Pokanje po podvozju - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Zaenkrat je 159 edina moja Alfa (po 147 in 156), ki še nima čričkov v podvozju. Ko berem tole, se že pripravljam... :mrgreen:
hunt3r1
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Avg 10, 2012 8:06 pm

Saj sem napisal par postov nazaj, moji dve in svakova 159 tudi brez čričkov, tako da pomoje se ni za bat. 147 in 156 so bile pa druga pesem.. :)
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Situacija z roko.

Kot prvo moram napisati, da sem še vedno mnenja da je alfa sekret od avta !!!
Zadeva se je močno zapletla.
Namreč danes je bila roka zamenjana strokovno na pooblaščenem servisu (roka TRW je bila kupljena pri trgovcu z avto deli v Sloveniji)
Da ne bo nesporazuma kaj pomeni strokovno. Amortizer odstranjen, roka zategnjen z momentom, ko je bila v vodoravnem položaju.
Roka je počla po prevoženih 1,5 metra.
Takoj sem obvestil trgovca o nastali situaciji.
Ker me želijo imeti malo za čiv čiv, bom verjetno prisiljen pri reševanju poseči po pravnem institutu.
O zadevi bom seveda obvestil tudi pristojno inšpekcijo.
Namreč kljub mojemu opozorilu, da gre verjetno za serijsko napako, niso ukrepali. Roke (4 komadi) bi lahko bile v določenih okoliščinah smrtno nevarne.
Ta trgovec roke ni imel na zalogi, zato mi je pri zagotovitvi nadomestnega dela priskočil na pomoč en možakar, brez katerega bi kar nekaj forumašov že pocrkalo ali pa bankrotiralo. Hvala!!

Na servisu so mi prav tako posodili nadomestno vozilo, da sem lahko šel po novo roko in da sem lahko šel domov. Hvala tudi njim.

Jutri je nov dan, mene pa mineva potrpljenje. Kaj bomo opravili z avtom in kaj bom opravil s tem trgovcem bom sporočil. Vse zelo objektivno in korektno, toda na koncu, da ne bom do koga krivičen in mu neopravičeno naredil škodo.

Za enkrat pa je njihov prvi odgovor na moj mail poslovno in v določenem delu tudi pravno nekorekten.

Če kdo misli, da je alfa ok in zanesljiv avto. Močno se moti. In hvala bogu, da osebe določenih poklicev ne vozijo alf, saj je njihovo delo preveč pomembno, da bi zaradi italijanskega šalebajzeraja trpela kakovost njihove storitve.

Kaj je pri alfi najboljšega??
Hladno pivo v hladilni torbi, kadar 12V priključek deluje.
in
Zavist drugih, ker mislijo, da imamo lastniki full denarja, da si lahko privoščimo vzdrževanje te kočije z standardom zanesljivosti iz leta 1918.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Alfasan.. italjani nimajo nič več z izdelavo nadomestnih delov. TRW je lepo nemška firma, ki ti je naredila to roko. Italjanski šalabajzeraj nima nič s tem. Smo slovenci in nemci ter še marsikdo popolnoma enaki. Bi te pa prosil, če mi lahko eno to roko prineseš v soboto na srečanje? Magar to počeno, če je možno. Službena deformacija bi lahko temu rekel :D
Slika
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

to pa malo cudno sej roka giba na pušah kaj pa ma tle veze da avto dol spustis pa zategnes popolnoma nic


sekret ti je nemc k morš pri 150000km motor vn pri alfi se pa komaj utekne
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

@Alfasan:

pa daj prodaj že ta tvoj "skret" in nam prihrani tvoje komentarje. :mrgreen:

Ne vem kaj ima kakovost nadomestnega dela opraviti s kakovostjo celotnega produkta. ](*,)

Kot da bi rekel, da si na BMWju zamenjal žarnico in je prvo noč pregorela... Kakšen sekret od avta ane? =D> =D>
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

JC29 napisal/-a:@Alfasan:

pa daj prodaj že ta tvoj "skret" in nam prihrani tvoje komentarje. :mrgreen:
in PIKA! :D
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

K uporabi avtomobila sodijo tudi servisne storitve, namreč brez le teh vožnja oz. uporaba avtomobila ni mogoča. Kdor se tega ne zaveda mu žal ne moram pomagati.
V mojem slučaju je šlo ravno za takšen primer.
kaj mi pomaga, če je avto premium in vreden 87000 € in ga vsi novinarji hvalijo, če se z njim ne morem voziti.

To je k krava, ki jo futraš pa ne daje mleka.

Lahko pa nekateri sanjate v prijetnem objemu domače postelje.

:)


Hranata, roke ne moram prinesti, ker jo bom reklamiral. bom samo poslikal.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Ker si, ali se vsaj imaš za (citiram) inteligentno in razmisljajočo osebo, ki dojema P-vrednosti, je čas da menjaš avto. Tole ti bo ustrezalo, sploh ker ima spredaj enostavnejše in dokaj osnovo vpetje, torej samo spodnje roke: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... %20POREKLO.." onclick="window.open(this.href);return false;.

Interier ima celo karbonske dodatke, kot 79.000€ vredna giulia quadrifoglio, vidiš ti to? Da ne omenjam usnjene ogrevane in hlajene sedeže, led smerokaze, zadnje luči, dnevne... ni da ni.


Sicer pa menjaj servis in/ali pa dobavitelja roke,... sploh gleda na to, da si edini s takimi problemi.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

alfasan napisal/-a:
Hranata, roke ne moram prinesti, ker jo bom reklamiral. bom samo poslikal.
prelomljen del me predvsem zanima pa površina roke okoli in okoli... Toliko da veš kaj poslikat :wink:
Slika
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

lizard napisal/-a:Ker si, ali se vsaj imaš za (citiram) inteligentno in razmisljajočo osebo, ki dojema P-vrednosti, je čas da menjaš avto. Tole ti bo ustrezalo, sploh ker ima spredaj enostavnejše in dokaj osnovo vpetje, torej samo spodnje roke: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... %20POREKLO.." onclick="window.open(this.href);return false;.

Interier ima celo karbonske dodatke, kot 79.000€ vredna giulia quadrifoglio, vidiš ti to? Da ne omenjam usnjene ogrevane in hlajene sedeže, led smerokaze, zadnje luči, dnevne... ni da ni.


Sicer pa menjaj servis in/ali pa dobavitelja roke,... sploh gleda na to, da si edini s takimi problemi.
Dragi možakar

Pljuvaš v svojo skledo s takšnim pisanjem.

1. kupil sem roke proizvajalca OEM (imam račun)
2. roka je počila na pooblaščenem servisu.(imam slike)

Torej kaj naj menjam ????

"premium" avto pomeni tudi premium servisne storitve. Torej več kot, da originalno roko menjam na pooblaščenem servisu ne moram narediti.

Kar se tiče znamke KIA.
To je vrhunska znamka, ki opraviči svojo ceno. Norčevanje iz znamke, ki dela profit in zadovoljne stranke ni ravno posrečeno!
alfa 159 ni opravičila nabavne cene.
Prepričan sem, da jo bo giulia še toliko manj.

Za ostale, ki jih zanima kaj sem opravil.
Kot kaže bo šla škripajoča roka in polomljena roka po hitrem postopku čez reklamacijski postopek.
Kar se tiče pooblaščenca, jih lahko samo pohvalim. Korektno opravljeno delo, pa še nadomestno vozilo sem dobil gratis.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Nihče se ne norčuje iz Kie.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

A sem kaj spregledal, ali še nihče (razen izbrancev) ni videl slik teh nesrečnih rok?
Firbčne sorte sem...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

alfasan, neki ti ni po FengŠuju pa planeti ti malo opletajo, namesto, da bi bili poravnani... :mrgreen:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

alfasan napisal/-a:alfa 159 ni opravičila nabavne cene.
Prepričan sem, da jo bo giulia še toliko manj.
Jaz pa sem prepričan, da se tu močno motiš.

alfasan napisal/-a:Kar se tiče pooblaščenca, jih lahko samo pohvalim. Korektno opravljeno delo, pa še nadomestno vozilo sem dobil gratis.
A jih nisi v enem od prejšnjih komentarjev sqrcal do amena??!!


Ne vem, no. Ti se moraš odločiti. Če ti je alfa skret, zakaj vztrajaš? Mazohistična nagnenja, mogoče? Saj boš še raka fasal, no. Mi niti na pamet ne pride, da bi se s takšnim skretom vozil po svetu. Veš, jaz sem pa po osmih letih in pol lastništva popolnoma zadovoljen z njo, pa čeprav sem imel in še imam kaj za postoriti na njej. Hej, mogoče sem pa jaz mazohist, hmmmm :-k 8-[
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija