Zgornje roke - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Se je isto naredili z orginalom? Ki je baje ista roba?
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
RooooK
Alfist
Alfist
Prispevkov: 329
Pridružen: Če Nov 01, 2012 11:39 pm

original so bile menjane s TRW, nakar so se TRW menjale pod garancijo po prevoženih cca. 10k km.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Zanimivo, vsi pa trdijo da so trw orginal.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
RooooK
Alfist
Alfist
Prispevkov: 329
Pridružen: Če Nov 01, 2012 11:39 pm

Sem tole trditev preveru pri auto triglavu pa se samo smejijo :)
alen232
Alfist
Alfist
Prispevkov: 280
Pridružen: To Maj 07, 2013 10:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Ljubljana

Pozdravljeni.


Da ne odpiram nove teme a mogoče kdo ve ali so pri alfi 159 2.0 m-jet motor roke iste ali so to kaj menjali? Ali se je kvaliteta materijalov popravila?


Alen,Lp
Samo italijan :)
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Meni so pa potrdili v slo in italiji. Torej nekdo laže ko pas :) Baje je celo logo gor od trw-ja. Edino če gre za različne klase kakovosti. Ziher sem sedaj samo to, da alfa sama ne vliva rok, torej jih nekdo za njih.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

alen232 napisal/-a:Pozdravljeni.


Da ne odpiram nove teme a mogoče kdo ve ali so pri alfi 159 2.0 m-jet motor roke iste ali so to kaj menjali? Ali se je kvaliteta materijalov popravila?


Alen,Lp
Če vem prav so iste. Zgornje so se menjale okoli leta 2008(piše nekje zgoraj kaj je razlika) z fl, spodnje so pa iste. Kvaliteta pa je ok, moje imajo 170k km in so ok. No voznikovo bo potrebno menjat, ostale so za 1x ok. Pa so še prve gor.
Edino kar bo potrebno ugotovit, katere znamke so orginal.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
alen232
Alfist
Alfist
Prispevkov: 280
Pridružen: To Maj 07, 2013 10:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Ljubljana

Aha super...sprasujem tok ce se je kvaliteta kaj popravila ali bo treba menjat roke na vsake 40k km :)
Samo italijan :)
jurgen
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Apr 15, 2013 1:10 am

Kako se ve, katere roke so za menjat, zgornje ali spodnje? Na moji 159 so gor še original roke (letnik 2007), že nekaj časa pri "specifičnih" neravninah po cesti prihajajo trkajoči zvoki iz leve strani, pred kratkim so pa začeli še na desni.

Takrat, ko mi je še trkalo samo na levi strani, sem dal Zegi za pregledat, in so majstri pol ure pregledovali podvozje pri levem kolesu in niso odkrili nobene napake pri rokah. "Jah, malo pač trka, ti se kar vozi, ne vemo točno kaj bi bilo narobe, lahko ti pa menjamo spodnjo roko.", je bil njihov odgovor, lol. Zato me zanima, če mi zna kdo iz opisanih simptomov povedat, ali so za zamenjat zgornje/spodnje roke ali kaj tretjega... da ne bi kaj brezveze na pamet menjaval. Ker če "najboljši" mehanik za alfe v Slo ni znal povedat točno kaj je narobe, potem ne vem kdo bi...
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

dobro da se najde kakšen komik na forumu, ker so cajti zaj...i :) Kako naj ti nekdo na podlagi tvoje zgodbe da diagnozo, če jo zega z"pajserjem" ni dal. Verjemi, da če bi imel najmanjši luft kjerkoli, bi ti z veseljem zamenjal. Če ti menja samo spodnjo bo zelo verjetno pokalo naprej, če ti menja vse roke, štangice in gumice stabilizatorja bo zelo verjetno dobro, samo bo pa račun tak da boš ti pokal :). Vozi dokler ne bo več "lufta" in se bo dalo diagnosticirat kje poka. Kolo ti pa 100% ne bo odpadlo.
madcroc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne Apr 15, 2012 4:09 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ne bom pameten, samo lahko pregledas se poveznike stabilizatorja in pa gumice. Zna bit kej od tega. Drugace pa racun za vse stiri roke, je tam.cca 600€ plus delo (roke aftermarket TRW).
gusar188
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Apr 11, 2013 5:44 pm

madcroc napisal/-a:Ne bom pameten, samo lahko pregledas se poveznike stabilizatorja in pa gumice. Zna bit kej od tega. Drugace pa racun za vse stiri roke, je tam.cca 600€ plus delo (roke aftermarket TRW).
Vse 4 roke cca 20% cenej kot si ti napisal lahko zrihtam (enako TRW)
Uporabniški avatar
ervo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 11:08 pm

Kaj pa Vargaland?? ma kdo kake izkušnje z njim??
Življenje je prekratko da nebi vozili Alfe.....
gusar188
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Apr 11, 2013 5:44 pm

Če si iz štajerskega konca poznam nekoga ki tudi obnavlja, mi dosti delamo z njim in smo zadovoljni. Če te zanima ti poiščem kontakt.
Uporabniški avatar
mathew
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr Dec 31, 2003 3:25 pm
Vozilo: ex 159,
ex Giulietta
Kraj: Svečina

gusar188 napisal/-a:Če si iz štajerskega konca poznam nekoga ki tudi obnavlja, mi dosti delamo z njim in smo zadovoljni. Če te zanima ti poiščem kontakt.
Pozdravljeni,

mene zanima kje dobiti spodanje roke za AR 159 od TRW.

lp,Matevž
Odgovori
  • Informacija