Klima / Kompresor klime - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
maribor
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Jan 11, 2010 7:00 pm

POZDRAVLJENI LJUBITELJI ALF

Na vas se naslavljam s prosnjo glede ene tezave ki jo imam na Alfi 159. Namrec iscem lezaj kompresorja klime zanimivih dimenzij in te so 35x55x22.
Proizvajalec je Nachi teh lezajev. Zal nikjer ga ni mozno dobiti.
a ima kdo kaksno idejo ali izkusnjo s tem?

hvala

lep pozdrav vsem
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Pozdravljen

Bell d.o.o. mogoče?
Naprej pa kaka zlatarska Beja in podobni.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
maribor
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Jan 11, 2010 7:00 pm

hvala za odgovor

sem poskusal pa nimajo..
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

tinex?
Trentatre 1.3S
maribor
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Jan 11, 2010 7:00 pm

Verjemite vse sem poskusil..

v Slo ni mozno saj tako mi vsi recejo tudi v Evropi ni bilo kaj pomoci..

bomo ze kako...

hvala vsem

lp
Uporabniški avatar
Rdec Ferrari
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Če Apr 14, 2005 8:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

imam 195-ko pa mi mal tale klima serje občasno predvsem zjutraj mi ruži v kabini (samo v kabini ,sliši čez zračnike),kot bi mi nekdo s cekularjem drva žagal v zračniku?
z nekaj ljudmi sem se že pogovarjal pa vsak drugače pravi ,ponavadi je diagnoza kompresor,vendar vskič ko pridem k kakšnemu majstru mi ne ruži,zjutraj ko se peljem mi pa ropota tud po 20kilometrov,je pa ropot povezan z obrati motorja več je obratov bolj "žagajo",pri motorju se ne sliši nič
Ali je že kdo imel podoben problem in kje je v Lj. kakšen mahar za klime?
A se kompresor splača popravljat?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jaz bi tudi imel 195-ko... :wink:

Glede klima kompresorja:
http://seekpart24.com/alfa-romeo/159-05 ... sor-100354
Če ti ga popravijo ceneje, potem se najbrž splača...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
oscarfish
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 45
Pridružen: Ne Jul 03, 2011 9:02 pm

Zdravo,

Da vam opišem mojo izkušnjo z alfo 159. Kupljena je bila lani meseca aprila v Grosuplju. Ob nakupu avtomobila sem sklenil tudi dodatno zavarovanje od podjetja GSV Garancijski servis vozil d.o.o., v upanju da nikoli nebom rabil uveljavljat zavarovanja. Kako pošteno sem se motil. Približno sredi julija mi na dopustu zariba klima kompresor. V avtu je bilo kot v savni. Se pripeljem nazaj v MB ter peljem avto na servis katerega si mi določili z strani GSV-ja. Zamenjajo mi klima kompresor ter napolnijo s plinom. Ker je bilo to prvo uveljavljanje sem moram doplačati 100e. Avto je stal tam pribložno 14 dni da so mi poiskali nekje rabljen klima kompresor. Avto dvignem ter 3 tedne deluje super. Potem pa spet ista zadeva - zariba klima kompresor. Ponovimo zgodbo z zamenjavo z rabljenim. Avto stoji 10 dni. Zgodba se spet ponovi, spet zariba kompresor in to spet na dopustu. Nakar menjam serviserja, in avto peljem v Rače, kjer bi naj bili res mojstri za avto klime. Pritisnem na GSV ter mi dajo noter povsem novi klima kompresor,filter ter uparjalnik. To je bilo konec septembra. V petek 13.4.2012 sem prvič letos potreboval klimo, in zadeva seveda ne deluje.

Je imel kdo že podoben primer ? Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko delali narobe ?

Lp
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

A sedaj ti je kompresor zaribal ali samo ne vklopi, kar je lahko razlog da je premalo plina v sistemu ? Sicer pa ne razumem, plačaš neko dodatno zavarovanje, da ti potem dajo noter rabljen kompresor, da za to porabijo 14 dni in po vrhu še doplačaš 100 € ? Jaz bi se vprašal če so sploh menjali ta kompresor kdaj ali so vsakič samo dopolnili plin in rekli da je kompresor zaribal :roll: .
Slika
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Meni je kompresor zaribal in sem ga menjal z novim in je tudi ta zaribal. Potem so šele ugotovili, da se je pokvaril senzor tlaka hladilnega sistema, ki je povzročil pregretje sistema in posledično zariban kompresor. Popravili so mi ga na Beji, kjer so tudi odkrili napako, kompresor obnovili (magnetno sklopko in ležaj) in od takrat (že skoraj 4 leta) je vse v redu.
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
oscarfish
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 45
Pridružen: Ne Jul 03, 2011 9:02 pm

Zaenkrat še ni zaribal, vklopi se, ampak ne hladi. Spušča pa neprijetne glasove. Avto je od danes zjutraj na servisu, tako da čakam na odgovor. Bom pa jih opozoril naj pogledajo tale senzor tlaka.
oscarfish
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 45
Pridružen: Ne Jul 03, 2011 9:02 pm

Danes me je klical serviser in baje je problematičen kondenzator klime, zaradi katerega pol zariba klima kompresor. :oops:
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

Kaj je narobe s kondenzatorjem?
Ker če v sistemu pade tlak, se kompresor ne sme vklapljati. Razen če je kaj narobe s senzorjem tlaka, sklopko...
frizby
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Okt 04, 2009 8:00 pm

Pozdravljeni,

Sposodil sem si temo, če moja težava ne spada zraven, prosim admina, če jo lahko prestavi na ustrezno mesto.

Sem lastnik Alfe 159 in imam že nekaj časa težavo s klimo. Pozimi sem vklopil gretje in čez nekaj časa je začela delovati klima, in to čedalje močneje, kljub nespremenjeni željeni temperaturi. Sedaj ko je topleje, so simptomi podobni, nastavim na npr 22 stopinj, čez čas (30-60min) mi klima začne močneje hladiti in moram dvigniti želeno temperaturo, da ni prehladno.
Avto sem peljal na uradni servis, kjer so mi ga priklopili na tester, in ugotovili napako senzorja notranje temperature. Ves čas kaže temperaturo
33 stopinj in logična posledica je seveda non-stop hlajenje.
Ker je senzor baje del centralne enote klime (se pravi, del avtomatske klima enote v notranjosti avtomobila), se ga ne da zamenjati samega.

Ima že kdo podobno izkušnjo, je morda kdo že rešil to težavo?

V nasprotnem primeru, bom pač moral zamenjati celo enoto. Ima morda kdo kakšno na razpolago oziroma pozna koga, ki npr uvaža dele iz Italije?

Hvala za odgovore.
oscarfish
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 45
Pridružen: Ne Jul 03, 2011 9:02 pm

Danes sem prevzel alfico z servisa po treh tednih. Zadeva zaenkrat deluje, so pa sedaj vse zadeve noter nove. Nemorem pa verjet, ko pridem domov, odprem havbo in zagledam izkljucen konektor pri hladilniku. Ve kdo mogoce kaj je to preden grem razkopat sprednji del avtomobila ?


http://img526.imageshack.us/i/imagebuce.jpg/



http://img820.imageshack.us/i/imagevhrb.jpg/


Lp[/img]
Odgovori
  • Informacija