Pokanje po podvozju - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Za vsak slučaj še enkrat zategni vijake na platiščih. Če poka kr mal tko med speljevanjem, pa malo v ovinkih, pa ni nekih tipičnih pogojev, potem je velika verjetnost, da vijaki niso zategnjeni.
Matej46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 3:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Srednje Bitnje

Poglej mogoče ti avspuh udarja v poden ker imaš gumice potrgane :)
je pa še ena varianta,men je zadnja vzmet počla pa mi je nekaj škripalo zadaj.
urke159
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: So Dec 01, 2012 9:01 pm

Ja moja alfa je december 2007. Jao, bom pogledov jutri nivo servo tekocine potem bomo pa vidl kva bo pokazal :-) ja res upam da ni kasna volanska letev cene bo joj prejoj:-):-):-)
Jutri sporocim kolicino servota.
urke159
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: So Dec 01, 2012 9:01 pm

evo preveril količino servota in je čist vredu malenkost pod max...avspuh pa ko ga primem se pa kr dost premika kot da nebi biv čist pritrjen, bomo preverl, čene pa kaj kašna letev pravte da nej molm da nebo fuč....:(
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Podobno tezavo sem imel na mondeotu mk3. Podvozje je bilo ornk pregledano in ni kazalo nobenih znakov okvare. No nakoncu je bil koncnik u qrcu ceprav je zgledal trden ( bil je nov aftermarket star 3 mesce ). Ob ornk obremenitvi ( med premikanjem vozila ) se je pa premikal in povzrocal pokanje.
urke159
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: So Dec 01, 2012 9:01 pm

aja pol pa treba mal bolje pregledat podvozje še enkrat ker je zlo moteče to pokanje....saj meni:D
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Volanska letev ni pomoje... Pa se to pokanje sliš bol ob hladnih dneh v toplih pa ne toliko? Pri meni je bilo tako in na tehničnem mi niso nič našli čeprov se je slišalo... Hin je bila desna štanga ki gre na stabilizator.
Alfa Romeo Giulietta
bernymonty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 9:51 pm

Po vsej verjetnosti so sprednje zgornje roke. Crknejo nekje med 150 - 200.000km. Edino teko jih lahko preveriš, da odšraufaš premnik iz njih in jih močno zamaješ. Ponavadi se odtrga puša, ki nima silen bloka v sebi (na eni strani je, na eni ga ni) in se premika levo in desno. Drugače kot tako jih skoraj ni mogoče preveriti edino če so že precej obraljene.
P.S. Kupujte samo originalne ali pa od TRW- ja roke ( TRW dela original za alfo). Vse ostelo je bolj crap.
Alfa Romeo! Brez srca in duše bi bili le stroji.
gusar188
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Apr 11, 2013 5:44 pm

bernymonty napisal/-a:Po vsej verjetnosti so sprednje zgornje roke. Crknejo nekje med 150 - 200.000km. Edino teko jih lahko preveriš, da odšraufaš premnik iz njih in jih močno zamaješ. Ponavadi se odtrga puša, ki nima silen bloka v sebi (na eni strani je, na eni ga ni) in se premika levo in desno. Drugače kot tako jih skoraj ni mogoče preveriti edino če so že precej obraljene.
P.S. Kupujte samo originalne ali pa od TRW- ja roke ( TRW dela original za alfo). Vse ostelo je bolj crap.
http://avtotrgovina.net/198-159

Tukaj lahko dobite ugodno TRW roke
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Samo zakaj so ene 84€ ene pa 112€?
Alfa Romeo Giulietta
gusar188
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Apr 11, 2013 5:44 pm

ĐoKc napisal/-a:Samo zakaj so ene 84€ ene pa 112€?
ene so do leta izdelave junij 2007, druge pa od junij 2007 naprej, ampak mislim da pašejo obojne
bernymonty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 9:51 pm

gusar188 napisal/-a:
ĐoKc napisal/-a:Samo zakaj so ene 84€ ene pa 112€?
ene so do leta izdelave junij 2007, druge pa od junij 2007 naprej, ampak mislim da pašejo obojne
Do leta 2008 so imele železne premnike, od 2008 naprej pa aluminijaste. Razlika v rokah je v zglobu. Za železne premnike ima roka večji zglob kot za aluminijaste in ne pašejo ena na drugo.
Alfa Romeo! Brez srca in duše bi bili le stroji.
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

se pravi moja k je 2007 oktoberska ima še železne premike?
Alfa Romeo Giulietta
bernymonty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 9:51 pm

ĐoKc napisal/-a:se pravi moja k je 2007 oktoberska ima še železne premike?
Hm nevem. Ravno tisti čas je bila delana ko so se delale menjave :D. Poglej pa boš videl (tam kjer je pritrjena zgornja roka nad kolesom se najbolje vidi). Železen je črne barve pa malo ožji, aluminij je pa aluminij... ne moreš zgrešit :)
Alfa Romeo! Brez srca in duše bi bili le stroji.
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Danes ko sem menjal gume sem slikal roke je to novejša ali ne?

Slika
Alfa Romeo Giulietta
Odgovori
  • Informacija