Smrad / Vonj po olju / gorivu v kabini - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

klansek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Apr 29, 2014 8:35 pm

Pozdrav vsem.

Ker sem dlje časa vozil "penzionistične avtomobile" :D sem si za popestritev umislil AR 159 (2006/2.4/200KM).

Avto ima nekaj čez 140k km, redno servisiran. Problema, ki ju imam sta naslednja:

- med vožnjo sveti oranžna lučka "volan in ključ", na začetku se pokaže "Vehicle protection system not available" - avto vžiga in vozi normalno.
- vonj po olju v kabini, ko avto miruje. Ob vožnji je ok.

Prosim za nasvete. Hvala.

Lp.
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Ključavnica volana ti nedeleje... za vonj po olju je pa možno, da je nekdo nalival olje in polil malo po motorju...
Alfa Romeo Giulietta
klansek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Apr 29, 2014 8:35 pm

Hvala...lahko kaj sam neredim glede tega mehanizma? Odblokiram, namazem...?

In še to...lahko mogoče kdo priporoči dobrega serviserja v okolici Mb? Kot sem bral je več problemov s serviserji kot pa z avtomobili :).

Lp.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Elektronska ključavnica (zaklep volana) nevem če se da popravit, verjetno boš moral zamenjat...
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

zaklep volana, da se zamenjat po delih. Največkrat "crkne" mehanski del. Komplet nov je 300€. Najdi rabljenega, ter uporabi tvoj elektronski del in mehanski od "darovalke" :)
klansek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Apr 29, 2014 8:35 pm

Zanimivo je, da ko vstavim ali izvlečem ključ, slišim da nekaj naredi pri volanu - ko ga skušam premakniti gre le v eno smer. Ga mehanizem zaklene v obe smeri ali zgolj v eno? Če v eno, potem mehanizem deluje (?)
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Nislim da če izvlečeš ključ je volan že zaklenjen nisem pa siguren... Bi moral pri svoji probat.
Alfa Romeo Giulietta
tinko87
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Če Mar 19, 2009 11:18 am

Isti problem sem jaz imel z lučko volan in ključavnica,če sem avto ugasnil ko je lučka bila prižgana mi ni več avto hotel vžgati,tako da sem ga še enkrat zaklenil in odklenil potem je pa vžgala mi in lučka več ni svetila.Zdaj imam že nekaj časa mir odkar sem alternator zamenjal prej mi je pa lučka vsak dan se prižigala.
klansek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Apr 29, 2014 8:35 pm

Ok, hvala za vse ideje. V ponedeljek sem naročen na servis, pa bomo videli kako in kaj.

Se dobro, da ima avto en mesec garancije, ker se mi je pravkar zataknil se en sprednji parking senzor. Upam, da ne bo vsak dan nekaj novega. :roll:
klansek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Apr 29, 2014 8:35 pm

Torej, vonj po gorivu se pojavlja zaradi slabega tesnila enega izmed injektorjev. Na srečo ni utrgalo vijaka na izpusnem kolektorju. Kar se tudi rado zgodi. Napaka s kljucavnico pa je zgleda bila posledica slabega kontakta kljuca. Mehanizem deluje. Pa tudi parking senzorji so se cudezno samopopravili. 😃
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

klansek napisal/-a: Pa tudi parking senzorji so se cudezno samopopravili. ��
Alfice se dostikrat samoporavijo :wink: :lol:
klansek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Apr 29, 2014 8:35 pm

Smo vzeli ven šobe in videli, da je nekdo razbijal po ležišču, da je dobil ven tesnila. :roll: Posledica - strganje ležišč, pa še eno vodilo je bilo bogo. Zdaj lahko samo upam, da bo držalo, če ne lahko iščem novo glavo motorja. :(

Za povrhu je vonj po gorivu še vedno :(. Tako da grem jutri nazaj. So mi pa rekli, da je izpušni kolektor ok. Smrdi pa nad jermeni, malo proti vetrobranski šipi, nad rez. servo volana. Ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko tam spuščalo?
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Na katerem servisu si pa bil? Pet raje na pooblaščeni servis.
Alfa Romeo Giulietta
klansek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Apr 29, 2014 8:35 pm

ĐoKc napisal/-a:Na katerem servisu si pa bil? Pet raje na pooblaščeni servis.
Ja, saj to smo ugotovil na pooblaščenem servisu. So porezkali vložišča, zamenjali tesnila in morali zamenjati originalni vijak z drugačnim v enem ležišču šobe, ker je nekdo enkrat čisto uničil originalni navoj vijaka, ki drži šobo. :x Sicer računalnik ne kaže nobenih napak.

Se je pa spet pojavil ta prek*?!"t volan s ključem - napaka 9001 - /blokada/deblokada volana, nobenega signala - občasno (?) Po nasvetu serviserja, sem uporabljal duplikat ključa, pa ni pomagalo.

+ pri ogretem avtomobilu se je sedaj pojavilo še neko pritajeno brnenje ("humming") pri motorju, podobno zvoku slabega ležaja kolesa - kar ni, ker to včasih dela tudi na mestu. Ko pritisnem na plin zvok izgine, ampak se potem naključno pojavlja in izginja. Kakšna ideja?
pocar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Nov 03, 2011 11:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenija

brnenje cevke iz filtra na CR pumpo mogoče?
Odgovori
  • Informacija