Čuden / Tuleč zvok motorja - 1.9 JTDm 16V

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
pepso3
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 57
Pridružen: Pe Dec 30, 2011 6:40 pm

Vztrajnik je tud nov. enik deset jurjev nazaj je bil menjan. Malo mi para živce že to.
Alfa Romeo 159
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Kater motor? 1.9 16V?
Mogoče ti je odlomilo katerega od swirl ventilov in ga je motor "prežvečil"?
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

meni je en injektor tako delal....dokler je bil avto mrzel......po cca 172 leta je začel pa še na mestu nenormalno kaditi (šoba je scala)......po zamenjavi je oboje prenehalo......
pepso3
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 57
Pridružen: Pe Dec 30, 2011 6:40 pm

Motor je 1.9 16v 150 km. Kje pa so ti swirl ventili tribes ?Smesno je to kr se je to zacelo dogajat po zamenjavi injektorjev in menjavi vztrajnika. Mislim da sobe niso vreji nastavljene. Na servisu so rekli da ce bilokaj neji blo vreji z sobami bi se lucka prizgala. Ko pa je mrzlo pa tak traktor.
Alfa Romeo 159
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

swirli so v sesalnem kolektorju...

Če se je začelo pojavljati po menjavi injektorjev je 90% nekaj z injektorji... mogoče niso pravilno salibrirani. Ali pa sploh niso izračunali kalibracijskih kod, in avto še vedno laufa s starimi kalibracijskimi kodami... v tem primeru zadeva ne bo funkcionirala nikoli tako kot je treba.
pepso3
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 57
Pridružen: Pe Dec 30, 2011 6:40 pm

jaz ne vem kaj so delali.skalibrirali so jih ker sem vprašal. popravljal je šobe bosch servis. Na servisu so jih samo zmontirali. spomnim se da sem gledal korekcije po tem. bile so iste kot pred menjavo injektorjev. no podobne.nekak je pol to povezano. in kakšne kode so pol to? ni to tak če daš iste šobe nazaj da tega ne rabiš vpisovat.
Alfa Romeo 159
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

če so korekcije podobne kot prej.....

1 ali sploh ni bilo potrebe po obnovi in je vse ok
2 ali so slabo zrihtali injektorje ( so naredili vpis kod, za vsak injektor po novem kot je rekel @tribes)
3 sploh niso obnavljali.....samo računali.....

kot sem že rekel....meni je podobno tolklo, ko sem imel slabo šobo....napake mi ni izpisalo ( res pa je da imam jaz še staro elektroniko - 1.9 8V)
russ
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: To Maj 19, 2015 9:53 am

Pozdravljeni,

Po menjavi turbine sem mislil da bom imel malo miru, ampak zgleda da ne bo tako. Mogoče sem zdaj bolj pozoren na vse ostalo ko turbina dela :)
ko je motor segret dobi čuden zvok pa še to ne vedno. Kot bi nekaj rožljalo oz žvenketalo mogoče podobno kot se sliši kaj pri jermenih.

Bil je pa velik servis narejen kakšno leto nazaj.

spodaj prilagam linke do posnetkov da si boste lažje predstavljali.

https://www.youtube.com/watch?v=KYdUnZti_nw" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=PIKeIlV8kAo" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=jypl_Ms1lC8" onclick="window.open(this.href);return false;

upam da se kaj sliši, se komu sanja kaj bi to lahko bilo?

hvala!

Lp
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

podobno je meni glavna jermenica ropotala, samo da je pri meni še jermen malo skurlo in se je plavo kadilo pa smrdelo
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Saj nič ne ropota to je normalno... :-k
Alfa Romeo Giulietta
russ
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: To Maj 19, 2015 9:53 am

vidim ja da se na posnetkih skoraj nič ne sliši tega "cinglanja" na telefonu in pa v živo se dobro sliši na youtube pa nevem zakaj ne.

uglavnem nekaj cvili cingla samo ko je motor ogret pa še to ne čisto zmeraj, se pa kar konkretno sliši včasih
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Vztrajnik je pri meni lepo "cinglal". Ampak se je slišal najbolj ko sem rahlo stisnil sklopko.
159 2.0 jtdm
russ
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: To Maj 19, 2015 9:53 am

meni se tudi sliši vztrajnik stalno ampak je drugačen zvok, vztrajnik se sliši kot neko rožljanje pri menjalniku kot bi stresal posodo z priborom not :)

ta zvok je drugačen in ni vedno prisoten in takrat ko se sliši nanj sklopka popolnoma nič ne vplivale ko dodam gas utihne in ko spustim spet začne in samo pri ogretem motorju
doberman666
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Jun 08, 2016 8:19 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm
Kraj: Nova Gorica

Zdravo,

pri moji 159 120hp, je bilo tudi slišati nek ropotajoč kovinski zvok. Pojavljal se je tako na mestu v leru kot med vožnjo. Le-ta je bil bolj izrazit ko je avto stal na klancu. Ko si spustil sklopko in začel obremenjevati pogonski sklop je ponehal. S tem ropotom, ki se je zmeraj bolj stopnjeval, sem naredil cca 5000 km. V moji nevednosti sem ga zamenjal za odpovedujoči vztrajnik, ki sem ga na tak način predčasno zamenjal skupaj s sklopko in potisnim ležajem. Kljub posegu je bil ropot še vedno prisoten.

No problem je bil v tem, da je na tisti strani, kjer je ena izmed polosovin dodatno uležajena zdrobilo ležaj in samo polosovino obrabilo za ene 3mm. Polosovina je bila povarjena in zamenjan ležaj. Sedaj že 3000km lepo teče. Poseg je opravil forumaš skam, ki je tudi obnovil menjalnik.

Tako, da poskusi počasi spuščat sklopko in obremenjevat pogonski sklop, pri meni je v tem primeru ropotanje utihnilo. Mehanik je rekel, da ko je na mestu v leru ropotalo in je prijel polosovino je ropot izginil.

Upam da ti to kaj pomaga.

Sašo
russ
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: To Maj 19, 2015 9:53 am

zvok ne izgine ko obremenim pogonski sklop, samo če dodam gas izgine, sklopka nima vpliva. je pa zanimivo da se začne slišat šele ko motor oz temperatura vode doseže 90 stopinj(po števcu). tako da razmišljam v smeri kaj se vklopi ko doseže voda 90 stopinj se pravi odpre se termostat, potem pa začne nekaj cingljat/rožljat/cvilit, kot nek ležaj...

bil je pa termostat menjan kakšene 3 tedne nazaj, prej tega zvoka nisem opazil.
Odgovori
  • Informacija