Menjalnik - 1.9 JTDm 8V (120 KM)

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

To klikanje se men sliš že 1 let pa pol... Če bi bil vztrajnik bi pomojem ze crknal...
Alfa Romeo Giulietta
jurgen
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Apr 15, 2013 1:10 am

Verjetno gre za nosilec menjalnika, poglej temo: http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=32017
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Vrjetno je nosilec ja spodnji in zgornji... Ker mi ob izklopu motorja mocneje zatrese avto kot je ponavadi...
Alfa Romeo Giulietta
alfanaz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Po Jun 03, 2013 10:42 pm

Lep pozdrav,

sem lastnik 159 2.0JTDm 170HP in me res zanima, če je kdo na tem forumu reševal "škrtanje" pri prestavljanju ročice menjalnika, najbolj moteče je to pri nizkih temperaturah in predvsem pri prestavljanju iz 1. v 2. prestavo in iz 2. v 3. prestavo, ter obratno/povratno.
Slišal sem o menjavi olja in dodajanju aditivov, bojim pa se da gre za mehansko napako in bi jo rad kar najhitreje odpravil s čimer koli pač se da odpraviti.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

KOntaktiraj uporabnika @skam na tem forumu!
http://menjalnik-m32.simplesite.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Kot vidim sprašuje za 2.0 motor z 170 ks, ki nima problematičnega m32 menjalnika. Mogoče bo pa sklopka za zamenjat...
159 2.0 jtdm
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

to se dogaja ko je hladno ko se mal segreje je pa dobro najprej zamenjal olje v menjalniku to je pri večinah znamkah problem
alfanaz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Po Jun 03, 2013 10:42 pm

Kolikor spremljam po tujih forumih je to znana napaka pri teh menjalnikih, nekaj je govora tudi o obnovi menjalnika, nasplošno pa priporočajo menjavo olja, celo z dodanimi aditivi rešujejo probleme.
Glede na občutek pri prestavljanju bi težko rekel da je krivo olje, bolj me spominja ne deformacijo nekaterih komponent menjelnega sistema ob ohladitvi in s tem zatikanje, nisem pa prepričan ker ne poznam menjalnik do podrobnosti.
Menjava olja je seveda na prvnem mestu ampak me skrbi da se zadeva s tem ne reši :doubt: :roll:
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

potem bo verjetno prej sklopka k f40 menjalniki ni se noben crknil
benedicicr69
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: To Jul 12, 2016 8:24 am

Zdravo.

Mogoče bote vedli kaj bi bilo to. Ko sem zadnjič prehiteval in sem iz Druge prestavil v Tretjo je zaškrtalo kot da bi se zašaltal in od takrat naprej sem ostal brez prestav. Koliko sem sprobal sta bli nekako delojoči samo 5 in 6, ostalo vse šlo v prazno. Nič škrtanja.

Seveda avto sem spravil domou z avtovleko in čakam da pride okoli mehanik da stvar pogleda.

Ima kdo kaki namig kaj bi lahko blo? Imam pa 159 120 KM. 2007.

Lp

Roman


Edit: Premaknjeno v obstoječo temo ...
DejanK
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Če Maj 09, 2019 8:36 pm

Đokc pozdravljen...

A mi lahko prosim poves, kaj je bilo pri tebi narobe, v zvezi z klikanjem v menjalniku, ker imam identicne tezave. Menjan vztrajnik z kpl sklopko, nosilec menjalnika, ter spodnji( neoriginal).
Sedaj mi pa vsi pravijo, da je normalno... kao da malo udarijo zobniki med sabo, pod nizkimi obrati ter pri spuscanju gasa.

Hvala za odgovor...
Odgovori
  • Informacija