Čuden / Tuleč zvok motorja - 1.9 JTDm 16V

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Ventilator hladilnika?
Alfa Romeo Giulietta
Redox
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Po Feb 07, 2011 4:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Jaz bi rekel da je jermenica, meni je tudi po slabem letu od velikega servisa začela ropotat podobno, pač je bila fabriško zanič. Sej dober mehanik bi ti to takoj ugotovil.
russ
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: To Maj 19, 2015 9:53 am

boš imel verjetno kar prav, smo mislili da se šponer sliši, ampak je zgleda res jermenica, ker smo zamenjali šponer in ni razlike. na jermenico pa moram čakat do ponedeljka.

zanimivo mi je predvsem to da lufta niti malo ni videt, ko se vrti, sliši se pa kot traktor in ko daš gas tist rrrrrr zvok kot nek ležaj v okvari.

da pa po enem letu po menjavi gre jermenica si pa nebi mislil...

je možno da mi jo čisto utrga in gre posledično še kaj drugega? je bolj priporočljivo da se ne vozim dokler ne zamenjam?
russ
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: To Maj 19, 2015 9:53 am

boš imel verjetno kar prav, smo mislili da se šponer sliši, ampak je zgleda res jermenica, ker smo zamenjali šponer in ni razlike. na jermenico pa moram čakat do ponedeljka.

zanimivo mi je predvsem to da lufta niti malo ni videt, ko se vrti, sliši se pa kot traktor in ko daš gas tist rrrrrr zvok kot nek ležaj v okvari.

da pa po enem letu po menjavi gre jermenica si pa nebi mislil...

je možno da mi jo čisto utrga in gre posledično še kaj drugega? je bolj priporočljivo da se ne vozim dokler ne zamenjam?
Gregi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 265
Pridružen: So Jan 17, 2009 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm ti
Kraj: Notranje Gorice
Kontakt:

Zdravo fantje.
Da ne odpiram nove teme bom vprašanje postavil kar v tej.
Gre za Alfo 159 2.0 jtdm. Mehanik mi je menjal tesnilo na pokrovu odmične, ker mi je malo rosilo olje. Med posegom mi je tudi napel jermen, menda je bil zelo ohlapen, odstranit pa je moral tudi 1 injektor. Po posegu mi v motorju občasno klenka. Še enkrat je preveril fazo motorja, ker je bil odstranjen jermen, pa je vredu. Dva tanka goriva sem pokuril z dodanim aditivom za čiščenje injektorjev, pa mislim da ni neke sprememabe.. Občutek imam tudi, da avto nima več toliko moči. Naj povem,da je bil avto poleti čipiran pri tribesu, Odklopljen je tudi EGR. Zdi se mi, da to klenkanje ni prisotno ves čas, ne bi pa mogel definirati kdaj nastopi! Prvo sem mislil da samo hladen, pa sem potem ugotovil, da tudi topel.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Če je občasno trokiranje, morda kak konektor na injektorjih?

Kako preohlapen jermen? Za 159 konkretno ne vem, imajo pa nekateri FLAR avtomobili, ko motor miruje, čisto ohlapen jermen in ga z roko lahko snameš. Ob zagonu se pa avtomatsko napne. Jermen potegne za sabo avtomatski napenjalec. Da nimaš zdaj morda jermena prenapetega?
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

ve kdo kaj bi povzročalo ta zvok?
https://www.youtube.com/watch?v=qLz-zeK ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9779
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Elektropumpa goriva?
Ti nenehno tuli, ali se tuljenje tudi ustavi?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

po določenem času se ustavi, včasih takoj, včasih po par metrih, ob snemanju posnetka se je ustavla ko sem iz dvorišča zapeljal na cesto in šel dalje
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9779
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Ti kdaj za par sekund zatuli že takoj, ko vstaviš ključ?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

v tem trenutku se ne spomnim povsem, ampak povsem možno da ja
Gregi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 265
Pridružen: So Jan 17, 2009 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm ti
Kraj: Notranje Gorice
Kontakt:

Damijan napisal/-a:Če je občasno trokiranje, morda kak konektor na injektorjih?

Kako preohlapen jermen? Za 159 konkretno ne vem, imajo pa nekateri FLAR avtomobili, ko motor miruje, čisto ohlapen jermen in ga z roko lahko snameš. Ob zagonu se pa avtomatsko napne. Jermen potegne za sabo avtomatski napenjalec. Da nimaš zdaj morda jermena prenapetega?
Je že dvakrat preveril fazo, je šel še k Bajcu po original orodje za nastavljat pa je menda vredu. S konektorji mislim da tudi ni nič narobe, avto nič ne cuka al pa trokira. Recimo ga prižgem pa je vse v redu, peljem otroke v vrtec, pa ga tam prižgem pa nekaj klenka. Verjetno bom moral začet s tem injektorjem, ki je bil losan, ga bom dal preverit, pol bomo pa vidl
Esko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: So Jan 07, 2012 5:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Pozdravljeni, zvoki na moji Afli se še kar kopičijo. Nov zvok/nov projekt se mi zdi zelo prikladen naslov moje sage :)

Pojavlja se kovinski zvok ko je motor hladen in v prostem teku, zvok izgine ko dodam gas in gredo obrati nad 1500rpm (vseeno ali v leru ali v brzini), zvok tudi izgine popolnoma ko je motor segret na delovno temperaturo. Vžiga in vleče normalno (no, še vedno zgubljam pritisk v turbu ampak to je stara težava katero nisem še rešil, vozne lastnosti se niso spremnenile odkar se je zvok pojavil). Swirl lopute so že odstranjene. Servis narejen cca 2000km nazaj. Gre se za Alfa Romeo 159, 1,9mjtd 110kw, 2006 letnik.

Ali mi lahko kdo svetuje na kaj naj se osredotočim oziroma kje naj iščem težavo na osnovi zgoraj napisanega?

Hvala in lp
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Vijaki na izpušnem kolektorju?
Esko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: So Jan 07, 2012 5:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

A to v smislu da so vijaki kateri držijo kolektor privijačen na motor popustili? Bom preveril če je kaj lufta oziroma gibanja..

EDIT: Sem preveril, kolektor zgleda ustrezno pritrjen na motor, ni lufta ali kakaršnega koli gibanja, vse je trdno privito.
Odgovori
  • Informacija