Pokanje po podvozju - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

ne kompliciraj
pošpricaš in to je to.
ne boš vsega podiral.
in v avtu imej piksno silikona vedno in ko bo poškripalo pošpricaj.
kako pa misliš da trgovci avte prodajajo.
Prvo vse gumice pošpricajo, da ja ne bi kaj zaškripalo.

Čez kakšnih 20.000 km ko se nas nekaj nabere (recimo za ene 10 rok) bomo šli pa v groupbuy in groupmontažo zgornjih rok na en servis pa bomo dobili vsaj 20-25% skonto.
Če pa kdo sam menja, sem pa zvohal enga, ki lahko roke zrihta za kakšen EUR ceneje kot je na ebayu. Sam je spet groupbuy. samo ene roke ne bo rihtal. Pa smo spet tam. Vsi bi imeli nove roke, pa denarja ni.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ne zgubljaj časa s špircanjem, to pomaga glih za 2 dni, potem je pa spet isto...
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Točno tako. Meni jih je mehanik z inekcijo silikona filal, pa šprical z nevemčim in je držalo 2-3 dni in potem ponovi vajo. Je pa te operacije počel na fake rokah, tako da kar se rok tiče, samo še original.
Menjaj in imel boš 100% mir :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Bom menjal :)
itak
TRW ali original saj naj bi bile enake. A bo držalo.
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

TRW je original.
Alfa Romeo Giulietta
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Tribes siten si :) Sem že kupil desno roko od TRW (ugodna cena-zelo ugodna)
še levo moram dobiti.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

kupil tudi drugo roko.
3x posilikoniram 4ič pa zamenjam roke. Pa da vidimo kolk časa bo poškripavalo.
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Kakšen silikon to uporabljaš?
Alfa Romeo Giulietta
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

WD silikonski sprej.
Naspricas silen bloka, ki sta vpeta zadaj pri fedru in koncnik, ki je nad kolesom. Dokler ni lufta silikon pomaga, ko pa dobi minimalno lufta je pa mazanje skoraj brez ucinka, s cimer se strinjam s Tribesom, da je najbolje menjati roke ali pa jih obnoviti.
Kaj bo kdo naredil se vsak sam odloci.
Obnova je cca. 70-100 eur z montazo.
Nove čungalunga roke se dobi ze za cca. 60 eur. Po mnenju uporabnikov naj bi zdrzale enako kot obnovljene, kar je 1/2 zivljenske dobe originala/TRW.
TRW se dobi za cca. 85+ eur.
Osebno nisem picajzlast pri avtu, toda pri podvozju sem, se posebej pri alfi, kjer je ravno podvozje, ki ti velikokrat daje uzitek ali pa resuje rit pri visokih hitrostih.
Zluftane roke tudi vplivajo na obrabo prednjih gum, zato je menjava precej logicna.


Evo po parih dneh zopet škripa. in to ne na končniku temveč zadaj na silen bloku. včeraj 30.5. sem pošprical in danes, ko je mokra cesta ne škripa nič. po 3-4 dneh pa bo zagotovo spet začelo. kar pomeni, da bo res potrebno zamenjati roke. Razen, če ima kdo kakšno začasno idejo, ki bi podaljšala življensko dobo roke vsaj minimalno (brez podiranja seveda v tem primeru jih raje zamenjam).
Uporabniški avatar
Leonela
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: So Mar 31, 2007 1:36 pm
Član Alfa Kluba: 0

Živjo. Imam težavo in potrebujem pomoč. Na sprednji voznikovi strani mi avto močno škripa. Sliši se kot zvok škripanja postelje. Avto je bil pri mehaniku in naj nebi bilo nic narobe. Ampak očitno je. V petek potujem na dopust in to kar 1000km v eno smer. Malo me je strah kaj bi to lahko bilo,mogoce imel kdo podoben primer.?? In se to...pri zaviranju mi avto cvili pa tudi ne ugotovimo zakaj...vsak nasvet bo dobrodošel. Hvala :)
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Kot postelja škripa zgornja roka.
Lahko greš tudi 10.000 km daleč pa ne bo nič narobe le vedno bolj bo škripalo.
Pri zaviranju pa cvilijo bremze. Če so še dovolj debeli diski in ploščice in ti nič ne trese volan, ko zaviraš potem nimaš kaj narest. Ce so bremze že slabe jih zamenjaj. Toda to ni vedno 100 rešitev da bo cviljenje čist izginilo.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

O, Leonela, ti si še "naša"?

Glede posteljnih zvokov bodo res najbrž roke fuč - mehanik bi ti lahko rekel vsaj, da je to znak, da se počasi poslavljajo.
Za silo (čez dopust) ti jih lahko odpravi kakšen vulkanizer (ali mehanik) z injekcijo masti v selene....

Pa lep dopust :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Leonela
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: So Mar 31, 2007 1:36 pm
Član Alfa Kluba: 0

Še vedno sem ja :D

No moj avto je tako narejen, da ko ga nekdo drug dobi v roke vse dela perfektno. Ampak včeraj sumim, da zarad vlage je to škripanje postalo močno izrazito. No, če dejansko ni panike glede poti, potem verjetno nimam kaj skrbeti, upam.
Glede zaviranja bili so menjani diski in sprednje ploščice pa dva dni ni cvililo nič zdaj pa spet. Bom očitno morala zamenjat še zadnje ploščice, čeprav naj bi bile te še vredu...
Hvala vam ;)
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Mogoče je tole?
Uporabniški avatar
Leonela
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: So Mar 31, 2007 1:36 pm
Član Alfa Kluba: 0

No pot me je danes popeljala do Maribora. Opazila sem, da se na avtocesti škripanja ne sliši toliko kolikor se pri manjši hitrosti in pri udrtinah na cesti. Res zoprno, glede na to koliko enih € je bilo vloženih zadnji mesec v avto.
Tole na sliki pa preverim ko pridem domov. Čeprav pri meni zvok bolj prihaja z voznikove strani ;)
Odgovori
  • Informacija