DIY: Emblem / Značka / Logo / Badge ... (Menjava) - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Sem ze imel razkopano (sicer na 2009) pa se ne spomnim da bi bilo kaj drugace kot na vratih in drugje
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Lotil sem se težave, s katero se prej ali slej srečamo vsi lastniki 159-tic (verjetno tudi ostali). Govorim o obrabljenem sprednjem znaku oziroma emblemu. To je stvar, ki me je najbolj motila na avtu, ko sem ga kupil in zadal sem si ga na drugo »to-do« mesto (na prvem so bile katastrofalne gume). Najenostavneje bi seveda bilo emblem zamenjati z novim, problem je, ker se zadeva prodaja skupaj s kromiranim delom in vse skupaj niti ni tako zelo poceni (okrog 40 €) s tem, da tudi ta ni nič bolj obstojen in trpežen. Torej šel sem na cenejšo varjanto, namen je bil menjati samo emblem, kromirana krilca so bila še čisto ok. Naj povem, da nisem izumil čisto nič novega in najbrž vas je že precej naredilo tako. Ker pa nisem nikjer zasledil podobne teme sem se odločil, da postopek poslikam in objavim tukaj. Mogoče pa komu pride prav.

Na tem linku (http://www.aliexpress.com/item/2pcs-7-4 ... 98968.html) sem nabavil emblem oziroma v paketu sta kar dva za približno 10€. Po približno treh tednih, me je doma pričakalo tole:

Slika

Slika

Glede kakovosti lahko rečem, da ne izgleda slabo, kako bo bomo pa videli. Po drugi strani pa, a je sploh lahko slabše od originala?

Moj stari emblem je izgledal takole:

Slika

Odstranitev je čisto enostavna, pod pokrovom so tri 10mm matice, ki se jih odšraufa:

Slika

Na zgornjem robu je emblem prilepljen z obojestranskim trakom (kar močno drži):

Slika

No, pa se lotimo transplantacije:

Slika

Poleg 10mm ključa sem potreboval še baterijsko vrtalko (pri meni jo pogaja napajalnik od prenosnika), tanjša klešča, nekaj špičastega (jaz sem uporabil malo večji žebelj) ter obojestranski lepilni trak.

V sredino emblema sem izvrtal manjšo luknjico (samo skozi aliuminijasti emblem seveda). Priporočam, da vrtate malo nižje, kjer je kromiran del udrt in je odspodaj prazen prostor (kjer sem označil z rdečo piko).

Slika

Ko pride sveder skozi emblem sem ga z žebljem nekoliko privzdignil in povečal luknjo.

Slika

Nadaljeval sem s klešči:

Slika

In na koncu je iz starega emblema nastala vrtnica :). Lepilo kar močno drži in se je treba malo potruditi.

Slika

Na kromu seveda ostane nekaj lepila, najlažje ga je odstraniti tako, da se zmoči s toplo vodo. Kromiran del sem tudi temeljito umil, veliko umazanije je predvsem od robu, kjer sem si pomagal s palčko za ušesa.

Slika


Slika

Lepilo, ki je že bilo na emblemu (rdeči krog) je delovalo kar močno, za vsak slučaj sem še vseeno dodal malo dobre stare Tese (modro). Na robu emblema je delček, ki nekoliko štrli ven in se usede v odprtino na kromiranem delu:

Slika

Oba dela sem še samo zlepil skupaj. Paziti je treba edino, de ne dodamo predebel dvostranski trak, ker se emblem ne bi usedel lepo.

Slika


Dvostranski trak sem dodal tudi na kromiran del, kjer sem ga pri demontaži odstranil:

Slika


Vse skupaj sestavil nazaj in to je rezultat:

Slika


Če bi imel prozorni lak v spreju bi bilo pametno emblem zaščititi (mogoče kdaj v prihodnosti). Lahko bi ga tudi zaščitil s prozorno folijo (mogoče kdaj v prihodnosti :) ). Z rezultatom sem zadovoljen, definitivno je boljše kot je bilo.
Zadnjič spremenil legenda1979, dne Če Okt 23, 2014 7:37 am, skupaj popravljeno 5 krat.
159 2.0 jtdm
duler
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: Po Avg 11, 2014 11:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

super post :) a je zadni znak enak?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Drugič malo bolj preišči Aliexpress, dobiš namreč 10 komadov taistih značk za cca. 23€ :wink:
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Velikost je enaka 7,4 cm. Pri meni je zadnji še dober, predvidevam da je tam menjava bolj komplicirana oziroma treba malo več razdreti, da se znak odstrani.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

legenda1979 napisal/-a:Velikost je enaka 7,4 cm. Pri meni je zadnji še dober, predvidevam da je tam menjava bolj komplicirana oziroma treba malo več razdreti, da se znak odstrani.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

alfa_samec napisal/-a:Drugič malo bolj preišči Aliexpress, dobiš namreč 10 komadov taistih značk za cca. 23€ :wink:
Ja, sem tudi to videl. Dva razloga sta bila bila, da nisem tega kupil.
1. Rabim samo 1 znak in zaradi tega res nima smisla kupovati 10. Že tako sem mislil vzeti samo enega ampak sem še dodal tri evre za dva.

2. 23 € se mi je zdelo preveč in če se ne motim se po vseh pravilih nad 22€ plača davek. Nisem se hotel še s tem ukvarjati.
___________
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Jaz si bom tole naročil, ker imam zadnjega precej bogega. Če je več interesentov, počakam do četrtka in potem vzamem za vse skupaj, da bo ceneje.

Drobni tisk: Prevzem v Logatcu ali pa v petek zvečer v Ljubljani. Pošta in skakanje okoli za vsakega posebej odpade.
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Kakšna je pa mera za 156, vrjetn ni enak znak kot ta na zgornjem linku?

V glavnem, če boš naročal sem zraven za dva komada :wink:
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Vsi imajo 74 mm.
2. 23 € se mi je zdelo preveč in če se ne motim se po vseh pravilih nad 22€ plača davek. Nisem se hotel še s tem ukvarjati.
Pač odvisno kaj ti napišejo kot vrednost na paket. Če je več kot 45€ pač še plačaš DDV od te vrednosti. Ampak Kitajci večinoma pošiljajo stvari označene kot Gift ali pa deklarijo mnogo nižjo vrednost.

Carino pa plačaš nad 150€ + DDV.
Uporabniški avatar
Brlja
Alfist
Alfist
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne Mar 10, 2013 8:49 pm
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm
Kraj: Koper

Bravo =D> Tudi mene čaka :)

Predlagam, da se prestavi pod vodnike :wink:
Senza cuore saremmo solo macchine
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Predvidevam, da je sprednji za GT tudi iste dimenzije? V tem primeru sem zraven.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Pač odvisno kaj ti napišejo kot vrednost na paket. Če je več kot 45€ pač še plačaš DDV od te vrednosti. Ampak Kitajci večinoma pošiljajo stvari označene kot Gift ali pa deklarijo mnogo nižjo vrednost.
narobe. Kaj piše na paketu carinike ne briga nič. Če se jim zdi paket sumljiv ter je luna v napačnem položaju in bi lahko bil večje vrednosti ti paket ustavijo in od tebe zahtevajo račun. Tam vidijo točno koliko si plačal, potem pa gre tako:
pod 22€: plačaš 2-4€ stroške obvestila, v kolikor je CN22 obrazec narobe izpolnjen (to je novo in velja kakšno leto dni sedaj, je pa odvisno kakšne volje so cariniki baje ali dobiš ta račun za plačat ali ne)
nad 22€: plačaš 22% DDV + cca 7€ stroške carinjenja
nad 150€: plačaš 22% DDV + carino + cca 7€ stroške carinjenja

mislim pa da gledajo te zadeve bolj po teži paketa. Ker so mi ustavili ene klešče za 16€ praktično v navadni kuverti, ki so težke ko svinc, spustili pa skozi 2 led reflektorja v paketu velikem cca 30x20x10cm
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Mešaš komercialne pakete in pošiljke za osebno uporabo. Tam je meja 45€, ne 22€. Sample, Gift itn. so vedno obravnavani kot osebna uporaba in velja meja 45€, ker je poštnina brezplačna.

Tako so meni povedali na carini. Samo na CN-22 mora biti tako izpolnjeno.

Je pa res, da je veeeeliko odvisno od tega kakšne volje je bil zaposlen na carinski pošti, ko je dobil zadevo v roke.

Če pa je obrazec narobe izpolnjen ali sploh ne, potem pa znajo biti seveda zapleti.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Hmmmmmmmm to je pa novo pol?

bom preveru :)
Odgovori
  • Informacija