Odstranitev DPF filtra - 2.0 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Mene zanima, tisti ki ste sami odstranjevali DPF pri 2.0 motorju. Je res potrebno razdret pol avta, al gre tudi kaj bolj enostavno? Če mi lahko nekdo malo opiše postopek? Bi pa zbil samo dpf ven in pustil katalizator. Edino skrbi me, če bodo nekoč merili trde delce, da ne bom dobil nadomestnega DPF-a.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Nadomestni DPFji bodo ves čas, ker v temu je biznis.
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ja novi za xxx € :D Raj vidim da mi avto doma stoji...
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Trde delce merijo že dolgo na dizlih. Pomembno je da si znotraj norme za EU5, kar pa ni najbolj enostavno brez DPFja...
Slika
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ja če jih merijo, potem gre tudi euro 5 2.0 motor skozi, vsaj kakor pišejo po forumih.

lp Sašo
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

sasoz napisal/-a:Mene zanima, tisti ki ste sami odstranjevali DPF pri 2.0 motorju. Je res potrebno razdret pol avta, al gre tudi kaj bolj enostavno? Če mi lahko nekdo malo opiše postopek? Bi pa zbil samo dpf ven in pustil katalizator. Edino skrbi me, če bodo nekoč merili trde delce, da ne bom dobil nadomestnega DPF-a.
Ni ravno veliko dela, odstranit je trba plastično zaščito motorja in zgornje zascite dpf-a pri motorju. Ena objemka in par vijakov in pa senzorji. Je pa fajn da je avto na kanalu ali dvigalu..
Glede tehnicnega pa zaenrkrat ne merijo trdih delcev, samo izpusne pline in dimljenost.
Priporocam da nabavis nadomestno cev, dpf pa obdrzis cel in neposkodovan.
Slika
Slika
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Hvala, potem pa bo malo lažje, ker nekateri pravijo da je treba podret pol avta, vezno steno, hladilnik dol itd... Gre pa ven iz spodnje strani ali iz zgornje?
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

mislim da oboje, ampak je lazje iz spodnje.Mozno da so pri katerem drugem 2.0 jtdm taki problemi Midva sva ga sicer vsaj 10x gor pa dol, ker mi je Dr. Izpuh luknje za senzorje in nosilce varil sproti. Zdaj pa ima šablono narejeno in lahko cev nardi brez avta.
Slika
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

2.0 v 159 so vsi isti. Očitno nekateri pretiravajo :) V Giulietti pa zna bit velik problem ven dobit DPF, ker tam je pa precej gužva.

Najverjetneje bom vzel dpf dol, ga odprl in vzel celo satovje ven, ter ga zavaril nazaj. Če bo slučajno kdaj treba nazaj zmontirat. Mogoče kdo ve, kako je satovje pritrjeno na ohišje, je privarjeno, al je samo vstavljeno not? Bral sem, da če daš samo cev brez katalizatorja, da ni ravno najbolše za turbino, ker se lahko rotor prevrti.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če ti misliš da boš satovje pobral v enem kosu ven, se hudo motiš :)
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Kupi nadomestno cev in šibaj miško. Pelji do Tribesa potem pa samo še uživaj v svojem novem avtu :)
Odgovori
  • Informacija