tesnilo glave?

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

Živjo, zanima me kakšni so znaki za fuč tesnilo glave? ko sem kontroliral nivo olja sem opazil da je na pokrovu za dolivanje neka čudan sluz , rjavkaste barve ( kot mlečna kava)! Malo sem pogledal na netu in bi to naj bil znak za defektno tesnilo glave...zdaj me pa to malo skrbi!! Na palici za merjenej olja pa ni bilo nič sluzasto...
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ce delas bolj malo kilometrov, je to od kondenza(voda in olje skupaj tvorita emulzijo ki jo opazis na pokrovcku
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

Crazy Alfista napisal/-a:ce delas bolj malo kilometrov, je to od kondenza(voda in olje skupaj tvorita emulzijo ki jo opazis na pokrovcku
Je če grem samo v službo dnevno naredim samo 12km ... Avto ps tudi ima prevoženih 54k km, letnik 08...
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

To je kondenz.. Običajen pojav pozimi. Zanič tesnilo glave spremljajo še drugi simptomi...
Trentatre 1.3S
edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

Tak da nebi smelo bit nič narobe? Samo zakaj je bilo do zdaj ok? avto že mam 3 leta tak da sem dal že 2 zimi skoz pa nikoli nisem opazil kaj takega...zdaj edino če je to možno da je zaradi olja ker prej sem mel drugo olje not kot prej. Sem pa danes spet malo pogledal pod haubo in spet je bila pod pokrovom za olje ta "mlečna zmes", sem potem malo opazoval če grejo pri posodi za antifriz kaki mehurčki gor ko motor laufa, in nisem nič opazil tudi vonja po izpušnih plinih nisem zavohal pri antifrizu. Kot sem prebral bi to tudi naj bila dva znaka. Na kaj sem še naj bolj pozoren? Imate kakšne nasvete??
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ce je tesnilo, bo kmalu zacel trokirat, belo kadit, ne bo laufal po vseh cilindrih, sploh pri prvih vzigih
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

Nekje sem bral da naj bi 159 imele pločevinasto tesnilo, in naj bi bilo bolj težko da bi se uničila...ve gdo kaj o tem??
Uporabniški avatar
mathew
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr Dec 31, 2003 3:25 pm
Vozilo: ex 159,
ex Giulietta
Kraj: Svečina

Zdravo,

tako kot si sam rekel 159 imajo pločevinasta tesnila in naj ne ,bi bilo šans da bi šlo tesnilo. Če je rjava je kondenz, če pa je že bolj bela potem pa lahko da se meša voda in olje, ampak dvomim.

lp
edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

Tak to zgleda :

Slika

Slika

Slika

Kaj menite?
Uporabniški avatar
mathew
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr Dec 31, 2003 3:25 pm
Vozilo: ex 159,
ex Giulietta
Kraj: Svečina

Hmmm ja to je mesanica vode in olja, kako pa je olje ? je tudi taksne barve,clahko da cep ne tesni ok pa je par kapljic prislo do tja...

lp
edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

Olje je normalne barve, na merilni palčki pa tudi normalno...
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

potem je res da ti cep lahko ne tesni. Drugace je pa tesnilo res plocevinasto in je res bol tezko unicljivo.ni pa izkljuceno.drugace pa se bi ti tudi na mltorju okol glave poznal oz bi blo use mastno.preveris lahko sam!
edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

didi napisal/-a:potem je res da ti cep lahko ne tesni. Drugace je pa tesnilo res plocevinasto in je res bol tezko unicljivo.ni pa izkljuceno.drugace pa se bi ti tudi na mltorju okol glave poznal oz bi blo use mastno.preveris lahko sam!
Se pravi da morem še malo bolj v notranjost pogledat pod pokrovček?
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Če nivo antifriza ne pada potem ni prebito tesnilo. :)
Odgovori
  • Informacija