Blue&Me: upgrade sistema - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
pekidi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Po Feb 05, 2007 7:56 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Živjo,

rad bi nadgradil Blue&me pa ne vem kako ugotovim katere generacije je prve ali druge
Imam pa tudi navigacijo, če to kaj pomaga

se komu sanja kako to ugotovim

Imam pa

Alfo 159 2.4 JTDm 20v Q4 l.2008

Hvala

L.p.
D
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

sej nemorš zajebat slediš pospopkom nauradni strani in ti sam pove katira vezija je za tvoj avto.
Uporabniški avatar
pekidi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Po Feb 05, 2007 7:56 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

na uradni strani imam na izbiro eno ali drugo
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

a si generiru fajl ?
Uporabniški avatar
pekidi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Po Feb 05, 2007 7:56 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

sm najdu na linku

http://www.blueandme.net/blueandme/inde ... pport/faq/

stran 6 pod "HOW CAN I TELL WHICH GENERATION OF BLUE&ME IS ON MY CAR?"

thx za help

Dejan[/img][/list]
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Si bom kar tole temo malo sposodil...

Imam Blue&Me NAV na AR 159 SW 2.0JTDm 2010 letnik

Najprej sme na Blue&Me uspešno spremenil jezik iz IT v EN. Potem sem se odločil, da B&M še nadgradim.

S spletne strani Blue&Me sem najprej prenesel BlueMeConfigurator, prenesel na USB ključek (formatiran v FAT32) datoteke, tako kot je v navodilih. Potem sem taisti ključek odnesel nazaj do PCja, kjer mi je predlagalo update na 5.5 in nato na 5.6

Vsak update sem dal na svoj ključek (formatiran v FAT32). Po nekaj kolobocije mi je le uspelo po updatat na 5.5 (se mi zdi) - ko sem vstavil USB ključek in nato še ključ za kontakt, mi je napisalo, da se updata. Potem se je še 2x sistem restartal potem pa je začel igrat radio. Nato sem poiskusil update naredit še na 5.6 z naslednjim ključkom, vendar mi javi USB Update Error 10. Če vstavim ključek z 5.5 updatom se ne zgodi nič.

Media Player deluje normalno, če vstavim ključek z glasbo. Ne deluje pa NAV. Prej sem imel v meniju (ko sem bil na mestu) opcijo NAVIGATION, sedaj pa tega več ni. Tudi če na stropu pri lučki pritisnem tipko NAV, SOS ali (i) se nič ne zgodi. Tudi, če v USB slot vstavim original Blue&Me NAV ključek, kjer naj bi bile mape gor.

Pred updatom sem prišel do tega koraka, da mi je javilo, da moram vstaviti USB ključek z mapami, ko sem iskal določen naslov. Sedaj pa niti opcije v meniju več ni.

Ima kdo kakšno idejo kaj še lahko poskusim oz. kaj bi bilo narobe?

Nisem še probaval uparjevat telefona z Bluetooth, tako da ne vem ali to deluje ali ne.
Nibbler
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Ne Maj 13, 2012 4:15 pm

Ko se zadeva updatea, se mora obvezno izpeljat do konca.Malo je čudno, ker vmes igra radijo in zgleda kot da je že gotovo, vendar na koncu mora obvezno napisat na armaturki update complete in tudi ženski gals te na to opozori.Se pa nekajkrat restarta vmes in nato napiše update in progress.Update traja okoli 5 min.Kartico je vredu formatirat na fat32 in ne po quick metodi.
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Ok, bom pol še enkrat probal s 5.5 (če bo sploh šlo), ker tega update complete mi ni napisalo (se pa spomnim, da mi je to napisalo, ko sem spremenil na EN jezik).

Sem pa čakal pomoje ene 5 min po zadnjem restartu pa se ni nič spremenilo pol sem pa vzel kontakt in probal 5.6 ...

Poročam, če bo kaj novega.
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

Ti updati na Alfah so res en fail. Jaz sem tako uničil eno enoto na GT.
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Mi je uspelo. Sedajle sem sedel skoraj eno uro, da se mi je vseskupaj posodobilo na 5.6 ter da sem še telefon uparil in prenesel tel. imenik.

Sedaj imam tudi navigacijo v menijih, dobiti moram le-še karte, saj je trenutno samo ITA na USB ključku, ki sem ga dobil zraven. Kakšnih brezplačnih kart pooblaščenci ne dajejo, če imaš vse original, anedane? Sem optimist, kaj? :)

Kje to dobim kaj? Na "pašniku"?

Še nekaj me zanima pa zdajle tega v navodilih nikjer ne najdem. Mape za navigacijo so na voljo le preko USBja? Je možno to zapečt na kak CD ali kaj podobnega in da s tam vleče? Sedaj namreč USB vhod uporabljam za musko. Ali je še kakšen USB vhod namenjen samo za navigacijo?

Imam pa samo Blue&Me NAV (nimam tavelikega zaslona - Connect?)

Hvala Nibbler!
simchi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 12:09 am

Zivjo se pridruzujem.

A se da kje dobit karte za blue&me +NAV (pa ne za 95 EUR)? Sem iskal na torrentih pa nič.

A imaš lahko na istem ključku muziko in karte. Nekje sem to zasledil da lahko, v navodilih pa piše da imej na ključku samo muziko, če ne lahko da ne dela?

LP
Kaj čmo
---------------
Giulia 2.2. JtdM AUT 2017
Giulietta 1.6 jtdM AUT 2017
159 2.0 jtdM 2010 + 159 SW 2.0 jtdM 2010
159 2.4 jtdM Qtronic SW 2006
156 1.9 jtdM SW 2003
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Če kdo najde - se toplo priporočam...


Glede muske in map na istem ključku pojma nimam. Bi bilo za sprobat.

Sem pa po nadgradnji včeraj sprobal, če dela iPod. V opozorilih pred nadgradnjo piše, da na 5.6 iPod ne bo delal. Dejansko dela, vendar enako kot pred nadgradnjo. Predvajaš lahko samo vso musko naključno - ne moreš izbirat albumov, izvajalcev, playlistov, map,...
bernymonty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 9:51 pm

Lep pozdrav!
Jaz v svoji 159 nimam Blue & me-ja, imam pa navigacijo. Sedaj pa me zanima če sploh lahko jaz update-am na blue & me? (nimam USB priključka) ga bi pač moral zmontirati.
Alfa Romeo! Brez srca in duše bi bili le stroji.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

bernymonty napisal/-a:Lep pozdrav!
Jaz v svoji 159 nimam Blue & me-ja, imam pa navigacijo. Sedaj pa me zanima če sploh lahko jaz update-am na blue & me? (nimam USB priključka) ga bi pač moral zmontirati.
Rabis blue&me modul vgradit, priklopit in pol bo delal. Imas isto sranje kot moja alfa.
Imam connect nav+ radio pa brez blue&me.

Pa nben k... Ne ve kako se to zmontira da bo delal tko k treba.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

sej sam pokonektaš pa dela. če nimaš kablov pa še inštalacijo dodaš in to je to.
Odgovori
  • Informacija