Napaka/Error P0237: Turbo Pressure - 1.9 JTDm 16V

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ceneje jo boš dobil samo iz kakega razbitega avta, ali pa če jo narediš sam iz silikonskih cevi...
exstremist
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 9:47 pm
Član Alfa Kluba: 0

ok hvala, sej pomoje bo res najbolje, ker tudi na ebay-u je nisem našel
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

exstremist napisal/-a:malo off topic, mi lahko prosim nekdo pove kje bi lahko kupil za pameten denar cev iz turbine na intercooler, ker na uradnemu servisu ta cev stane 160 eur ](*,) motor je pa 1.9 jtdm 150 KM
sprint auto italia klubski partner pride original nova 115€ če ne še manj s popustom
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
pepso3
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 57
Pridružen: Pe Dec 30, 2011 6:40 pm

Pozdravljeni

Danes na avtocesti se mi je prižgala lucka za motor. avto naenkrat izgubi moč in ne gre več kot 140. vleče tud slabo. fiat ecu scan pokaže zgoraj omenjeno napako. prilagam pa sliko z parametrami. Kaj bi lahko blo narobe. Zdi se mi map senzor slabi? turbina verjetno ni. Prosim za pomoc. lp

https://screenshots.firefoxusercontent. ... f84358.png" onclick="window.open(this.href);return false;



Edit: Premaknjeno v obstoječo temo ....
Alfa Romeo 159
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Senzor ni kriv, deluje pravilno.

Napaka kaže prenizek tlak turbine.

Možno je turbina ali pa nekaj na vakumskem sistemu ki regulira turbino.
Mogoče kaka počena cevka za vakum, ali pa če se je snela dol...

V oči mi pade še nizek pretok zraka v motor, kar bi lahko pomenilo tudi kake težave z EGRjem.
pepso3
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 57
Pridružen: Pe Dec 30, 2011 6:40 pm

pregledal vakumske cevke. Saj sta samo te dve spredaj ne. so cele nobena sneta. danes sem pobrisal napako in avto gre skoraj normalno. Se mu malo manjka do tistega pravega "susa". Sem odkopil egr in se probal brez peljat. Avto ni sel nikamor. Sem pa danes delal neke teste pa prilagam slike.oz povezavo. Nekdo bo vec vedel kot jaz. ali pa če mi kdo svetuje kaj bi še moral stestirat z fes-om. Na drugi povezavi je samo testiran egr. Mogoce je to krivo ali pa ta senzor spredaj ko pridejo vakum cevke gor.

https://screenshots.firefox.com/ReXDaia ... google.com" onclick="window.open(this.href);return false;

https://screenshots.firefox.com/O6LGoqL ... google.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfa Romeo 159
pepso3
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 57
Pridružen: Pe Dec 30, 2011 6:40 pm

tezava je bila resena 3 tedne nazaj. menjana turbina.na izpusnem delu je bila poskodovana.
Alfa Romeo 159
Odgovori
  • Informacija