DIY: Emblem / Značka / Logo / Badge ... (Menjava) - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Edit ....(by MaStr):

Fotovodnik menjave / montaže:

Menjava prvega emblema: stran 6 ..... https://forum.alfa-klub.com/viewtopic.p ... 5&start=75" onclick="window.open(this.href);return false;
Menjava zadnjega emblema: stran 7
..... https://forum.alfa-klub.com/viewtopic.p ... 5&start=90" onclick="window.open(this.href);return false;

______________________________________________________________________________________________________


Ste se spraševali tako kot jaz, kako je ta hudič :evil: prilepljen gor? A paše tudi tista za 156 :?: po možnosti z UK za 17 EUR?
Slika

No, danes mi je dosadilo in sem po koncu "bukve" šel v akcijo.

Kako se odvije tiste 3 matice in pazljivo sname značko dol s pokrova, kjer je zgornj del prilepljen z obojestranskim lepilom ne bom razlagal.

Torej se vse prične pri fenu za lase, s katerim lepo zagreješ alu značko in jo s švicarskim nožkom narahlo dvigneš, pri čemer moraš bit nežen, da ne okrušiš ali poškoduješ kromiranega okvirčka.

Ko dvigneš do roba podstaviš zobotrebec in nadaljuješ. Ko imaš dvignjena že 2-3 cm pa kar rabljeno kreditno kartico in na koncu se stvar loči tako:
Slika

Torej je značka samo nek pobarvan pleh prilepljen na kromiran plastičen okvir.

Da lahko gor pritrdimo tisto od 156 je potrebno z ročnim brusilnikom obdelat rob oz. narest štengo, in zvrtat dve luknji v plastiko zaradi štiftov da na koncu izgleda takole:
Slika
(pri tem je potrebna velika mera natančnosti in občutka :))

Znački odlepimo še dvostranski leplini trak in kar z roko in ustreznim navojnimi čeljustmi M3 vrežemo na štifte znaka navoj:
Slika

Namažemo z brezkislinskim silikonom pod značko na debelo in stisnemo skupaj da višek silikona potisne ven. Tako sedaj z zgornje strani izgleda takole:
Slika

S spodnje, kjer nihče ne vidi pa takole:
Slika

Matice in silikon spodaj pa je samo zaradi varnostnih namenov, če bi slučajno silikon ne držal in bi značko po poti izgubil, kar pa je verjetno v 0,000000000000001% primerov. :wink:

Sledila je samo še zamenjava dvostranskega lepilnega traku (polkrožno na vrhu znaka) in ponovna montaža komplet okvirja na pokrov.

In to je to!

Odgovor na vprašanje če se da je pozitiven, si pa ob šwoh 3 ure. Naslednjič ko mi bo "dosadilo" (mam še en znak) pa še zadnja značka, predvidevam da na enak način?

Tako je, na povsem enak način se sname zbledel pleh s plastike, plastiko pobrusi do minimuma in pri tem superpozorno pazi na to, da brusni kamen ne zadane v kromirano obrobo okvirja. Zopet se gre za 1 mm višji rob, ki pa na koncu izpade takole:

Slika
Zadnjič spremenil vučko, dne So Mar 19, 2011 7:03 pm, skupaj popravljeno 5 krat.
Uporabniški avatar
Ziga.
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Sr Okt 06, 2010 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Še lahka zrihtaš kako značko? Rabil bi 2.
italiano è il migliore <3
ladislav
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 10:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lendava

js tud enga
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Em, torej si kupil značko za 156 če prav razumem?

jaz bom isto probal na svoji fl 156, ker mi je preveč 50 eur za komplet prednji znak...
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

dzuko napisal/-a:Em, torej si kupil značko za 156 če prav razumem?

jaz bom isto probal na svoji fl 156, ker mi je preveč 50 eur za komplet prednji znak...
Tako je, jaz sem kupil znački iz linka pripetega na "156". Previden bodi predvsem z brusilnikom (dremel), da ne poškoduješ kroma na robu znaka. Plastika se da kar v redu brusit z brusnim kamnom pri nižjih obratih. Globje kot obrusiš, bolj bo znak "vdrt" v okvirček. JE pa res, da nimaš veliko maneverskega prostora, ker imaš samo ca. 3 mm plastike in nekaj od te mora ostat, da znak sploh drži gor.

Računaj torej na to, da bo znak za ca. 2 mm segal nad rob okvirčka. (glej slike).

Natančnost, to je to!
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Sicer sem natančen in ne delam ravno na pol, ampak jaz verjetno vijačil ne bi nič, samo prilimal, ker če tablica ne odpade, tudi znak ne bo.

Pritrdil bi pa jaz kar s sekundnim lepilom, ki je odporen na zunanje vplive. Mislim, da bi moralo brez problema držati. Najbolj me skrbi kako znak ven spravit, da ne bi poškodoval kroma okoli.

Mi lahko poveš, koliko je približen fi znaka? Je popolnoma enak za 156/156fl/159?
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Jaz bi ti bolj predlagal,da nardiš kot on.Zalepiš z silikonom in kar viška pride ven samo obrišeš stran.Če ti bo pa skundno lepilo priteklo ven,kar se ponavadi zgodi ker je tekoče,pol si nasankal,ker ga neboš moral odstranit.

p.s. vučko lepo si porihtal znakec. =D>

l.p.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Samo fantje, te značke več ne bo moč odstraniti :? Se pravi boste morali pri naslednji menjavi tako ali tako zamenjati celoten del. Ste vsaj prešpricali značko s prozornim lakom, da se ne lušči tako hitro?
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Sam kaj k znakec preveč ven gleda. :|
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Ja, znakec res gleda malo bolj ven kot original, že zaradi tega, ker gre original zvezno od sredine v nulo okvirčka, medtem ko ima tale že po defalutu malo višji rob.

Naknadno sem znakec še poglobil za 1 mm (glede na risbo) in obrusil plastiko na minimum, z razdalje 1 m pa skorajda ne opaziš razlike, razen če ne iščeš ravno tega roba.

Silikon drži u tri "..." preveč! Tako da ko sem ga v drugo dajal dol sem se pošteno namatral, zato sem sedaj dal malo manj silikona, odzadaj pa še vedno zasigural z maticami in toplotnim lepilom.

Za 17 EUR bo že zdržal 2 leti brez laka :D.

Sicer pa je to eden izmed "eksperimentov", kako bi lahko že matična firma izvedla ta logotip, brez kompliciranja. Zaenkrat bom tisti dober milimeter roba preživel in razliko 43 EUR raje vložil v kak prevožen kilometer več. :D

P.S. Sem pa ravno po opravljenem nakupu na italijanskem E-Bay-u zasledil kao "original" samoleplne "plehe" kot tale razbarvan iz fotk zgoraj. EVO LINK vendar pa sem raje vzel original kot pa nek sitotisk? z vprašljivo vzdržljivostjo?

Pa še moja fotka:
Slika

Jutrii jo pa še operem :wink: celo :D .
Zadnjič spremenil vučko, dne So Mar 19, 2011 7:05 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

15 GBP = 18 eur + 3 ure dela...
jaz, ki nisem najbolj spreten, bom verjetno kupil značko. cena je caa 40-45 eur, za več komadov pa bi verjetno dobil tudi popust...
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

mikkaa145 napisal/-a:15 GBP = 18 eur + 3 ure dela...
jaz, ki nisem najbolj spreten, bom verjetno kupil značko. cena je caa 40-45 eur, za več komadov pa bi verjetno dobil tudi popust...
Se pridružujem nakupu, samo javi mi, prosim.
chocki
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Jan 07, 2010 1:52 pm

na servisu sem jaz dobil odgovor, da je 55eur ali 58eur nisem siguren
Uporabniški avatar
medhotman
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Jan 19, 2011 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: CE
Kontakt:

Torej jaz si bom sedaj naročil značko na ebayu če jo še kdo želi naj mi javi na zs cena je pa http://cgi.ebay.co.uk/ALFA-ROMEO-156-GR ... 56390c152c torej s ptt. £14.94 = Total

Your total is:
£12.99 per item
£1.95 postage/packaging

-----
£14.94 = Total


Lp
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

No verjetno vas je kar precej že kupovalo sprednjo značko, precej pa vas še bo :mrgreen:. Ker je moja že dotrajana bom kupil novo. Našel sem eno na ebayu. Stane 38,90€ + 12€ poštnine. Ker poštnina velja le za prvi kos, so ostali oproščeni poštnine.

Zanima me če je kdo zainteresiran za nakup, torej cena je 38,90€ + 6€ poštnine, če se javi en, +4€ če se javita dva,...

Značka je original, če najde kdo cenejšo naj prosim nalima link v temo.
eBay: http://bit.ly/T38NtT

Sem iz Slov. Bistrice, grem pa naslednji teden v soboto v Ljubljano, če bo kdo za :D
Odgovori
  • Informacija