Žarnice za kratke luči - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

No ... včeraj sem končno našel čas in zamenjal dolge žarnice z močnejšimi in razlika je občutna.
Sedaj samo še menjam kratke. Je še na zalogi philips?

Montaža je kar znosna, razen pri desni luči je potrebno podirati cev dovoda zraka.
Ali morda kdo ve ali so parabole notri zataknjene v žaromet. Desna se mi namreč prosto giba okrog točke nastavljanja in morda se mi je pri montaži le kaj iztaknilo iz ležišča. Je pa "fajn" ker nič ne vidiš in bo treba zgleda podirat žaromet oz. postopek obnoviti ob dnevni svetlobi.
dojaja
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Ne Mar 20, 2011 1:49 pm

Živjo,

Sem hotu zamenjat žarnico,pa se mi je tisti jeziček stran odlomu.Ma kdo kakšno idejo,kako zdj žarnico vn dobit,glede na to da ni glih velik prostora za z roko zravn pridit.

lp
Uporabniški avatar
ridley
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Jan 16, 2009 6:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Najlaže jo boš ven dobil z kleščami, vzemi si najmanše kar imaš eno malo ogledalce, da boš lahko gledal pot kotom in da boš lahko prijel žarnico.
Druga varijanta odšrafaj odbijač in luč vzemi ven. Na EPER-u imaš navodila kako se to naredi, dela je za cca 1 uro.
dojaja
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Ne Mar 20, 2011 1:49 pm

ok,bomo probal,hvala
Uporabniški avatar
ridley
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Jan 16, 2009 6:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

dojaja napisal/-a:ok,bomo probal,hvala
Če imaš mal ročnih spretnosti ti bo ratalo, mogoče se boš moral en čas igrati. Pa ne ženi ogledalce od najboljšega ličila vzet. :wink:
dojaja
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Ne Mar 20, 2011 1:49 pm

hehe :)
Uporabniški avatar
ridley
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Jan 16, 2009 6:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Ker pol boš moral še kje drugje menjat luči :mrgreen:
dojaja
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Ne Mar 20, 2011 1:49 pm

to pa rajš ne :)
dojaja
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Ne Mar 20, 2011 1:49 pm

še neki me zanima,a pa se da tist repek zamenjat,novga kupit?
Uporabniški avatar
ridley
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Jan 16, 2009 6:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

dojaja napisal/-a:še neki me zanima,a pa se da tist repek zamenjat,novga kupit?
Nisem 100% ampak po moje ne. ker izdelovalec ti proda celo luč in ne po delih. Poglej na forumu avtodeli, če ima gdo razbit avto ali luč, mogoče je ta del ostal cel.
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Da nebom nove teme odpiral bom kar tule napisal...

Na voznikovi strani mi je prišla rosa v žaromet in me zanima, če se da to kako popraviti ali morem novega kupt?
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

No bom še sem prilepil moje vprašanje:
A kdo slučajno ve kakšen je zadosten tok skozi žarnico da računalnik zazna, da žarnica je? Gre pa se za pozicijsko W5W 5 vatno žarnico v 159ki?

Nekako ta žarnica (navadna pozicijska na žarilno nitko), ki sem jo meril ima porabe 4.2W pa ne sveti lučka za pregoreto žarnico. Zdaj pa me zanima a bi bilo nevem 2W, 3W že zadosti velika poraba da ne bi svetilo da je pregoreta žarnica?

Torej kakšen tok se mora trošiti na žarnici (W5W pozicijski), da računalnik še zazna delujočo žarnico?

@ĐoKc: ne rabiš nove luči kupovati. Verjetno bo kdo povedal kakšno boljšo (lažjo) rešitev ampak ena je, da vzameš dol odbijač in odstraniš luč, jo neseš v stanovanje in jo lepo posušiš na toplem, obenem pa še pregledaš za kakšne razpoke v plastiki, tesnilu in te razpoke (luknje, karkoli) dobro zatesniš z kakšnim silikonom, pa bo.
mates
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 9:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Za hribom

Đokc v kero "luc"? Parkirno, ta dolge...
Zdele bodo toplejsi dnevi in jo probaj izsusit na soncu al pa z fenom, pihas noter (butasta zna pa pomagat), pol pa tako kot je Jug reku, najdi razpoko in jo zasilikonirej.

Jug: Sicer nisem preprican, ampak napaka za pregoreto zarnico ti bo zasvetila takrat, ko bo zarilna nitka pregorela, se pravi ne bo vec kontakta z njo in tokokrog ni vec sklenjen.
In odAlfala sta domov
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Jp to vem, sam ni u tem point al je al pa ni. Zagotovo obstaja določena meja (tok) do katere računalnik še zazna žarnico in pod to mejo (kaj pa vem 200mA) napiše da žarnice ni oz. ne dela več. Ta tok, mejo bi rad izvedel.
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

mates napisal/-a:Đokc v kero "luc"? Parkirno, ta dolge...
Zdele bodo toplejsi dnevi in jo probaj izsusit na soncu al pa z fenom, pihas noter (butasta zna pa pomagat), pol pa tako kot je Jug reku, najdi razpoko in jo zasilikonirej.

Zarosile so se vse kratka, žmiguc in dolga

Kratka se je skor odrosila k sem mel prizgane...
Alfa Romeo Giulietta
Odgovori
  • Informacija