Motor med vožnjo ugasne - AR 159, vsi JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Pa ne bi preveril vseh glavnih priključkov za maso? Od kleme akuja pa vse po karoseriji?
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

Ma preveril vse živo,na koncu sem obupal se vdal in poslušal vaš nasvet poklical servis povedal težavo in je mojster v sprejemni kategoriziral,da bo to preveril avto njihov električar sem bil zadovoljen z dogovorom in se dogovoril za termin , zapeljal na uradni servis in prepustil vozilo mojstrom. Po parih dneh brez informacij sem se odločil ,da grem osebno preveriti. Mojster je bil ravno na testu z mojim avtom. Po pogovoru v sprejemni pisarni je avto še slabši kod pred prevzemom na servis , avto pri normalni vožnji deloval pred dostavo na servisom sem moral res grdo delati ,da je ugasnil sedaj baje že ugasne že v prvem krožnem od servisa. Ko pride mojster z testa se pogovoriva sem dojel, da je na mojem avtu izgubljal čas avtomehanik kljub temu, da je bilo rečeno ,da bo prevzel električar in sem opozoril v sprejemni,da je mehansko vse zamenjano dvakrat in ,da je težava na napeljavi in ,da je delo za električarja so izgubljali čas na mehanskih zadevah .Avto sem dal na servis zaveden s strani sprejemnega misleč ,da imajo pravega avtoelektričarja in ,da se bo spopadel z napeljavo. Ko sem sedaj zopet omenil ,da sem mehansko vse rešil in daj je težava na napeljavi dobil občutek,da nimajo nikogar usposobljenega razen avtomehanike diagnostike . Videl sem ,da je čista izguba časa in mojega denarja,tako,da smo se dogovoril da avto prevzamem in zopet pade vse na moja grba DDDDDDDDDD,Toliko o temu o vsemogočih mojstrih. Jutri grem po avto pa me skrbi koliko si bojo drznili računati za to da ti vrnejo vozilo nepopravljeno po slišanem v sprejemni slabšem stanju kod sem jim ga pripeljal?Ker prav veliko za to nisem pripravljen plačati.
](*,)
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Saj po zakonu ti ni treba plačati, če težava ni odpravljena.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Kateri uradni servis je to?
159 2.0 jtdm
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

Damijan napisal/-a:Saj po zakonu ti ni treba plačati, če težava ni odpravljena.
Danes grem po avto kao računal bojo diagnostiko in naftni filter ,ki so ga brezveze menjali .Račun je cca 90 eur,kar ni malo za neopravljeno delo. Da zakon pravi ,da ni treba plačati ,če okvara ni odpravljena,morda res morda rekla kazala.To je dobro točno vedeti ,da se ne spuščaš nepotrebno v komflikt .Ne bom blatil poimensko servisa,sem pa precej razočaran, ker niso sposobni odstraniti napake in ,ker imajo obraz zaračunati svoje neznanje.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

90€ je kar nekako realna cena za opravljeno delo pri pooblaščencu.
20€ najmanj je diagnostika, za ostalo pa poskrbi naftni filter in njegova menjava ....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

Upal sem da dobim na servisu vsaj el. shemo pa baje ne, da natisnit. Tako ,da bi jo bil zelo vesel ,če jo kdo ima.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

V eLearn je, kot so ti že povedali.
Je pa bistveno preobširna za kar natisnit.
Razdeljeno v mnogo podsklopov in še ti so natisnjeni lahko (in večinoma so) zmazki. Ni to kot shema stare iskrine televizije na A3...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

A ja zamenjal komplet napeljavo z motorja do varovalk in težave se ne ponavljajo več.
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Lepo da se je problem rešil
dejan333
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Apr 24, 2011 12:51 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

Alfa 159 1.9 JTD 150, letnik 2007
Avto naenkrat ugasnil med vožnjo.. Tik preden je ugasnil se je prižgala lučka za motor, sedaj ne vžge več in se vrti v prazno. Ima kdo kakšno idejo kaj je narobe.. Mehanik na dopustu..
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Fuč common rail črpalka, al pa kej v povezavi s fazo motorja... kak senzor na odmični ali glavni gredi...

Če je prižgal lučko najprej poglej kaj je napaka, in boš najbolje videl...
dejan333
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Apr 24, 2011 12:51 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

Zobati jermen je šel in to menjan pred dobrim letom dni ](*,) ](*,) ](*,)
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Reklamacija...
dejan333
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Apr 24, 2011 12:51 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

Komu? Material ima baje 1 leto garancije.. To je mimo.. Mehanik pravi da je ziher nekaj prišlo vmes in ga prijelo... Jebe se vsem ker so na dopustu.. :(
Odgovori
  • Informacija