Zadnje novice

Izguba moči - 1.9 JTDm 16V

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Re: Izguba moči - 1.9 JTDm 16V

OdgovorNapisal/-a 159JTDm » Če Jun 27, 2019 1:54 pm

Tole meni smrdi po slabem EGR-u in mogoče po elektromagnetu za krmiljenje vakuma na aktuatorju na turbini.
159JTDm
Alfa Junior
Alfa Junior

OdgovorNapisal/-a TribesMan » Če Jun 27, 2019 2:22 pm

Ni EGR ker je že dolgo izklopljen in blindiran.
Tudi vakum ventil in vakumski sistem sta OK. Zamenjane so bile tudi cevke.

Problem je, kot lastnik že ve, v tem, da je pretok zraka okoli 20-30% nižji kot bi moral biti.
Posledično je omejen vbrizg goriva, in ker ni goriva, tudi turbina ne more delat optimalno (premalo izpušnih plinov).

Seveda pa je problem ker se tega problema ne da rešiti z nasveti, ampak je treba podret vsaj sesalni kolektor, mogoče pa je celo kaj bolj kritičnega kot preskočen jermen, ali celo poviti ventili... Samo to pa pomeni precej šraufanja in kar velik strošek. Žal...
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: Something else

OdgovorNapisal/-a 159JTDm » Če Jun 27, 2019 10:02 pm

Za egr pravim zato, ker je na moji 159-ki bil egr krivec za slabo "pumpanje" turbine. Ne zmeri, ampak obcasno je bil avto na startu dobesedno mrtev.

Ok, povitih ventilov ni problem preverit. Tester kompresije takoj vse pove. Preskocen jermen pa tudi ni problem, le orodje za fazo motorja je treba imet.
Izpuh je normalno pretocen? Se je morda katalizator sesul? Mogoce DPF? Mogoce se je lonec sesul?
Lopute so itak kriticne. Imam identicni kolektor in so lopute letele v smeti. So me prepricevali, da pri tem kolektorju ni panike glede loput, ampak mi ni dalo mira, in sm zadevo razstavil. In ja, itak je bila ena loputka svoh in bi jo kmalu potegnilo v motor.
No, v vsakem primeru bo treba zacet sraufat.
159JTDm
Alfa Junior
Alfa Junior

Prejšnja

Vrni se na 159, Brera, Spider

Kdo je na strani

Po forumu brska: Majestic-12 [Bot] in 1 gost