Avtoradio: menjava za aftermarket 2 DIN enoto - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

em pustmo internetne strani ker so za en s****.Nemajo pol stvari gor.
Tud na mediamarktovi strani ni gor radijev v trgovini jih pa maš.Kolega ga hoče nabavit,da ga bo imel v vectri ta novejši.Kolk sem sprobal nastavitve tam sem bil presenečen nad zvokom.Na radio imajo priklopljene neke ovalce pa lahko nabijaš kolk češ pa je igralo nenormalno dobro za ene normalne ovalce.

l.p.
edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

Kak ISO konektor bi rabil za priklučitev radia?
edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

jaz rabim takega ali se motim : https://www.google.si/search?q=pioneer+ ... 1200%3B708 , za pioneer radio...
Maco87
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr Okt 12, 2016 9:09 am

ima kdo izkusnje z inštalacijo tega radija? sem ga hotel priključit vendar sem prižge ampak se ugasne kamorkoli kliknem na touchscreen. sem pa probal na seat ibizi pa deluje normalno.


Edit: Premaknjeno v bolj primerno temo ....
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Odločil sem se za menjavo avtoradia, vendar pa potrebujem pomoč. Zraven avtoradia so bili priloženi vsi konektorji, da je stvar plug&play, vključno s komandami na volanu, ko pa sem radio priključil, zvoka ni od nikoder. Po prebiranju tujih forumov sem ugotovil, da je problem v BOSE-u, ki ima malenkost drugačno "ožičenje". Stvar naj bi bila rešljiva na dva načina - z nakupom nekega vmesnika oziroma z manjšo spremembo pri žicah (zamenjati naj bi bilo potrebno eno žico). Se je kdo že ukvarjal s tem oziroma kaj je potrebno narediti?
Se opravičujem za zelo laičen opis, ampak v te elektronske p*zdarije se ne spoznam ravno :oops: Rešitev je sicer že opisana na nekaterih tujih forumih, vendar pa so temebrez slik oz. le te ne delajo, sami opisi pa so preveč strokovni in mi ne povejo popolnoma nič :oops:
Hvala za odgovore :)



Edit: Premaknjeno v sorodno temo ...
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

najd tri barni konektor modra zele rumena.
v rumenem delu je samo ena žica to je + 12V remote za bose in ga vežeš na remote od radija ali na + od kontakta.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

:-k Sem pogledal ta trobarvni konektor, ampak pri meni je tako, da ima ta konektor 4 žice (ostali dve barvi pa nobene) :?: rjava, sivkasta, črna in...sem pozabil. Vglavnem, na konektorju od radia so na tem mestu zgolj 3 pini (oziroma kakor se pač reče tistim kovinskim repkom), tako da če zadevo povežem, rjava žica v rumenem konektorju ni priklopljena na nič. Predvidevam da se tukaj skriva problem. Ne vem pa, katera žica je remote od radia. Na tujih forumih sicer pišejo o neki modri žici, vendar pa je pri mojem radiu zgolj ena modra žica, ta pa preko majhnega belega konektorja povezuje radio z neko majhno sivo "škatlico" in ne s konektorjem, ki se priključi na konektorje od avta :-k Je to to?
Slika
E: da ne bom samo opisoval - s črnim je obkrožen konektor ki pride v nov radio, z rdečim konektor ki se poveže s konektorji od avta, z modrim je ta škatlica, o kateri nimam pojma za kaj se gre, s puščico pa je označena edina modra žica.
Zadnjič spremenil J1897, dne Pe Dec 29, 2017 8:41 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Pa še druga stran - konektorji od avta (spet, da ne bom dajal samo mojih polomljenih opisov). Priklopljeni so še v originalnem radiu.
Slika
na sliki se lepo vidi tisti večbarvni konektor. Vse žice (4) vodijo v rumeni del konektorja. Na sliki se sicer vidijo le 3, četrta se skriva za črno. Kakorkoli že, če ta konektor priključim na konektor od novega radia, potem rjava žica ni priklopljena na nič - na novem konektorju so zgolj trije pini, ki sovpadajo z ostalimi tremi žicami.Za lažjo predstavo:
Slika
večbarvni konektor pride v zgornji del, rumeni del pride zgoraj levo. Vidijo se 3 pini, 4 bi moral biti v srednji vrsti desno od obstoječega.
Upam, da ima kdo kakšno idejo :|
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Po tem, kar sem videl na eLearn, gre ta rjava na Bose sistem (ojačevalec) in v nekem forumu, kjer nameščajo AUX naprave so napisali da brez da bi bila ta priključena Bose sistem ne bo deloval. Nikjer mi pa v eLearn ne piše kaj točno ta M (marrone-rjava) žica pomeni. Se pravi da je nekako remote signal za vklop ojačevalca. Je pa TUKAJ tudi shema, ki to nekako potrjuje. Glej pod 159.

Modra škatlica je pa vezana na CANbus linijo in služi za delovanje gumbov na volanu.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Aja...sicer sem te sheme že našel, pa tudi to rjavo žico sem že večkrat zaledil kot krivca za nedelovanje Bose-a. Ne vem pa, katera žica bi bila ta famozni remote, ki ga moram navezati na to rjavo žico :-k
Parkrat sem sicer zasledil da naj bi bila to modra žica, ampak glede na to, da je vezana na tisto škatlico... :-k
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

"remote" ni nič drugega kot +12V. Najbolje bo da priključiš AR in pomeriš najprej ali ti radio da +12V izhod za ojačevalec (na tisti modri npr.) ko ga vključiš, drugače ga pa poišči na DIN konektorju kontakt oz. da dela (+12V) samo ko je ključ v ključavnici. Glej, kaj ti kaže voltmeter!
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Hvala za pomoč :) danes mi je končno uspelo zadevo spravit skupaj in stvar deluje. Imam pa nov problem(ček) - namreč za novim radiem ni dovolj prostora, da bi lahko spravil vse kablovje not, tako da je radio trenutno bolj kot ne provizorično napol v armaturi.ima kdo kako idejo kako oziroma kam bi lahko spravil kable? Pod radiem ni prostora, ker je tam že ena črna škatla (Blue&Me?). Hotel sem sicer odmontirat sovoznikov predalda bi videl, če je kaj prostora ob strani,ampak me je prehitela tema tako da nisem preveč razkopaval (Ugotovil sem le, da je treba kar precej zadev odšravfat).
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Jaz sem svoj nadomestek za radio spravil noter samo ko sem pometal ven viške povezav s konektorji z izjemo izhoda za woofer in vhoda vzvratne kamere. Zraven pa ne boš prišel z nobene strani. Če spodaj ne bi imel škatle bi ti rekel da si najaprej snop žic pomagaj razporediti - zviti s pomočjo roke (sploh najprej škatlico s komandami) dokler gre, potem pa prekrižati prste da se od polovice naprej ne bo nikjer nič zataknilo.

Aja, če je to namenski nadomestek Android multimedije za Alfo 159, ki naj bi padel direktno v okvir, bo potrebno na strani plastičnega okvirja v armaturi poševno "pobrati" tiste drsne distančnike (po dva na vsaki stranici), na katere je sedla prirobnica original radija. Če pogledaš nadomestek je ulit v poševnino, original pa ima neke vrste stopničast prehod. Kolko pobrat? Tolko, da se ti radio v končni poziciji ne bo premikal gor-dol in da ti bo šel ravno prav tesno v okvir. Če pa imaš kak drug nadomestek vseeno preglej in premeri ta del okvirja, da ustreza prirobnici. Na silo bo šel samo displej v franže.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Dobro si uganil radio :D
Danes sicer nisem imel časa, se bom pa jutri spravil ustvarjat dalje s temi kabli. V prvi vrsti bom moral pogruntat, kako spravit priklop za USB in GPS anteno v sovoznikov predal, potem pa še nekako spravit te špagete od kablov v armaturo.Imam občutek, da bo še pestro 8-[
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Za USB v predal potrebuješ odviti ven cel predal, kar ni noben bavbav, če pogledaš v e-learn. Vsi vijaki so več ali manj vidni, začneš z odstranitvijo stranske blende armaturne plošče, tam kjer je ključ za Air bag
Jaz sem GPS anteno dal pod zgornjo plastično zračno rešetko na armaturi, ker ima v sredini povsem dovolj prostora za prilepit anteno, kabel pa samo spustiš dol do radija, mogoče si pomagaš s kako tršo žico kot predvleko. Je pa res, da gre ta zračna rešetka dol zelo težko in se vsakič kako plastično ušesce polomi, malo zaradi starosti plastike, malo zaradi uležanosti kovinske sponke. Jaz ponavadi te polomljene plastike "povarim" s spajkalnikom na kakih dobrih 200 C. Če tega nimaš rešetka z zlomljenimi ušesci na armaturni plošči ne sedi ampak štrli!
Odgovori
  • Informacija