Sprednji kolesni ležaj - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

mene zanima če mi lahko kdo opiše simptome ležaja?mam občutek da je ležaj mi šel
je pa zanimivo da se je slišalo včasih občasno pokanje če je bla luknasta cesta, včeraj se pa vsedem v avto in peljem pa konstantno malo poka v prednjem levem kolesu, dan prej pa čisto nič :?:
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Ležaj pomoje bol buni kot poka... men je pokal na desnem kolesu, hin je bila pa štangica ki povezuje stabilizator in kolo... cca 50€ me je koštalo
Alfa Romeo Giulietta
borisk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 84
Pridružen: Po Nov 14, 2011 1:48 pm

ležaj tuli. pelji se naravnost, potem pa samo malo našpani volan v levo ali desno. če tuli ko zavijaš levo, je za zamenjat desni in obratno. lahko pa dvigneš avto, in preveriš zračnost kolesa. Če poka je večja verjetnost za zračnost v zglobu na zgornji roki. sam sem menjal desni ležaj pri 180kkm, levega pa sedaj menjujem pri slabih 200kkm.
bernymonty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 9:51 pm

Kolesnih ležajev se na žalost trenutno nikjer ne dobi (ne vem zakaj :?: ) Tako da edino originalnega cca 180 eur. Med vožnjo skoraje ne moreš ugotoviti ali je levi ali desni zanič. To je bolj loterija kot kaj drugega. Najlažje preveriš da avto dvigneš, z eno roko primeš vzmet amortizerja s drugo pa zavrtiš kolo. In če čutiš na vzmeti konkretne vibracije ali pa da slišiš ruženje pri kolesu potem je ležaj zanič. Pri 4x4 avtomobilih se pa moraš na dvigalu "peljati" in poslušati vsako kolo posebej. 4x4 pogon tako bremza kolesa da ga na roke ne boš mogel preveriti ker se kolo takoj ustavi.
Alfa Romeo! Brez srca in duše bi bili le stroji.
Odgovori
  • Informacija