Klima / Kompresor klime - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Če imam ugasnjeno klimo... se potem nemore nič naredit ane?
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

jermenica se lih tko vrti al dela al pa ne
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Mislim, če zariba kompresorček kakšne so posledice?
Lahko jermen pade dol ali ne?
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

ja utrga al pa vrže dol.
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Pol je bolš, da nimam nič prizgane klime... dokler nedam popravit.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

ni razlike al naš pržgano ali ne jermen se vrti v obeh primerih.
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

To vem... sam, ko jo prižgem se sliši tisti robot kot, da bi pleh drgnil med saboj, ko jo pa izklopim pa izgine...
Sam čudno se mi zdi, ko so mi klimo filali je blo 2 dni dober sedaj pa spet ropot :|
oscarfish
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 45
Pridružen: Ne Jul 03, 2011 9:02 pm

Klima problem rešen.

Avto sem zapeljal do Stepančiča, kateri je ugotovil da je inercijska sklopka na alternatorju poškodovana ter spusti preveliki sunek do klima kompresorja, v katerem pol vtrga sklopko ( upam da sem prav napisal ). Zamenjani so bli tudi vsi jermeni ter jermenica, saj je bila zvita in je prenašala vibracije. Avto vžge brez kakršnega koli problema ( ni več cviljenja jermenov ) ter laufa tiho in mirno. Cena z delom je bila nekaj čez 1000e. Zahvalit se morem predvsem g. Bojanu pri Avtohiši Stepančič ter EUROTONU na Ptuju, kateri so mi kar 3x zamenjali kompresor v garanciji. Spet sem okužen z Alfo, nad katero sem že skoraj obupal 8)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Sicer te je kar "koštalo" (denarja in živcev), ampak važno da si zrihtal.
Zdaj pa užitkom naproti :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
oscarfish
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 45
Pridružen: Ne Jul 03, 2011 9:02 pm

MaStr napisal/-a:Sicer te je kar "koštalo" (denarja in živcev), ampak važno da si zrihtal.
Zdaj pa užitkom naproti :wink:
Predvsem živcev, finančno sem pa bil že tak potihem pripravljen na to. :wink: Vsak drugi mesec avto 2 - 3 tedne na servisu - neprecenljivo
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Jaz sem ta ležaj na sklopki altenatorja takoj zamenjal, ko je začelo spuščati zoprne zvoke. Stroški so bili napram tvojim precej, precej nižji. Ali gre zopet za še en kronični pojav?!
Uporabniški avatar
Johnbesnil
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: Če Maj 10, 2012 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

@Niko: Zanima me ali ti je ružilo samo ko si imel klimo vklopljeno? Meni je ružilo najprej samo ko sem imel vklopljeno, sedaj tudi ko je izklopljena. Je definitivno na klimi, ampak dela ok.
Zanima me kje priporočaš da zamenjam ležaje in pripližno koliko te to stalo? Sicer rabljen kompresor se da dobiti za cca 200 eur. Hvala vnaprej.
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Johnbesnil napisal/-a:@Niko: Zanima me ali ti je ružilo samo ko si imel klimo vklopljeno? Meni je ružilo najprej samo ko sem imel vklopljeno, sedaj tudi ko je izklopljena. Je definitivno na klimi, ampak dela ok.
Zanima me kje priporočaš da zamenjam ležaje in pripližno koliko te to stalo? Sicer rabljen kompresor se da dobiti za cca 200 eur. Hvala vnaprej.
Johnbesnil, pozdravljen!
Ležaj se je slišal že ob zagonu, zvok pa je lociral avtoelektričar. Mislim, da je bilo z delom okrog 70 EUR, se je pa dopolnil tudi plin v klimi.
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Pa je vseskozi ropotalo, ali samo vsake toliko časa? Kako se je pa slišal zvok, tk tk tk tk (kot bi nek železni del tolkel ob drugega in sicer zvezno z vrtljaji motorja? Moja ima tako težavo, je bila že pri mehaniku pa je rekel da je poslušal kompresor klime, da je preveril vse okrog nje in da se mu zdi da ni nič "hin". Ponavadi mi začne ropotati (pogoj je da je zunaj vsaj nekaj stopinj nad ničlo) ko motor izgublja vrtljaje, pač ob zaviranju z motorjem.
Uporabniški avatar
Johnbesnil
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: Če Maj 10, 2012 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jaz sem pred 2 tednoma zamenjal jermenico na alternatorja. Tam je prav ropotalo, kot ti praviš tk tk tk tk tk tk in je bilo slišat samo ob štand gasu. Pri klimi pa se pri meni sliši dejansko fuč ležaj ki JE odvisen od vrtljajev motorja, pri vklopljeni in izklopljeni klimi. Dijagnostika je bila isto kot pri tebi: DEla, vse je ok, pusti pri miru.
Odgovori
  • Informacija