Zadnje novice

Klima / Kompresor klime - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

OdgovorNapisal/-a ĐoKc » To Mar 25, 2014 9:31 pm

Je možno, da bi kakšna cev od klime drgnila ana ob drugo ob vklopu kompresorja in nabijanju pritiska v cevi?
Alfa Romeo Giulietta
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Uporabniški avatar
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm

Kraj: Hrastnik

OdgovorNapisal/-a B_U_R_I » Če Mar 27, 2014 7:04 am

Evo, sem včeraj sprobal. Pri coastanju je začelo ružit - sem izklopil klimo in je nehalo. Vklopim nazaj - spet ruži. Izklopim - neha. Ko sem zadnjič vklopil nazaj pa ni več ružilo v celotnem času vožnje.
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

OdgovorNapisal/-a THOR » Če Mar 27, 2014 9:01 am

To je meni delalo, ko sem imel premalo plina notri. Nafilal in sedaj je tišina.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
viewtopic.php?t=28724
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: alfa 33/159/giulietta

Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a Johnbesnil » Če Mar 27, 2014 9:30 am

Jah, jaz sem lani 2 x filal pa je še vedno ružilo. Sicer v sredo mi je mojster zmeril temperaturo cevi pri max hlajenjem kompresorja in je bilo tam 8C. je rekel da mora biti bistveno hladneje, kar pomeni da ventil na kompresorju štrajka.
Johnbesnil
Alfa Member
Alfa Member
Uporabniški avatar
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a THOR » Če Mar 27, 2014 9:35 am

Ja če dofilava ne pomaga, bo treba sneti kompresor in malo pokukati kaj rožla. Sklopka?
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
viewtopic.php?t=28724
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: alfa 33/159/giulietta

Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a bananaman » Pe Mar 28, 2014 9:25 am

Tudi pri meni je isto....s tem, da sem lani dvakrat dofilal, pa je bilo vsakič slabše (prvič se je pojavil sum, da naprava za polnjenje ne dela pravilno).
Večji ko je pritisk plina (večja količina) slabše je.
bananaman
Alfa Member
Alfa Member
Uporabniški avatar

OdgovorNapisal/-a pocar » Pe Mar 28, 2014 12:24 pm

meni ruži odkar pomnim (5 let) 5-10s metalni zvoki nakar neha.mislil sem tudi da je premalo plina,pa sem zelo hitro videl da ga je lahko zgolj preveč.ko sem dofilal 50g mi je pričel avto skoraj ugašat,klima pričela sklapljat (preveč plina),tlak v nizkotlačni cevi pa naraščat. Iz preventive sem ga še dodatnih 50g spraznil.temperatura na nizkotlačni cevi je odvisna pri kateri temperaturi okolice ti to meriš,kako dela ventilator in potem imaš še elektroniko ki skrbi za "ugodje".temperatura na tej cevi če jo spremljaš niha nekje med 6 in 18C,nižje pri svojem eksperimentiranju nisem izmeril.je pa tako da ko poleti avto žge na soncu in zakuri na 60C potrebuje vsaj 10-15km da pride nekje na ugodno temperaturo.
pocar
Alfa Member
Alfa Member
Uporabniški avatar
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a ĐoKc » So Mar 29, 2014 7:10 am

pocar napisal/-a:meni ruži odkar pomnim (5 let) 5-10s metalni zvoki nakar neha.

Čisto isti simptomi so pri meni, najbolje se sliši ob zmanšanju obratov motorja...
Alfa Romeo Giulietta
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Uporabniški avatar
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm

Kraj: Hrastnik

OdgovorNapisal/-a fiatseba » Pe Apr 11, 2014 11:15 am

Js mam problem pr avtu že odkar ga mam, da mi smrdi iz rež ven nekaj časa ko ugasnem klimo. Probal sem s sprejom pa zdrži 1 teden, tuditudi neko peno sem direkt šprical že tja kjer je kabinski filter parkrat pa ne zdrži več kot 2 tedna. A obstaja še kakšna rešitev oz. kako to rešit, ker ni prijetno.
fiatseba
Alfist
Alfist
Uporabniški avatar
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a MaStr » Pe Apr 11, 2014 11:32 am

Imam enak problem, le da je pojav pri prižiganju klime in to traja prvo minuto ali dve. Včasih je vonj/smrad precej močan, včasih komaj opazen. Menjava filtrov in dezinfekcija sistema tudi ne pomaga oz. le nekaj mesecev max. Torej....?
MaStr
Moderator
Moderator
Uporabniški avatar
Član Alfa Kluba:Član Alfa Kluba

Vozilo: Alfa Romeo 159, 1.9 JTDm

Kraj: Assling (Jesenice)

OdgovorNapisal/-a shark13 » Pe Apr 11, 2014 7:28 pm

fiatseba napisal/-a:Js mam problem pr avtu že odkar ga mam, da mi smrdi iz rež ven nekaj časa ko ugasnem klimo. Probal sem s sprejom pa zdrži 1 teden, tuditudi neko peno sem direkt šprical že tja kjer je kabinski filter parkrat pa ne zdrži več kot 2 tedna. A obstaja še kakšna rešitev oz. kako to rešit, ker ni prijetno.

obstaja en sprej za dezinfekcijo
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Uporabniški avatar
Kraj: trbovlje

OdgovorNapisal/-a fiatseba » Pe Apr 11, 2014 7:35 pm

A niso itak vsi spreji za dezinfekcijo?
fiatseba
Alfist
Alfist
Uporabniški avatar
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a shark13 » So Apr 12, 2014 8:43 pm

vsi spreji sigurno niso za dezinfekcijo
ce si pa ze uporabil tak sprej pa nevem kaj bi se lahko
na tem spreju ki ga imam jaz (TUNAP CONTRA SEPT) pise da unici glivice,bakterije in viruse
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Uporabniški avatar
Kraj: trbovlje

Re:

OdgovorNapisal/-a Aless » Sr Jun 15, 2016 10:04 am

rogirogec napisal/-a:vsem, ki imajo AR v opozorilo!

Do te napake - okvara kompresorja klime, je prišlo zaradi tega, ker nisem vedel, da bi moral na 60k km ali na dve leti (dve polnitvi klime) zamenjevati tudi filter plina (sploh nisem vedel, da to obstaja in mi je bilo razloženo, da je klima motor, ki je v glavnem agregatu - motor v motorju in tudi kot glavni motor potrebuje filter), ki stane 30 eur (malenkost čez). Zato opozorilo vsem, da to naredijo ob predpisanem času in ne na cca 140k - do 150k km, kot sem tudi - na pooblaščenem servisu dobil info in je napačna. Moj filter plina se je popolnoma razletel, tako, da so "kuglice", ki filtrirajo plin ki kroži, tudi one krožile po sistemu in tako pokvarile kompresor. Srečo sem imel, da je bilo mogoče prečistiti kondezator, če ne, bi v nasprotnem primeru imel še strošek s kondenzatorjem, ki stane cca 110 eur +ddv.

Mehankar mi je pokazal te famozne zelene kroglice v sistemu. Zato vam močno priporočam, da vskakokrat na opisani (kar je prej) čas zamenjate ta filter plina, ker si s tem (30 eur) prišparate strošek v najboljšem primeru 750 eur. #-o

Tudi meni se je pojavil problem s klimo...klima je delala(polnil je res predolgo nisem), vendar ni več dovolj hladila, potem sem šel do mehanika, da mi sprazni, sčisti in na novo napolni klimo. Pri testu se ventilator ni zagnal, vendar je klima na minimumu pihala hladno. Potem pa enostavno več ne piha hladno. Kasneje pri testu ventilatorja le-ta dela.

Kako lahko preverim ali se kompresor zažene in kje točno se sploh nahaja? In kje je ta filter plina da bi preveril v kakšnem stanju je? Lahko to sam, ali je potrebno spet spraznit sistem in potem komaj preverjat?

Omenim še lahko da javlja napako verjetno tega senzorja: senzor tlaka hladilnega sistema.
Upam da v primeru da ta ne dela, preprečuje zagon kompresorja in posledično možnost da le-ta zariba v primeru razsutja filtra.

pozabil sem še napisat da javlja napako verjetno tega senzorja: senzor tlaka hladilnega sistema (ne spomnim se točno kaj je v ang pisalo)
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: Alfa Romeo 159

Kraj: Bizeljsko / Maribor

Re: Klima problem

OdgovorNapisal/-a Aless » Če Jun 16, 2016 1:43 pm

Zanima me ali se gre pri tem filtru plina za 4. pozicijo iz spodnje slike:
Slika

Edit: na koncu se je izkazalo, da je bil kriv samo zanič presostat (kopija 25€, original okoli 50)...preventivno pa sem še menjal filter plina...
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: Alfa Romeo 159

Kraj: Bizeljsko / Maribor

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na 159, Brera, Spider

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost