Motor med vožnjo ugasne - AR 159, vsi JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

AnAlfaBet, verjemi, res ni prijetno, ko se ti to naredi v ovinku.
Jaz sem imel srečo, da sem zadevo rešil na popolnoma varen način. K sreči je bila takoj za ovinkom še možnost parkiranja.
Ne predstavljam si kaj bi bilo, če bi pripeljal cca. 20 km/h hitreje in ne bi imel kje ustaviti/parkirati ....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

SilverMan napisal/-a:Glavno da tebe nikoli ne more nič presenetit, ane?
Jack of all trades, master of none :-)(
Za presnetit so darila, ne pa avti :mrgreen:
MaStr napisal/-a:AnAlfaBet, verjemi, res ni prijetno, ko se ti to naredi v ovinku.
Jaz sem imel srečo, da sem zadevo rešil na popolnoma varen način. K sreči je bila takoj za ovinkom še možnost parkiranja.
Ne predstavljam si kaj bi bilo, če bi pripeljal cca. 20 km/h hitreje in ne bi imel kje ustaviti/parkirati ....
Vsekakor nerodna situacija. Samo kaj takega se lahko naredi vedno na vsakem vozilu. Nekateri se takrat razkantajo, nekateri ne, odvisno od hladnosti glave. Odpoved servo pumpe ali bremz ali motorja je nekaj na kar moraš biti pripravljen. Ne razumeti napak da se to odobrava, samo če imaš možnost preučiti situacijo izven takega dogodka in se pripraviš v naprej imaš malo večje šanse zvozit zadevo brez škode.
Je pa tudi res da vožnja z avtom ki ti to dela serijsko ni najbolj pametna, samo tukaj spet priletiš ob zid, kako diagnosticirat zadevo ki se pojavlja samo med vožnjo?
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

AnAlfaBet napisal/-a:To je nekaj na elektriki. Če karkoli drugega crkne mora ecu biti še vedno živ in izpisati napako, magar oil pressure low ali karkoli. Če crkne mu zmanjka soka.
Lahko je oksidacija v podnožju varovalk, mase, karkoli.

Sam bi naredil pumpo goriva na stikalo, ki je ločeno od napajanja ecu-ja. Ni to krivo, ampak pregreva se ti nek spoj, element ali kaj, ker ko se segreje, seveda, okvara bo čedalje pogostejša.

ECU - pa mislim da je skoraj najbolje da skopiraš svojega in si zrihtaš drugega.
Za začetek lahko samo na napajanje ecu-ja - 12v iz sistema, nekje pri njemu prilotaj 5W žarnice na + in maso in opazuj če crkne. Ecu ima več napajanj, od stand-by naprej in več mas, tako da je za biti previden da zajameš pravo.

Od ecu poglej sheme na netu za ta model, pa greš po številkah, ni tako zakompleksano.
Pa po novem izpiše samo P0091 in P0092 ,opozorilna lučka pa po novem tudi naslednji dan izgine opozorilo prej jo je brisal samo računalnik.Avto pa kod rekel samo odreže kod, da bi odvzel kontakt.Včeraj mi je končno uspelo z veliko gretja odpreti računalnik po videnem je nekdo že nekaj odpiral in ga zatopil z silikonom za lepljenje vetrobranskega stekla ,ki ga je po vezju več kod za tesnenje pokrova. Poizkušal sem dobiti vezje iz ohišja žal silikon zadaj za ploščo ne popusti,tako ,da sem vezje za enkrat počistil samo po dostopni strani in ne vem koliko je oksidacije z zadnje strani. Lahko je samo naključje ali posledica čiščenja, kar avto je manj ugašal pa še to,če sem ga obremenjeval pri konstantni vožnji kar deluje v testu 20 .Danes, če bo čas se testira z drugim ECU računalnikom ,da dodam še eno kljukico upam ,da zadnjo in zmagovalno. Kje bi našel te sheme? Meni se skrivajo he he.
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

Damijan napisal/-a:Najprej preveri napajanje v sistemu! Sploh mase! Vse že menjal in težave ostajajo!
Priključke za mase vse konkretno pregledat in eventuelno zamenjat. Ja, bo treba malo izolacije gulit, da se prepričaš. Ker ze tole prekinjanje ni mehanska krivda/napaka.
Nisem ravno električar tako,da mi tole gre počasi sem pa preveril očistil vse kar sem našel,vsak dan ko tiščim nos pod pokrov še kaj mi še kaj novega pade v oči žal za enkrat ni sreče. Kod že omenil upam, da ko zamenjamo računalnik ,da bo konec težav.
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

moofdi napisal/-a:Jst bi poleg mas začel z ključavnico in start tipko. Men tole deluje kot da avtu vzame kontakt/napajanje, če praviš da se vse ugasne in avto crkne.
Smo že nekaj preverjali ,če pa ne bo uspeha bomo pa tudi to vzeli bolj pod drobnogled.
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

AnAlfaBet napisal/-a:Maš dostop do kake termo kamere ?
Za enkrat žal ne .Nikogar ne poznam ki bi to imel.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Verjetnost da imaš težave z računalnikom je veliko veliko manjša kot pa verjetnost da je vzrok na samih kablih in konektorjih...

Tudi napake ki ti jih računalnik meče ven, kažejo bolj kot ne na težave s slabim stikom...
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

boxer88 napisal/-a:Delorto, to da imaš IQ zmrznjene robide nam je verjetno po vseh tvojih postih že vsem, ki spremljamo to kalvarijo, jasno. Da greš testirat to tvojo nepremičnino 159 na cesto med druge udeležence prometa in potem ugotavljaš kdaj ti ugasne!?!?!?! je milo rečeno bolano. A mogoče napneš kdaj tisto tvojo možgansko celico in se vprašaš kaj se bo zgodilo, ko ti bo motor ugasnil pri veliki hitrosti ali pa na vijugasti cesti??? Enako bi se morali vprašati tudi vsi ostali eksperti, ki tukaj delijo nasvete, ki so "sadovi" izkušenj.
Če nimaš denarja za vzdrževati takšen avto tako kot se zagre, avto prodaj in se naokoli vozi z javnim prevozom ali pa hodi peš. Če že ne zaradi sebe pa zaradi drugih!
Kako pa bi po tvoje izvedel test?Dal na servis ,oni imajo pisto za take primere? Drugače sem avtomehanik res ,da ne opravljam svojega poklica cca 20 let in me je malo povozil čas. Imam pa prostor orodje dvigalo in nekaj znanja,prijatlje in forum za pomoč in informacije in veliko časa. Mislim pa ,da bi okvara povzročala sive lase marsikaterem mehaniku tako da ni lepo da podcenjuješ in na žališ. Fantje hvala za pomoč.



Edit: urejen citat ....
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

jandr. napisal/-a:Zdravo. Tudi jaz bi rekel, da imaš problem na električnem delu. Si pregledal kleme na akumulatorju, sam akumulator če je ok in alternator. Ko ti avto vgasne ali to govorimo samo motor ali kompletno tudi vse električne stvari (radio, števec itd.)?
Akumulator nabavil novi,kleme očistil. Ugasne samo motor vse ostalo je prisotno deluje.
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

TribesMan napisal/-a:Verjetnost da imaš težave z računalnikom je veliko veliko manjša kot pa verjetnost da je vzrok na samih kablih in konektorjih...

Tudi napake ki ti jih računalnik meče ven, kažejo bolj kot ne na težave s slabim stikom...
Verjetno da imaš prav,kar sem trenutno v mrtvi točki in imam možnost zamenjati računalnik bom poizkusil še to kod rekel, da dodam še eno kljukico upam da zadnjo. Elektrika ni ravno moja boljša stran bom moral prepustiti električarju če še to ne bo uspelo. Jaz sem iz časov ko je bil mehanik samo mehanik ,električar samo električar.
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

Kje bi našel električno shemo za alfo 159 1.9 JTD 88KW?
Prosim pomoč.
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

delorto napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:Verjetnost da imaš težave z računalnikom je veliko veliko manjša kot pa verjetnost da je vzrok na samih kablih in konektorjih...

Tudi napake ki ti jih računalnik meče ven, kažejo bolj kot ne na težave s slabim stikom...


Ja prav si imel test z drugim računalnikom napaka še vedno prisotna.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

delorto napisal/-a:Kje bi našel električno shemo za alfo 159 1.9 JTD 88KW?
Prosim pomoč.
Mogoče eLearn ?

viewtopic.php?f=33&t=7516&start=240#p540719" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

Zamenjal računalnik težava ostane+ 2 novo .Filter drobnih delcev, ki je na mojem odstranjen tu ni in nekaj ni bil zadovoljen z cod šob, morda zaradi neskladja letnika baje je od 2004 88 kw in morda drugi model . To dvoje se tudi ni dalo pobrisati,vrnil svoj računalnik in še malo izgubljal čas z kontakti dobim še konektor razdelilnega voda ga zamenjam in avto je nehal ugašati po dolgem testiranju. Ko sem mislil ,da je že zmaga ga naženem v rdeče polje se izpiše P0091 in precejšen padec tlaka in avto Izgubi pol plina, počasi izgublja odzivnost plina in na koncu deluje komaj več kod pod prostim tekom ugasniti noče. OK zadeva se je končno premaknila na bolje .Ostane mi nekaj na visokotlačni črpalki,ali slab stik? Za začetek zamenjam regulator pritiska na visokotlačni črpalki porabim skoraj pol rezervoarja ni težave več .Na noben način vožnje ne morem izsiliti okvare .Ko sem pomislil končno sem te našel ,avto ugasne in izpiše istočasno P0091,P0092 in zabeleži veliki padec pritiska po tem pa vedno manj potrebuje da ugasne.?
Ko sem zamenjal na razdelilnem vodu konektor je ostala samo težava z padcem pritiska P0091. Pri menjavi regulatorja pritiska sem odmikal prestavljal žice (konektor na regulatorju pritiska že menjan)in najbrž se tu nekaj dogaja?Da se je zadeva slabega stika ponavlja ?Za kaj skoraj pol rezervoarja OK ?Morda se je čas delovanja podaljšal zaradi občutne ohladitve?
Laično sklepam .Če prekine napetost ali maso je najbrž takojšni padec tlaka na visokotlačni črpalki. Najbrž izguba stika povzroči P0092 ,ki posledično povzroči P0091?Samo P0091 padec tlaka ,ki ga ne povzroči slab stik P0092 je lahko po tem samo mehanska okvara??Ali kaj je vzrok da prihajajo napačni podatki do računalnika?Sedaj se mi izpišeta oba opozorila skrati in upam P0092 vzrok P0091,da je vzrok na napeljavi nekje?Razmišljal sem, da bi se lahko pregreval kak rele pa pravi kolega ,ki je malo bolj doma na alfah, da gre vse prek računalnika ,da ni relejev za visokotlačno črpalko. Prosil sem ga tudi za pomoč pa žal nikoli ne utegne. Torej po teh dveh žicah z visokotlačne črpalke proti računalniku. Tole je pa že kod Španska limonada he he.
TribesMan hvala za pomoč.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Vztrajen pa si, to treba priznati. Jaz bi že zdavnaj vse skupaj parkiral pod kozolec in ga imel kot najlepši kurnik na vasi.
Verjamem in želim ti, da na koncu odkriješ napako se pa zadeve lotevaš vsekakor na poseben način z uporabo "old school" prijemov. Verjetno bi z pomočjo dobrega "diagnostika" vse skupaj popravil prej in ceneje, sigurno bi pa prišparal veliko živcev. Ampak ta tema bi pa bila veliko manj zanimiva.
159 2.0 jtdm
Odgovori
  • Informacija