Motor med vožnjo ugasne - AR 159, vsi JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
afanide
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Mar 31, 2011 6:37 pm

No zdej mi je moja alfica že ene 6x med vožnjo ugasnila in sicer tako, da ko sem gas spustil, se enostavno ugasne. V začenih primerih je vse rešilo z novim vžigom.

Zdaj pa je dvakrat bilo že tako, da z ponovnim vžiganjem nisem nič dosegel, ampak sem moral počakati nekaj časa, cca 5min omakrat in potem vžge in deluje vse normalno.

Omenil bi, da takrat ko vem da bo ugasnila, je pri padcu obratov motorja vidno da hitro padejo in preko tistih običajnih minimalnih obratov, včasih se pobere, včasih pa ugasne. Če razumete kaj hočem povedat.

Je kdo imel podoben primer? Se komu sanja kaj bi lahko bilo?

Za vaše odgovore se vam vnaprej zahvaljujem

LP; Edi
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

10000x opisana napaka....uporabi iskalnik!!

drugače pa je to problem senzorja obratov......cca 40€ + delo!

naprimer :
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... rpm+sensor
afanide
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Mar 31, 2011 6:37 pm

zemenjan omenjeni senzor, ampak ista zgodba :(

še kakšne ideja mogoče?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Dva senzorja sta... eden je na glavni gredi eden pa na odmični gredi, simptomi pa so kakor jaz vem isti.

Nevem zakaj greš kar na pamet menjat senzorje, če pa lahko zadevo priklopiš na računalnik in pogledaš točno kateri dela težave...
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

lazje je menjat vse na 1x :D
afanide
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Mar 31, 2011 6:37 pm

ups... nisem vedel da sta dva, sem iz linka sklepal, da je samo eden.
afanide
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Mar 31, 2011 6:37 pm

na testerju ni pokazal nič. fak no...
afanide
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Mar 31, 2011 6:37 pm

Pozdrav,

alfika mi je danes dvakrat ugasnila, pol sem še opazil, da ko spustim gas zanihajo obrati pod običajno mejo pa se nazaj postavijo.

Se komu sanja kaj bi to lahko bilo? Oz svetuje, kam nej grem to pregledat?

Hvala vsem za odgovore.

LP; Edi
Uporabniški avatar
Benjamin7
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Pe Avg 05, 2011 3:06 pm

Odvisno iz katerega konca Slovenije si?
klansek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Apr 29, 2014 8:35 pm

Pozdrav.

Torej zadnjič mi je avto (zagret) ugasnil sredi vožnje. Kar sploh ni prijetno, ker sem izgubil servo. Kakorkoli, po ustavitvi je avto takoj vžgal. Sveti nobena lučka, pred tednom računalnik ni kazal nobene napake.Senzor glavne, odmične gredi?

Avto tudi sicer včasih (naključno) malo težko vžiga, obrati radi zanihajo, zadnjič je pri obračanju v hribu za hip izpisal "oil pressure too low", ki je potem takoj izginil. :roll: Ker so bili injektorji pregledani, sesalni kolektor očiščen, prav tako tudi ventili, in MAP senzor, se sprašujem kaj je še lahko (pred mesecem opravljen tudi velik servis). Očistil bom še MAF sensor in zamenjal zračni filter. Še kakšna ideja?

Ko že skoraj začnem uživati v vožnji, se vedno pojavi nekaj novega...alfe so res zabavne
:lol: :lol:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Kje/kako si pa vozil ko ti je ugasnil motor?

Če bi bil katerikoli senzor, bi imel shranjeno napako, tako da to ni to...

MAF pomojem ni problem, če se še spomnim od zadnjič je kazal take številke kot treba.

Se ti pojavlja nihanje obratov tudi potem v štantgasu, ali samo tkoj po vžigu?
klansek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Apr 29, 2014 8:35 pm

Vozil sem ga precej športno. :wink: ...torej okrog 3000vrt/min, 3-4 prestava, ugasnil pa ni pod obremenitvijo, ampak ko sem ga dal v N.

Nihanje se pojavlja takoj po vžigu, še posebej kadar avto težko vžge (ko je ogret, je nihanje komaj opazno, ali pa ga sploh ni). Najhujša oblika težavnega vžiga in nihanja se je sicer zgodila, ko je avto čez noč stal zunaj na dežju (sicer ga imam v garaži).

Če je MAP ok, ali lahko vpliva zračni filter? To sprašujem tudi zato, ker mi na sovoznikovi strani manjka del plastike v koloteku (ravno na delu za katerim je zračni filter), kar pomeni, da lahko tja vleče tudi vodo in drugo umazanijo (?)

Hvala.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če bi bil filter ekstremno zapacan potem recimo da bi bilo to mogoče, samo to bi se videlo tudi na diagnostiki, tam pa kakor se spomnim ni bilo videti kakih težav s pretokom zraka, tudi pod obremenitvijo...

A kolektor so ti komplet vzeli dol in spucali?

Drugače to ko ti je crknil ko si dal v N, je mogoče povezano s tisto težavo ki jo imajo vse 2.4 mašine, ko v štantgasu nihajo obrati. Loputa za ugašanje motorja se v štantgasu pripre. Če dobi loputa mal lufta, je možno da se pripre preveč, in pol štantgas niha ali pa celo ckrne avto, ko se loputa pripre...
Uporabniški avatar
Johnbesnil
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: Če Maj 10, 2012 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

To se je še meni enkrat zgodilo. vozil sem 170 ene 5-7 min nato dal v ler pri 100kmh in je ugasnil... to je bilo prvič in zadnjič.
klansek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Apr 29, 2014 8:35 pm

Ja, ko so delali velik servis so kolektor vzeli dol in ga ščistili. Sem danes klical in še enkrat vprašal. Ni se pa mehankar spomnil ali so sčistili tudi EGR in ostalo kar se lahko zasvinja s sajami. MAP sem sčistil sam.

Nič, bom vseeno sčistil MAF in zamenjal zračni filter. Škodit ne more. Je pa res zanimivo, da v garaži vedno vžge lepo, ko pa ga pustim zunaj se pa zgodi, da težko vžiga in nemirno teče (kakšnih 10s).
Odgovori
  • Informacija