Motor med vožnjo ugasne - AR 159, vsi JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Imaš verjetno več okvar ki se akumulirajo. Samo da ne boš na koncu pogruntal da je zabit oddušek pri tanku in ti naredi vakuum v keslu.
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

Danes me je alfa 159 1.9 JTD 120 KM po parih mesecih mira ponovno pustil na cesti. Komaj sem se privlekel do doma, kak km z najmanj 10 postanki za resetiranje. Seveda klasika P0091 in P0092 ,ker sem črpalko za gorivo v preteklosti rezervoarju samo sčistil sem nabavil še to in zamenjal .Žal ni bilo zaželenega učinka,sem zamenjal tudi to in razen lepšega delovanja črpalke ni bilo razlike?Torej avto prižge kako minuto deluje pod prostim tekom se izpišeta napaki 91 in 92 avto se začne trese kod, da počasi zmanjkuje goriva po cilindri ni odziven na dodajanje plina in ugasne. Ko takoj snamem cev z filtra meče gorivo. Ko takoj snamem povratno cev na črpalki goriva takoj meče gorivo?Je pa res da preden sem menjal črpalke v rezervoarju sem se lahko vsaj peljal sedaj tudi to ne gre več?Bom poizkusil z staro črpalko?Rez da sem menjal vse živo pred slabe pol leta ,rabljeno seveda tako ,me prav zanima je kaj od tega odpovedalo ali je kaj novega .Kak ideja kaj ga muči?Kaj izpiše tester ,ko odpove senzor na odmični gredi?
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

Nima nihče kake ideje kje bi iskal napako in kaj muči mojo kraljico odstavnega pasa he he?Član foruma mi je svetoval naj preverim maso na konektorju črpalke goriva v tanku goriva in naj preverim tlak ,ki naj bi bil minimum 3 bare +.Dobrodošla bi bil še kak nasvet ideja.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Jaz bi svoj avto peljal k dobremu mehaniku, tudi tebi predlagam enako. Cel kup stvari si menjal z rabljenimi pa še vedno ti avto crkuje. Brezveze mečeš denar vstran. Komaj si prilezel domov z avtom in sedaj bi spet nekaj flikal doma. Ne jemlji tega kot kritiko ali pametovanje, vprašal si za nasvet. Če si iz Gorenjskega konca ti priporočam Sušnika.
159 2.0 jtdm
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Tudi nova pumpa je lahko slaba.
Preveri kje ti vleče zrak.

Pa vse cevi dol in jih sprazni, lahko je kakšna smet noter.
Če ne drugače pa si zmontiraj provizorij kanto dizla s pumpo in potegni začasne cevi do mašine.

Vode v rezervoarju ni, v filtru goriva tudi ne ?
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

Črpalke sem zamenjal dve in ni razlike v delovanju. Vode naj ne bi bilo ,naftni filter med drugim menjan pred cca pol leta. Kod navedel,sem snel cev dovodno na filtru in kasneje še na povratnem vodu na visokotlačni črpalki pošteno brizga ven, gorivo kroži brez težav. Tako da ni videti ,da bi bilo kaj zamašeno,če pa je dovolj pritiska pa še iščem kako bi preveril. Navajaš .da mi morda vleče zrak?Čudno,če naj bi bilo v sistemu najmanj 3 bare pritiska,bi sklepal da je prej težava v puščanju, uhajanju tlaka. Če bi puščalo od črpalke na kaki cevi,filtru,visokotlačni črpalki, ker je tlak ne bi uhajal zrak ampak bi brizgalo,puščalo gorivo in smrdelo po nafti?Ne vem kako deluje črpalka v tanku,ampak sklepam,da v tanku pritiska ni da pritisk ustvari šele električna črpalka kljub tem sem preventivno zamenjal tesnilo med črpalko in tankom. Ko sem pred časom zamenjal tesnilo na dovodni cevi na črpalki goriva v tanku in kao rešil problem sumim ,da to ni bil problem ampak se je ravno pokrilo naključno ustvaril boljši stik in je delovalo nekaj časa. Tako da kod je rekel TribesMan težava na električni napeljavi.In bom pozornost posvetil temu.Če pa je še kaka ideja,izkušnja kaj bi lahko bil
Jo bil pa zelo vesel.



Edit: Zadnjega komentarja/citata pred tvojim odgovorom ni potrebno kopirati/citirati ....
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

legenda1979 napisal/-a:Jaz bi svoj avto peljal k dobremu mehaniku, tudi tebi predlagam enako. Cel kup stvari si menjal z rabljenimi pa še vedno ti avto crkuje. Brezveze mečeš denar vstran. Komaj si prilezel domov z avtom in sedaj bi spet nekaj flikal doma. Ne jemlji tega kot kritiko ali pametovanje, vprašal si za nasvet. Če si iz Gorenjskega konca ti priporočam Sušnika.
Ja res taki nasveti na mestu vedno pridejo prav. Prav to sem želel manjka mi samo še tri strani kritike mojega pravopisa.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

delorto napisal/-a:
legenda1979 napisal/-a:Jaz bi svoj avto peljal k dobremu mehaniku, tudi tebi predlagam enako. Cel kup stvari si menjal z rabljenimi pa še vedno ti avto crkuje. Brezveze mečeš denar vstran. Komaj si prilezel domov z avtom in sedaj bi spet nekaj flikal doma. Ne jemlji tega kot kritiko ali pametovanje, vprašal si za nasvet. Če si iz Gorenjskega konca ti priporočam Sušnika.
Ja res taki nasveti na mestu vedno pridejo prav. Prav to sem želel manjka mi samo še tri strani kritike mojega pravopisa.
Čemu užaljenost? Avto imaš pokvarjen in ga ne znaš sam popraviti. Za to pa so avtomehaniki. Razumem, da se nekatere stvari dajo popraviti doma in da bi rad čim ceneje rešil zadevo ampak saj sam vidiš da nisi rešil nič.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

delorto napisal/-a:....manjka mi samo še tri strani kritike mojega pravopisa.
Ki pa, moraš priznati, ni ravno za odlično oceno. Tudi na forumu se prizadevajmo imeti vsaj približek berljivega bontona ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
cimerman16
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: To Nov 13, 2018 3:14 pm

Ppzdravljeni. Prosim za kak koristen nasvet. Imam AR159 1.9 jtdm. Avto se mi med voznjo ugasuje. Vsakic ko priklopim na racunalnik je druga napaka. Enkrat pritisk goriva, drugic senzor odmicne, potem pedalo za plin... napake se normalno zbrise in vse deluje brezhibno. Vsi parametri v mejah normale, vsi senzorji delujejo. Naredim nekaj kilometrov spet isto..ali v prostem teku ali med voznjo. Dpf odstranjen, agr izklopljen.. kje bi lahko bila tezava glede na to da vse deluje pa vsakic drug alarem? Hvala. Lp
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Akku, alternator, mase. Verjetno pa senzor odmične ni nov in je lahko krivec.
cimerman16
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: To Nov 13, 2018 3:14 pm

Pa lahko ta senzor odmicne enkrat dela drugic ne? Naceloma k crkne crkne..mot me k lucka motorja sama zgine in napako lahko tudi brez problema brises..na kire mase naj bom pozoren? Majo mogoce senzor odmicne pa senzor pumpe kako svojo skupno maso?
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

To ali je napaka shranjena ali ne je čisto irelevantno za delovanje avta.
Če se pojavi potem je tam nekje nekaj fuč. Kaj in kje je pa sam bog ne ve, lahko je, lahko ni prav kar ecu pravi.
Pedalka ni, ker od nje ne bo crknil. Tlak goriva, če odstopa gor in dol, zaradi tega avto ne bo crknil, bo zgubil moč, itd., samo če ga čisto ne zmanjka ni to to ..
Lahko je tudi zobati jermen ki se je raztegnil in je potem vse narobe ...
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

AnAlfaBet napisal/-a:Imaš verjetno več okvar ki se akumulirajo. Samo da ne boš na koncu pogruntal da je zabit oddušek pri tanku in ti naredi vakuum v keslu.
Ponedeljek dal avto doma v delavnico med drugim sem prižgal tudi motor z odprtim rezervoar in nič bolje tako da tlak v rezervoarju najbrž ni problem. Ker ni videti ,da bi kje puščalo gorivo ,bo najbolje, da preverim,če morda vleče zrak ,kod si ti omenil. kako bi najlažje preveril,če mi vleče zrak? Je možno,da bi puščalo,vleklo zrak pod šobami spodaj pri bakrenih podložkah med šobo in glavo? Po novem sem dobil še novo opozorilo P0094. Ko avto prižgem in ga pustim delovati,po parih minutah se začne tresti zaganjati vedno težje deluje in ugasne. To sem poizkusil večkrat zaporedoma in skoraj vedno se zgodi enako razen par krat je prižgal deloval normalno brez tresenja, vendar je bil samo na pol odziven kod, da nima dovolj goriva in še prej ugasnil. Se je pa težava pojavila takoj po priklopu prikolice,ki ima standardno vezavo el. priključka in do sedaj nisem imel težav , lahko je pa to samo naključje . Mi je pa v preteklosti na alfi naredila kar nekaj težav prikolica ,ki je imela vezavo še po starem?
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Karkoli naprej od kesla je pod tlakom, tako da tam zraka (načeloma) ne vleče. Možnost je na povratkih goriva, ker je tam tlak dovolj nizek in impulz goriva dovolj hiter, da potegne malo zraka noter. Črpalka pa (odvisno od modela, nisem se poglabljal v te) sama sebe fila z gorivom. Na dnu ima šobo iz povratka s katero si pomaga sesati gorivo, če tam ni nekaj ok, bo tudi naprej tako tako.

Tam pri šobah ne bo vleklo nič, je preveč tlaka. Če pušča kaj je pred visokotlačno pumpo, lahko pa pušča tudi na ohišju ali pa na osi.

Prikolica - ... no lahko je marsikaj. Saj so bile že tudi zadnje luči v stiku vzrok da je bila armatura ko novoletna jelka ..

Za špas snami dol sesalno cev ki pride pred sesalnim kolektorjem, če isto crkne in glej če se loputa kaj premika.
Odgovori
  • Informacija