Žarnice za kratke luči - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Jao -.- #-o Jah jaz bi montiral v 159, kjer mislim, da je pozicija v svoji luči poleg žmigavca (ali se motim) No ... tvegal raje ne bi :-)(
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Kje dobiti xenon kit h7 4300k, da dejansko sveti bolj na roza, ne pa kot 6000k? Oz. Neko alternativo temu. Ker do zdaj nisem dobil še nobenega takega kita...

Lp
Slika
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

JC29 napisal/-a:
El Barto napisal/-a: Jaz sem tole dal za tablico in prtlažnik ... sveti kot bi švasal ... še na tleh je konkretno svetlo.
Ne pa dajat podobnih za pozicijske spredaj ... 15 min in obe sta razpadli v parabolo ... užitek je bil to potem ven zvlečt.
Aii... potem za pozicije tole odpade...

Kaj je bil razlog? prevroče? Čeprav a se ne segrejejo klasične žarnice bolj, kot tole?

Škoda... no potem gredo namesto v pozicije v prtljažnik... ali pa v kabino...

btw. Ve kdo kaj sta dve rdeči lučki zgoraj na kabinski luči, ki svetita tudi med vožnjo... tako naprej proti konzoli nekam, se niti ne opazi, če ne veš da sta tam.
Ambient light ali nekaj takega se imenuje to. Nežno osvetljuje sredinski del armaturke in menjalnik. Res se skoraj ne opazi, bi pa hitro opazil, če bi ti prenehala delovati. Kakšne druge funkcije, razen tega, da notranjost lepše izgleda, nima.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

JC29 napisal/-a:Jao -.- #-o Jah jaz bi montiral v 159, kjer mislim, da je pozicija v svoji luči poleg žmigavca (ali se motim) No ... tvegal raje ne bi :-)(
Pozicija je pri 159ki zraven dolgih luči.

Jaz imam v svoji 166 FL notri canbus ledice za pozicijo pa zaenkrat nobenega razpadanja. Ampak pri 166 FL je stvar taka, da ko vklopiš dolge, se dvigne samo blenda v bi-xenon projektorju. Ko pa hočeš komu samo poblendat takrat se pa vklopi druga luč, ki ima notri klasično H1 žarnico (zraven katere je pozicija). Torej se v praksi nikoli ne segreje toliko, da bi kakorkoli škodilo ledicam, ne vem pa kako ima to 159ka. Pa še H1 halogenke sem zamenjal za H1 LED kit, ki je pravtako hladnejši od halogenke.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

lizard napisal/-a:
JC29 napisal/-a:Jao -.- #-o Jah jaz bi montiral v 159, kjer mislim, da je pozicija v svoji luči poleg žmigavca (ali se motim) No ... tvegal raje ne bi :-)(
Pozicija je pri 159ki zraven dolgih luči.

Jaz imam v svoji 166 FL notri canbus ledice za pozicijo pa zaenkrat nobenega razpadanja. Ampak pri 166 FL je stvar taka, da ko vklopiš dolge, se dvigne samo blenda v bi-xenon projektorju. Ko pa hočeš komu samo poblendat takrat se pa vklopi druga luč, ki ima notri klasično H1 žarnico (zraven katere je pozicija). Torej se v praksi nikoli ne segreje toliko, da bi kakorkoli škodilo ledicam, ne vem pa kako ima to 159ka. Pa še H1 halogenke sem zamenjal za H1 LED kit, ki je pravtako hladnejši od halogenke.
Pozicija je v 159 zraven žmigavca. Res je nerodno, če ti žarnica pade not, ker ni ravno preveč prostora tam okoli. Ledice res svetijo lepše ampak ponavadi prej ali slej začnejo javljati napako. Sam že dlje časa iščem navadno pozicijsko žarnico ki ne bi preveč odstopala od xenon svetlobe vendar še nisem našel nič pametnega.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

A ni tako da te CanBus LEDice z uporom ne javljajo napake.

No saj se mi je zdelo da je zraven zmigavca...

Ravno danes mi jih GLS pripelje, pa ne vem a bi dal poleg tablic se v pozicije al raje v kufr... Ker kdo bo to vn vlekel ce pade not v luc :-)

Kaj res nima nihce izkusenj z LED canbus pozicijami v 159ki? :-/
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jaz z razpadanjem ledic na mestu pozicije (še) nisem imel težav. Bolj moteče je, ko ena od ledic preneha svetit in ti zato na BC prikazuje napako, češ da žarnica ne sveti...

lizard napisal/-a:Pozicija je pri 159ki zraven dolgih luči.
Pozicija je v sredinski luči, kjer so žmigavci, dolge luči so čisto notranje... :wink:


Alfa33 napisal/-a:Kje dobiti xenon kit h7 4300k, da dejansko sveti bolj na roza, ne pa kot 6000k? Oz. Neko alternativo temu. Ker do zdaj nisem dobil še nobenega takega kita...
Jaz sem jih opazil na AliExpress.com... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Res nisem pričakoval, da bo pozicija pri žmigavcih, tako da se opravičujem za napako ;)

Če je tako potem pa ni nekega problema glede tega da bi od toplote razpadla. Je pa verjetno važno tudi kakšne kvalitete so ledice, kar pa je vnaprej težko vedet. Sam sem jih kupil nekaj pri retrofitlab in nekaj pri ledperf.co.uk, kjer imajo tako eni kot drugi napisano kakšne kelvine dosegajo (kar je bil predpogoj da sploh kaj naročim). Edino pri ledperf so tiste kao "made in germany" res nenormlano drage.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Alfa33 napisal/-a:Kje dobiti xenon kit h7 4300k, da dejansko sveti bolj na roza, ne pa kot 6000k? Oz. Neko alternativo temu. Ker do zdaj nisem dobil še nobenega takega kita...
Jaz sem jih opazil na AliExpress.com... :wink:[/quote]

Jaz sem jih tu naročil prejšnji teden;H7 4300k;ko jih dobim jih zmontiram in poročam.
ThugBoy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: So Jul 19, 2008 9:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Morje

razpadajo....mi jih je ze nekaj razpadlo v 159
Razlog, slaba kvaliteta in pa grejejo se zelo
v bistvu se greje upor, ki je zalotan zato da ne javlja napake
"Even When They Kill Me, They Can't Never Take A Game From Young G"
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Iščem namreč dejansko 4300k. Ke kiti ki se prodajajo po netu so vsi na meji 6000k...Po enih šestih xenon kitih sem obupal, ko zmeraj sveti na modro....
Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Alfa33 napisal/-a:Iščem namreč dejansko 4300k. Ke kiti ki se prodajajo po netu so vsi na meji 6000k...Po enih šestih xenon kitih sem obupal, ko zmeraj sveti na modro....
Pred nakupom jim piši, kaj točno želiš imeti. Odgovor dobiš kar hitro...

http://www.aliexpress.com/item/New-AC-C ... 0a2043438a" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.aliexpress.com/item/2X-AC-12 ... 0a2043438a" onclick="window.open(this.href);return false;


PS: Post no. 6666 O:) O:)
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Sem prejel CanBus Ledice od Superstrele... zdaj pa cvikam montirati to v pozicije, da ne bo res kaj razpadlo... :-) :mrgreen: za tablice jih bom dal gor jutri, oz. ko jih prilimam (ko bo nad 10 stopinj :-) )
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

Led za pozicije - fail. bodisi ker v kratkem času krepnejo, razpadejo in kak delček pade v parabolo in pa ker svetijo modro ala ice white.

za sedaj so se še najbolje izkazale:
Slika

-> ni bojazni, da bi razpadle, daljša življ. doba napram led-icam (v 146-ki žarijo že več kot dve leti)
-> bela svetloba (pomankljivost pri 159, Brera, Spider je le, da se ponoči vidi malenkost rumenkast odsev zaradi žarnice smernika v isti paraboli)
-> homologo roba

ne ujemajo pa se s xenoon kiti oz. vsem, kar je nad 5000K, ker potem že delujejo rumenkasto.
Slika
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Original xenon vs xenon kit v navadni paraboli, ali se pozna razlika?

Ker očitno mi tukaj tudi na leči ne ostane drugega kot predelava obstoječih žarometov...


Lp
Slika
Odgovori
  • Informacija