jaz osebno valvolinu,castrolu,hoferju in leclerku.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Ra8 napisal/-a:Kar se Motula tiče. Naš lokalni Alfa serviser mi je rekel, da je imel seveda že kar nekaj ljudi ki so mu nosili Motul olje za zamenjat, vendar da ga sam ne bi priporočal za v 1.9jtdm z DPF filtrom (moj avto).
Enkrat naj bi imel ravno dve alfe z isto mašino na servisu, pri eni je bil notri Motul, pri drugi pa Selenia. Pri motulu naj bi bilo opazno več oblog kot pri Seleniji.
Si mogoče pogledal kaj piše na sodu iz katerega ta mehanik toči olje in ga pri servisu zaračuna višje od katerekoli tržne cene? :wink:
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če Fiat pravi da Motul izpolnjuje njihove zahteve (ustreza njihovim zahtevam)... potem je olje ustrezno.

Kaj pravi lokalni mehanik ko potipa olje ni glih relevanten podatek :)

Pa prosim pustite Selenio ker je čisto OK olje. WR 5W40 je dobro olje. Samo cena je za moj okus previsoka, saj so olja podobne ali višje kvalitete cenejša.
madcroc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne Apr 15, 2012 4:09 pm
Član Alfa Kluba: 0

no jaz sem nazadnje vlil Selenia W.R 5w-40, dobil sem pa 6 litrov za dobrih 60€, tako da bo moja alfica še naprej veselo pila Selenia olje. Mi ga je pa po 15k km popila par dcl. Zaenkrat zadovoljen!
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

No ja, tega lokalnega mehanika sem videl da ste že kar prehvalili. In če on "potipa" olje menda vseeno več prebere iz njega, kot kakšen računalničar na banki. Kot sem rekel šlo se je za debelino oblog. Ne spomnim pa se več točno kje so se nabrale.

Kar se tiče olj sem tudi malo poguglal za teste... žal jih ni nekaj veliko, tisto kar pa sem na koncu našel pa so bili zelo presenetljivi rezultati. Selenie ni bilo vmes, so pa bila Elf, Motul, Mobil 1, itd... na koncu vidiš da 2x višja cena sploh ne pomeni dejansko boljše kakovosti. Tako je bil npr. Mobil 1 zelo slab, sploh glede na ceno ki so jo tržili. Pa če sem čisto iskren tudi tistemu testu ne bi verjel na besedo. Nikoli ne veš kje je zadaj marketing, enako kot pri našem serviserju.

Bistvo moje izjave pa je bilo da delim izkušnjo, ki mi jo je mehanik povedal. In kot sem rekel, je na vsakem posamezniku, da si sam ustvari svojo sliko.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tipanje olja med prsti je popolnoma brezpredmetno, saj je pri rabljenem olju važna viskoznost olja pri 100°C. Izrabljeno olje ima uničene modifikatorje viskoznosti, kater pa pri nizkih temperaturah niso "aktivni".
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Ra8 napisal/-a:No ja, tega lokalnega mehanika sem videl da ste že kar prehvalili. In če on "potipa" olje menda vseeno več prebere iz njega, kot kakšen računalničar na banki. Kot sem rekel šlo se je za debelino oblog. Ne spomnim pa se več točno kje so se nabrale.
Najprej, računalničar na banki nima interesa reklamirat slabše olje za višjo ceno, ker ga za razliko od serviserja ne prodaja in s tem ne služi.

Drugič pa za razliko večine mehanikov mogoče ta isti računalničar dejansko razume dovolj osnovne fizike da lahko olje oceni na podlagi izmerjenih fizikalnih lastnosti.

Seveda pa je na koncu avto tvoj kakor tudi denarnica in z njima upravljaš po lastni presoji. :)
Emperor of The Dark Realm
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

OMFG kaj se vidva zajebavata ali resno?!?!... tipanje olja je bila prispodoba z moje strani, zato tudi navedki, prvič si to besedo uporabil ti Tribes sam (zakaj ne vem, jaz je nisem prej nikjer uporabil); torej nihče ni rekel da je dejansko tipal olje - govora je bilo, da je človek razdiral motor kjer je opazil občutno večje obloge na stenah pri Motulu.

Po vsaki logiki bo prej mehanik učil o oljih kot pa "računalničar na banki"...; no saj to je tist problem, ko je pri nas že vsak bolj pameten kot človek ki dela že 20 let. Pa ne da branim mehanika, sploh ne, ker sem takoj sam prvi rekel da gre lahko za reklamno potezo (zato me še toliko bolj čudi kaj sta se spustila name), ampak dejstvo pa je da človek menda nekaj ve če je že celo življenje v poslu.

Pa brez zamere fanta, sam sta vgriznila v kost da je joj :) :P
Odgovori
  • Informacija