Težave z zagonom motorja / Ne vžge - 1.9 JTDm 16V

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
pocar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Nov 03, 2011 11:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenija

ugibam, po tujih forumih to težavo povezujejo tudi s fuč hidravličnimi dročniki na odmični gredi.če drugo tega ne reši je vredno razmisleka.
urke159
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: So Dec 01, 2012 9:01 pm

Pozdravljeni

sedaj tako da sm sedaj na svoji alfici pri starterju zamenjav se avtomat na starterju ki je biv prjsen cist fuc ampak na zalost avto-motor se zmeraj ko se ohladi na priblizno 70 stopin avto rab ene 4x da probam przgat pa nerata potem se pa odloc da bo przgav...zanimivo kva bi to lahko bilo.😨😨😨
urke159
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: So Dec 01, 2012 9:01 pm

Pozdravljeni

Pri meni srcno upam da smo odpravili tezavo z vzigom. Danes cev dan preizkusal in avto zaenkrat vziga BP. So mi pa pri starterju zamenjali se en zobnik a kva...tako mi je rekel. Tako da sedaj res upam da mam konec teh tezav z vzigom.

Lp uroš
flip
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: So Sep 06, 2014 11:03 pm

mito71 napisal/-a:Imam veliko težavo, ko sem zjutraj hotel vžat avto so se začele prižigati in utripati vse lučke v kabini check, osvetlitev merilnikov, vse je pokalo, ...
Ko sem vzel ven ključ še je kar vse utripalo, celo zadnji brisalec se je vklopil. Sem izklopil akumulator pa še vedno isti problem. Če kdo kaj ve kaj bi to bilo ga resnično prosim za pomoč. Že v naprej hvala.

Moj avto: AR 159, 1.9 jtdm 150 km, letnik 2006, 148000 km
Pozdravljeni

Povsem enako težavo imam tudi jaz, sicer motor 2.4 JTD 110kw, avto pa Lancia Lybra letnik 2003.

Povsem naključno noče vžgat, simptomi so pa kot zgoraj opisani. Merilnika za hitrost in obrate skačeta kak centimeter gor in dol, za temperaturo hladilne tekočine pa skoči na 130 in gori rdeča lučka.

Vergla lepo, ampak ne vžge. Ponavadi se potem še prižge lučka code. Potem čez kakšno uro ali dve vžge brez problema. Vžge tudi če dam in spet odvzamem kontakt, zraven pa prižigam in ugašam luči. Je sila nerodno če se to zgodi kot zadnjič ponoči pod podvozom. #-o

Akumulator je star 3 leta, pa malo dvomim da bi bil krivec, ker drugače vžiga brez problema, pa avto dostikrat stoji cel teden.
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Danes sem malo gledal, da se mi ful hiter izklop špirala za svečke cca 2 sekunde in ugasne... ko dam pa 3x kontakt pa čist lepo pržge avto. Pomojem more bit nekaj narobe iz relejem nezaznava prave temparature.
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: To Jun 04, 2013 6:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: trbovlje

pozdravljeni

jaz imam pa se vecji poblem
in sicer z avtom sem se normalno pripeljau in ko sem se hotel cez cca pol ure odpeljat ni hotel przgat
vergla normalno
napako pokaze- prekinjen tokokrog do sob (vseh stirih)
varovalke sem pogledau (pod volanom in spredaj pri akumulatorji)
so se kje kake druge varovalke?
oziroma ce gdo ve kje oziroma v cem je problem
AR 159-150ps
hvala, lp
Zadnjič spremenil shark13, dne Sr Sep 17, 2014 9:40 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

Pod voznikovim sedezom mas gumb.
Uporabniški avatar
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: To Jun 04, 2013 6:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: trbovlje

WiTBoY napisal/-a:Pod voznikovim sedezom mas gumb.

evo sem probau in ni to
se kaj drugega mogoce? ima se kje skrite varovalke?
hvala
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Šobe nimajo varovalk... povezane so direktno do motornega računalnika.

Napajanje motornega računalnika pa je verjetno prisotno, če lahko pogledaš diagnostiko. Mislim da šobe nimajo ločenega napajanja.

Glede na to da ti javlja slabo povezavo na vseh štirih šobah me malo skrbi da je kaj narobe s samim računalnikom... Lahko poveš točne kode napak? Pxxxx
Uporabniški avatar
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: To Jun 04, 2013 6:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: trbovlje

tocne kode nevem
vem, da je pokazal napako na vseh 4ih celindrih (prekinjen tokokrog)
in pa se eno napako, ki je tudi povezana z sobam
to se mi je zgodilo pred cca 2h in je kolega pisel z racunalnikom in ker je bila ze tema tudi nisva mogla nevem kaj gledat
bom jutri do njega odpeljau avto in bomo poskusl najt napako
lahko ti jutri sporocim tocne napake (ti bom poslau sms)
hvala
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Sem malo pregledal kako je napajanje izvedeno, in računalnik ima skupno napajanje za vse sisteme, to se nahaja na večjemu od obeh konektorjev ki sta na računalniku (ta konektor je tudi povezava na vse ostale sisteme v avtu (body computer, ABS...).

Injektorji in vse ostalo kar je namontirano na samem motorju (vsi senzorji, EGR, lopute...) pa je povezano na ECU preko manjšega konektorja.
Uporabniški avatar
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: To Jun 04, 2013 6:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: trbovlje

ja in to pomen?
da je najvecja verjetnost, da je crknil racunalnik?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Naj se pregleda oba konektorja na motornem računalniku in kable ki gredo proti motorju, če je kaj čudnega... da nisi imel kakih obiskovalcev ki bi ti kaj poglodali.

Preglej tudi varovalke v motornem prostoru zraven akumulatorja, sicer malo verjetno, samo pregledat je treba.

Če je pa vse to vredu potem pa čist možno da je kaj z računalnikom.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Še nekaj... če prav vidim po načrtih. Računalnik ima dve povezavi na plus.

Ena je stalna, druga pa preko releja. Ko pride na ECU signal iz ključa za kontakt, ECU pošlje releju signal ki priklopi drugo povezavo na plus.
Možno je da ta rele kaj štrajka? Čeprav bi potem mislil da bo prisotna še kaka druga napaka ne samo za injektorje...
Uporabniški avatar
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: To Jun 04, 2013 6:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: trbovlje

aha
hvala za pomoc, bomo jutri vse to pregledali in upam, da tudi otkrili napako
hvala se enkrat
Odgovori
  • Informacija