NAV+ predvajanje mp3

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
anba
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 1:30 pm

Kako pa deluje kaj BT na densionu? Npr. da imaš vklopljen FM radio namesto densiona, pa dobiš klic, moraš menjat na CD Changer ali kako to poteka potem?
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

anba napisal/-a:Kako pa deluje kaj BT na densionu? Npr. da imaš vklopljen FM radio namesto densiona, pa dobiš klic, moraš menjat na CD Changer ali kako to poteka potem?
http://www.youtube.com/watch?v=nrs4NarwVj4 <- kle maš lepo razloženo.
the_one
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 10:51 am

No ja, če jaz razumem pravilno, bi moralo delovati tudi z original komandami za sprejem/končane klica. Mislim, da passat v predstavitvi tega nima, zato so pač "dedicated" druge tipke. Je pa brezveze razpravljati brez da se stvar enostavno proba v praksi :D

GPS in prostoročno telefoniranje sta pa enemu bolj pomembna, drugemu manj. Sam ogromno telefonskih klicev naredim v avtu (jbg, treba izkoristit čas :) ), gps se pa tudi uporablja redno. Navteq-ov sistem v alfi sicer ni popoln (recimo sygic na androidu ga z lahkoto poje v vseh aspektih), a vseeno deluje presenetljivo OK. Sem videl že veliko slabših kart in programov, sploh v serijski opremi avtomobilov. Skratka še vedno me je bp pripeljal od A do B, seveda pa brez fensi dodatkov, razvrščanja po pasovih, 3d zgradb, POI-jev, radarjev, obvestil o gužvi, obvozih itd.

Uporabnost androida kot OS na "radiu"? Kaj pa vem... Veliko je vezano na prenos podatkov - internetni radio, youtube itd. Trenutna ponudba na trgu providerjev mobilne telefonije ne zdrži toliko podatkov. Če rečemo, da je en povprečni glasbeni video ca. 10 MB, hitro zapolniš zakupljen prenos podatkov. Ali pa vsaj dosežeš točko, ko se hitrost prenosa drastično zmanjša. Kar naredi stvar bolj ali manj neuporabno.
Tekstovne zadeve (mail, browser, chat) tudi iz jasnih razlogov v avtu niso neka dobra ideja, video predvajanje ravno tako. Edina uporabna stran vsega skupaj je BT telefoniranje, navigacija in pa igračkanje na semaforjih.
Je to vredno xxx EUR? Za moje pojme ne... :)

Debata o kvaliteti zvoka je pa malo smešna... Če zmontiraš nov radio, bo sicer placebo efekt kar dober, kaj dosti več pa ne. Zvok pač ne more biti nek presežek, če uporabljaš 4x15W ojačevalec in pa dva mid bass+tweeter sistema v vratih. Tu se nimamo kaj dosti pogovarjati :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

the_one napisal/-a:Debata o kvaliteti zvoka je pa malo smešna... Če zmontiraš nov radio, bo sicer placebo efekt kar dober, kaj dosti več pa ne. Zvok pač ne more biti nek presežek, če uporabljaš 4x15W ojačevalec in pa dva mid bass+tweeter sistema v vratih. Tu se nimamo kaj dosti pogovarjati :)
In kaj sem napisal jaz?
Zdaj pa res ne vem, kdo je tu smešen... :?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

MaStr napisal/-a:
the_one napisal/-a:Debata o kvaliteti zvoka je pa malo smešna... Če zmontiraš nov radio, bo sicer placebo efekt kar dober, kaj dosti več pa ne. Zvok pač ne more biti nek presežek, če uporabljaš 4x15W ojačevalec in pa dva mid bass+tweeter sistema v vratih. Tu se nimamo kaj dosti pogovarjati :)
In kaj sem napisal jaz?
Zdaj pa res ne vem, kdo je tu smešen... :?
Ja saj to smo te razumeli, samo tistega dela ne, da naj bi bilo to vredno tistih 250€+.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Nobenih številk nisem omenjal...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Ne nisi. Jaz sem jo, namreč pod 250€+ ni 2DIN vrednega omembe. Če imaš srečo za 180-200€ rabljenega. To je pa spodnja meja.
the_one
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 10:51 am

Original ozvočenje v AR 159 ni nek biser, daleč od tega.
Tudi tukaj se da še marsikaj doreči - pogoj: aftermarket radio
Vse lepo in prav , vendar se v praksi stvari lahko pokažejo tudi drugače, zato se z zadnjim stavkom ne morem strinjati. Ne govorim sedaj o kakšnem hi-endu ali SQ zadevi, toda zvočni spekter s priklopom aftermarket radia postane dejansko precej bogatejši *.
Izpostavil bi le dve slabosti stock ozvočenja: pri višji glasnosti začneta brneti vratni tapeti (izolacija le-teh to prepreči) in pa za že malce bolj strožja ušesa zna visokotonec postati "tečen".
Žiga, se bova morala 1x za kavico zment, da boš slišal zadevo igrati.
Tudi jaz ne vem, kdo je tu smešen...

Radio kot ga imaš ti zmontiranega stane 250 EUR + (če ne upoštevamo Kitajskih polizdelkov), to torej pomeni, da je po tvojem mnenju razlika vredna teh 250 EUR. Sam sem mnenja, da ni.

Napišeš zgoraj citirane stvari, kjer zagovarjaš teorijo, da je z novim radijem akustika opazno boljša.

Potem rečem, da spremembe zvoka ob menjavi radija ne bo, ti mi napišeš, da si sam napisal isto.

Odloči se, katero tezo zagovarjaš... Potem je lažje komunicirati ;)
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

To sem imel tudi jaz v mislih =D> . Zato sem pa omenil da ni vredno tistih 250€+... :)
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Vidim, da se je tema malo zaustavila... Bi pa počasi že bil čas, da bi se kaj naročilo, če je želja. Namreč jaz bi rad to še ta mesec vgradil :lol: . CDji so mi spili že vse živce. Napisanega je bilo veliko tako, da ste z vsem seznanjeni. Naročilo se bo samo enkrat in, kdor je zainteresiran naj javi in se dogovorimo. Tisti, ki pa čakate iz prve roke odgovore kako se obnese v praksi pa ne čakajte: ''priložnost zamujena, ne vrne se nobena''.

In še enkrat, možnost bo prevzeti tako osebno (čez teden LJ, vikend NG) kot tudi po pošti.

Lp, Žiga
Uporabniški avatar
Johnbesnil
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: Če Maj 10, 2012 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Sem že nakaj časa iskal kakšen cd emulator.. Probal sem xcarlink (vse kaj obstaja) in nobeden ni bil ta prav. Imam 159 z magneti marelli navigacijo, pač je posebna :S. Prejšni teden sem naletel na yatour yt-m06 (na ebay jih je veliko). model yt0025 definitivno paše tudi na connect nav+, za yatour yt-m06 pa nisem bil siguren. Imam ga že en teden, dela odlično, ne šteka, lahko tudi med vožnjo menjaš usb ji. Če se kdo odloča za kaj takega, je to definitivno najcenejša varijanta, skupaj z pošntnino se da dobiti za 55 eur.
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Johnbesnil napisal/-a:Sem že nakaj časa iskal kakšen cd emulator.. Probal sem xcarlink (vse kaj obstaja) in nobeden ni bil ta prav. Imam 159 z magneti marelli navigacijo, pač je posebna :S. Prejšni teden sem naletel na yatour yt-m06 (na ebay jih je veliko). model yt0025 definitivno paše tudi na connect nav+, za yatour yt-m06 pa nisem bil siguren. Imam ga že en teden, dela odlično, ne šteka, lahko tudi med vožnjo menjaš usb ji. Če se kdo odloča za kaj takega, je to definitivno najcenejša varijanta, skupaj z pošntnino se da dobiti za 55 eur.
Ima tudi BT? Ima support? Kako boš uveljavlal garancijo, v primeru da bo potrebno? Razlik je še mnogo, sem tudi sam že gledal za takšnim pa ni to to (mislim, da je bilo že napisanega). Mislim, da so vsi seznanjeni s tem vmesnikom (vklučno z mano). Tako, da ni potrebno izpostavljati. Do sedaj je potekala debata o vmesniku Dension in bi rad da se tudi zaključi. In bi te lepo prosil, da si malo uvideven.
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

Naslov teme je: 159 NAV+ predvajanje mp3
Torej lahko piše kar koli kar se tiče mp3-jev, 159 ter nav+ navigacije.

Vidim pa da že cel čas od kar si predstavil svojo idejo o Dension-u in gropu buyu navijaš samo za tega, vse ostalo instant skritiziraš, prav tako si pristavil skledo v vseh temah, ki so vsaj približno podobne ali pa se je omenilo Alfo 159 ter mp3. Zdaj ne vem, ali imaš ti €€€ od tega ali pa bi rad druge "uvalil" v nakup, zato da bi ga tudi ti poceni dobil. Pa brez zamere, prebiram te teme zelo na "by-the-mimo", ampak si tako očiten, da kar ni res. Pa malo siten tudi že s tem. Potem raje naredi novo temo gropu buy Dension in se tam zberte in kupte da bo poceni za vse, sploh če je res tako oh in sploh.

Z mojega vidika pa hvala k. da se še kdo oglasi s tretjo rešitvijo. Tako da meni večjo izbiro (zgleda, da tega ti nočeš), če zvem v vsakem izdelku nekaj podrobnosti. Tako da lepo te prosim ne odganjaj ljudi z znanjem :mrgreen:
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Že dve strani smo imeli debato o tem vmesniku in bi rad zaključil. Ja tudi jaz dobim malo ceneje če bo group buy. Ok ni neka razlika 10€, če ne drugega prišparam za kakšno pivo ali dve :lol: . To je pa tudi vse kar bom imel od tega za 10€ še ceneje če se nas par nabere. To da jaz vsako opcijo spluvam je pa vse z razlogom, ali mi boš povedal da je cenejša in boljša varianta menjava radia? :lol: Glede tega Yatour vmesnika sem se pa tudi že zanimal (tudi sam sem ga mislil kupiti zaradi cene). Ampak ga nisem, verjetno z razlogom. Je pa veliko razlike med tema vmesnika razen 20€ razlike v ceni.
Jonny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 10:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bled

Jest uporabljam yatour že ene pol leta in dela brez problem zvok je odličn za tako ceno je best buy
Odgovori
  • Informacija