Težave z zagonom motorja / Ne vžge - 1.9 JTDm 16V

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Bom omenil na servisu, ko bom šel po avto kaj bi to lahko bilo...
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če ima kdo od vas s tem problemom par ur časa da se oglasi pri meni, bi probal par stvari... sicer je bolj strel na slepo, ampak mogoče pa najdemo kaj.
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Znanec s podobnim problemom je zamenjal starter in zdej je ok...
Uporabniški avatar
-=Fabi=-
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: To Dec 17, 2013 9:50 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

kratek povzetek debate...

-Avto mi ne vžge
-Men tut avto ne vžge
-Bog ve kaj bi lahko blo...
-Baje da je štarter kriv..tko prav tut 100 drugih
-vsi v en glas NE NI ŠTARTER...
-baje da je štarter....

Umirarm
:lol:
Jej sine jej, da boš debel...pameten itak nisi..
Uporabniški avatar
ridley
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Jan 16, 2009 6:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Imam iste probleme kot uporabnik "đokc". Nevem zakaj bi bil kriv štarter, ker go vžigam avto mrzel, topel, ali ko se avto shladi na cca. 20 stopin, štarter vrti skoz z enako hitrostjo in se mi ne zdi, da bi bil v tem problem. Zanimivo je to, da avto ko je mrzel recimo so zunanje temperature pod 5 stopin vžiga normalno, ko je avto ogret vžiga normalno. Problem nastane v naslednjih razmerah, ko avto stoji cca 3-4 ure po vožnji in če je zunanja temperatura okoli 15-20 stopin (nevem kako je pri višjih temperaturah, ker zunaj še ni blo bolj toplo), avto vergla v prazno tako, da ga moram prekiniti z tipko. V drugem poskusu navadno vžge ampak tudi ne takoj, zaganjalec pa vrti čisto normalno.
Če je res kriv zaganjalec mi naj nekdo to strokovno razloži =D> ?
Zanima me še nekaj ali je kdo imel podobno težavo? Razen zgoraj napisanih :cry:
Rele grelnih sveč, delovanje mi je razložil "mojster tribesman", v zvezi tega me zanima, je mogoče, da rele nedobi pravega podatka o zunanji temperaturi (ker ko je zunaj mrzlo spirala za svečke na armaturi gori cca 5 sekun in avto kresne v prvo, ko pa avto stoji nekaj časa cca 3-4 ur, ko dam kontakt spirala samo posveti in ugasne kot pri ogretem motorju in avto vergla v prazno), ker ko je avto ogret svečke delajo le z delno močjo cca 50 stopin.
Ima kdo mogoče za posoditi omenjeni rele alfa 159 1.9jtd 120PS 2010 letnik, če je res kaj narobe z njim, ga bi tako in tako kupil.(Kontakt na ZS.)
Hvala vsem za pomoč in informacije.
Uporabniški avatar
Brlja
Alfist
Alfist
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne Mar 10, 2013 8:49 pm
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm
Kraj: Koper

A nima VW koncern probleme z vžigom ko motor ni ne ogret in ne mrzel? Mislim, da je tam vzrok senzor temperature motorja, glede na katero se potem definirajo parametri ob vžigu..

Samo na glas razmišljam... :-k :D
Senza cuore saremmo solo macchine
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

A je kakšna razlika če greješ, pa počakaš da ti računalnik javi da užgi avto, al pa če takoj zaverglaš?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Brlja napisal/-a:A nima VW koncern probleme z vžigom ko motor ni ne ogret in ne mrzel? Mislim, da je tam vzrok senzor temperature motorja, glede na katero se potem definirajo parametri ob vžigu..

Samo na glas razmišljam... :-k :D
Ne tisto je drugo. Tam motor ne vžge ko je segret nad 70°C.
Problem pa je v nastavitvi računalnika, ki ne dovoli vbrizga goriva dokler obrati motorja niso vsaj 270rpm. ko je motor segret nad 70°C.

In potem čez par let ko malo ošvohi akumulator in štarter zadeva ne vžge zlepa... verglaš tud po 30 sekund...

Samo tisto je simpl rešit. Par cifer zamenjaš v softwareu, pa gre.

Tole pri Alfah pa je nekaj drugega. Saj bi podaljšal čas ogrevanja grelnih svečk, samo kakor vidim, te mape sploh ni več v tanovih ECUjih, zgleda da je to funkcijo komplet prevzel rele grelnih svečk, ki določa koliko časa bodo svečke aktivne. Tam pa itak ne moreš nič spremenit.
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Je že kdo rešil problem iz vžigom? Jaz sem jo danes komaj vžgal, ko sem šel iz službe... prou nadležno je tole... sem pa pogruntal, ko dam 2x kontakt in pa malo gas držim pa lažje vžge...
Alfa Romeo Giulietta
miki007
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Po Jul 01, 2013 1:28 am

Ker vidim da ima kar nekaj ljudi s tem težave, se bom pa še jas vmešal. Na alfi 159 imam enak problem (VŽIG!). Situacija je taka...nekaj časa nazaj mi je avto vžgav brez problema ko je bila mašina mrzla. Ko je pa bila topla pa ni hotel vžgati. Zdaj se je pa stvar obrnila. Avto noče vžgati ko je mašina mrzla. Moram verglati po 3x da vžge. Ko pa je mašina topla pa vžge brez problema. Med vožnjo ni nobenih težav le ta vžig mi dela težave. Je pa res da se je ta stvar obrnila po velikem servisu. Kakšen nasvet?
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Jaz sem se že navadil.. 2x dam kontakt in pa mal gas držim pa vžge... bi bilo pa fajn da se pride do konca v čem je problem... se bom pa 1x spravil dol vzet štarter in ga mal očistil po potrebi krtačke zamenjal...
Alfa Romeo Giulietta
miki007
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Po Jul 01, 2013 1:28 am

Bom jas tudi to probal. Je kar nerodno...taka lepotica tam na parkirišču...pol pa noče vžgati.
urke159
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: So Dec 01, 2012 9:01 pm

Pozdravljeni alfisti

vidim, da ima kar dosti lepotic(alf 159) probleme z vžigom.
pri meni je problem sledeč: probleme imam z vžiganjem- dobesedno kakor se spomni (enkrat vžge normalno, drugič rabi pol ure da se zbrihta za vžgat.

slišati pa je kot bi v prazno zavrtel, ampak štarter je obnovljen(spucane krtačke in nov navoj, akumulator sem pa menjal danes tako da je čisto nov....in problem je še isti.

Prosim za kakršnokoli pomoč

LP Uroš
Johnnie
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: To Feb 22, 2011 9:16 am

Meni se je sama popravila :)

ampak takrat ko sem se začel voziti na malo daljše relacije od takrat skoz normalno vžge :)

zgleda je nekaj povezano s kratkimi relacijami?!?!

ne spomnim se kdaj bi ni težko vžgala odkar naredim vsaj 30km relacijo-- na dan naredim cca 100km
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Nevem če je kej na tem, ker poznam ljudi z istim problemom, ki delajo preko 100km na dan pa majo isto težavo.
Odgovori
  • Informacija