Avtoradio: menjava za aftermarket 2 DIN enoto - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

S temi kabli sem rešil. Za USB v predalmi ni bilo treba odmontirati predala, to pa zato ker sem odmontiral celotno armaturko :) GPS anteno pa sem montiral kar v sredinski tunel blizu ročice menjalnika. Se paše vedno ubadam s pomanjkanjem prostora za kable in konektorje, tako da bom najverjetneje ponovno podiral armaturko. Prostora za radiem dobesedno ni.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Evo, problem končno rešen. Z manjšo predelavo se je kable spravilo med radio in števce, tako da zdaj armaturka končno zgleda tako kot mora. Sliko bom ob priliki napopoal v galerijo. Če pa koga zanimajo kitajski androidi na aliexpressu - zadeva deluje dobro. Zvok je boljši kot pri originalnem radiu, navigacija (iGo) deluje dobro, na radio pa je možno montirat še miljavžnt stvari, katerim sem se sam odpovedal. Osebno mi je super to, da zadeva izgleda serijsko, gumbi na volanu delajo (možno je tudi menjati funkcije).Tako da kar se samega radia tiče, nimam pritožb.
Če se bo slučajno še kdo odločil za nakup tovrstnega radia, samo opozorilo - v kolikor ima vaša Alfa Bose ozvočenje, stvar ne bo delovala brez manjšega posega na žicah (nič resnega če se vsaj malo spoznaš), če pa je avto opremljen z Blue&Me, pa je potrebno kar nekaj telovadbe, da vse kable spravite za avtoradio na tak način, da radio lepo sede v armaturo. In več stvari kot na radio priklopite, intenzivnejša je ta telovadba :mrgreen:
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Potem si vzel takega kot imam jaz ? Meni je tudi to všeč, da izgleda kot OEM oz ne izstopa.



Edit: Izbrisan kopiran zgornji citat ...
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Samo tolko v informacijo. Geslo za vstop v napredne nastavitve je vsaj pri mojem: 126 Meni je to prišlo prav pri nastavitvah BT avdio signala in signala jakosti GPS glasovne kontrole. GPS je bil kljub drsnikom na full premalo slišen, BT pa se sploh ni slišalo, če nisi bil prav res pozoren. Mogoče so proizvajalci to slabo nastavli po defaultu. V teh nastavitvah se lahko nastavi "čudo" npr. module, splošno jakost zvoka, zagonski logo itd. vendar pa se jih ne gre spreminjat če ne veš za kaj se gre. Ne vem kako je z ostalimi telefoni in prostoročnim telefoniranjem, vendar z razliko od službenega avtomobila, mi BT povezava telefona in tega radija drži telefon cel čas "zbujen", kar se konkretno pozna na bateriji. V službenem avtu oz BT slušalki ta povezava troši bistveno manj. Če bi še alfa po defaultu imela dober sprejem na anteni bi blo še bolje. Je pa res da mi tale radio lovi bistveno bolje od prej originala. Bo pa potrebno še kamero dat gor, kar pa pomeni malo več razdiranja zunaj in znotraj. A je kdo slučajno že zmontiral kamero v ohišju lučke tablice slučajno? Je pa sedaj dobra stvar tega radija, da ga dobiš iz skladišča v Nemčiji. Ko sem ga kupoval julija je bil to še uvoz, carina in je bil ca. 100 EUR dražji. In pa.... Oči na cesto!!!
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Mene pa edino zmoti, da ko odklenem avto, se radio prižge za 3 sekunde in potem ugasne (rest mode). Potem ko daš kontakt pa se normalno vžge in ostane prižgan. Sicer to ne povzroča nobenih težav, le malo hecno je. Je pa rešitev za to, da ga ročno ugasneš in ne z odvzemom kontakta.

@vučko. Jaz nisem imel noben problemov z glasnostjo in preko "bluetooth" in in z navigaijo (sliderje v iGO je trebalo malo premaknit). Jaz opažam, da pri meni malenkost slabše lovi postaje od originala. Se pa strinjam z zadnjim stavkom "OČI NA CESTO!".
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Kar se bluetootha in prostoročnega telefoniranja tiče, ne bi vedel kako se obnese ker ju ne uporabljam. Na glasnost navigacije pošteno povedano tudi nisem bil pozoren,mi je pa superker je zvok napram originalu boljši, radio lovi enako kot original, pa končno lahko spravim vso muziko na USB/spominsko kartico.CDji so mi parali živce, ker dejansko v Breri ni odlagalnih mest za več kot par CDjev :lol:
To, da se da radio naročit iz nemčije je pa itak zmaga .- zadeva pride v parih dneh, pa še FURSa ni treba financirat :mrgreen:
tvrdko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: Ne Sep 06, 2015 7:29 pm
Vozilo: Alfa 159 jtdm 8v

Zdravo
Danes med voznjo mi navigacija zasveti belo in od takrat sveto so belo oz. Je bel displey.

Radijo oz. Cd se vrti normalno.

A se je komu kaj podobnega zgodilo?
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

A je display cel čas bel, al sam na navigaciji. Si poskusil resetirat enoto skozi luknjico na sprednji strani po navodilih? Meni se je enkrat ob zagonu avtomobila in radia istočasno sistem mal zmedel, sam to zaradi sesedanja napetosti, drugače pa belega displaya še nisem doživel ali pa karkoli povezanega z neodzivanjem. A bi bilo možno, da če ti to dela samo na navigaciji, da ti je šla SD kartica z mapami?
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Avgusta bo skoraj eno leto, odkar mi se doma valja nov radio / navi.
No zaradi ocitno moje nesposobnosti, ga se nisem uspel vgraditi. Nesel sem ga enmu, da ga vgradi, ampak so potrebni se dodatni deli, jaz pa ne vem kaj naj kupim.

Torej imam kupljeno sledece:
1.) https://www.ebay.de/itm/6-2-2-DIN-Autor" onclick="window.open(this.href);return false; ... SwNRdX~GM5

2.) https://www.ebay.de/p/Alfa-Romeo-101150" onclick="window.open(this.href);return false; ... 4097.l9055

Potrebujem se CAN-BUS adapter.
Problem je bil, ko sem star radio izklopil in to vgradil so zaceli kilometri na stevcu utripati. Torej ta del, ki je poleg radia niti ne vem zakaj je sploh tam...
Sem se ze private pogovarjal z 2 clana, ampak potem na koncu nisem vec vedel kaj kupiti.

Ali je to ta CAN-BUS adapter za Alfo 159?
https://www.ebay.de/itm/ALFA-ROMEO-159-" onclick="window.open(this.href);return false; ... Sw-29ZW-2-

Ter na zadnje - kdo bi imel znanje vse skupaj zvezati in mi vgraditi radio? Seveda ne zastonj!

Res prosim za pomoc.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Kako po menjavi radia zrihtat, da kilometri ne utripajo? Se je kdo s tem primerom ze srecal?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Narediš Proxy alignment z MultiECUScanom...
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

... prej pa še preveriš, če sta CAN liniji na ISO konektorju pri novem radiju uporabljena za kaj drugega in se vtikata v CAN promet. Če brez radija ne utripa, je težava to.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Z-147-159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Nov 02, 2015 3:12 pm
Vozilo: AR 159 2.0 125 kW
Kraj: NM

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč pri priklopu avtoradia. Prebral sem že veliko, ampak ker nisem iz stroke bi bil zelo hvaležen za step by step navodila.

Upam, da mi malo manjka do uspešne inštalacije, nov radio je priklopljen, imam potrebne konektorje + konektor za BOSE, modra žička za BOSE bi morala biti priklopljena na modro "remote" žico iz radia, to ne bo problem.

Manjka mi kontakt (radio zaenkrat ne dela), vem da moram najti kontakt in ga nekako pripeljati do radia. E tale korak me matra, kje naj najdem ustrezen kontakt in kako naj ga priključim na radio, da bo vse delovalo tako kot mora..

Če bo kdo pri volji.. hvala!
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Super bi bilo, če bi omenil za kakšen radio gre, kakšne konektorje imaš?
Jaz sem si omislil tole zadevo z androidom 8.1.
https://www.aliexpress.com/item/DSP-4G- ... 4c4dn0xWUd

Meni je všeč original izgled in radio lepo sede v odprtino. Montaža je plug&play, če avto nima blue&me kable brez večje težave spraviš pod radio predno ga pritisneš v režo. Za usb kabel in gps spraviti v predal pred sovoznikom ni potrebno podirati predala. Imaš na levi strani predala neke čepe, ki se jih lahko odstrani in potegne kable. Je pa potrebno malo potrpežljivosti saj ni veliko prostora. Ravno tako se lahko mikrofon spelje k nogam na voznikovi strani brez da kaj podiraš. jaz sem ga nalimal nekam pod volan lepo diskretno.
Je pa za to ceno radio res dober. Kvaliteta zvoka se mi zdi boljša kot pri originalu, radio lovi približno enako, vse funkcije delajo BT dela lepo, navigacija deluje vredu, kolikor sem sprobaval. Edino pri multifunkciji mi delujejo le tipke za glasnost, komadi naprej, nazaj. Imam pa problem verjetno zaradi canbus vmesnika kolikor sem raziskal. Radio ob priklopu deluje normalno, ko pa vzameš kontakt ob naslednjem zagonu izgleda kot bi izgubil komunikacijo. Radio sicer dela vendar nima povezave z avtom. Ne dela multifunkcija, ob prižigu luči ne svetijo tipke, ne prižge se kamera, ko daš v vzvratno in radio ostane prižgan ko vzameš kontakt. Problem se reši s pritiskom funkcije reset na radiu. Je pa moteče, ker zdaj moram vsakič, ko prižgem avto resetirat radio. Kolikor sem raziskaval ta problem je to samo v primeru te enote z androidom 8.1. Na youtubu sem našel video, kjer je nekdo komentiral, da se težava reši, če radio zvežeš direktno brez canbus vmesnika. Sem pa probal moj vmesnik priklopit na radio od sodelavca, ki ima enoto z androidom 8.0 in je delovalo brez problema. Sem kontaktiral kitajca naj mi pošlje ustrezen canbus vmesnik. Če pa to ne bo pomagalo pa direktna vezava brez vmesnika.
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Paše tole v luknjo od original radia z ali brez navigacije?
Odgovori
  • Informacija