Pranje žarometov - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
pepso3
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 57
Pridružen: Pe Dec 30, 2011 6:40 pm

Pozdrav.

Imam problem da mi na moji 159-ki pere žaromete samo na levi strani. Na desni pa nic. Sem danes demontiro odbijač pa so vse cevke ok. Nič ni sneto al pa zabito ker vitrex do šob pride kr so mokre. Ma kdo idejo kaj bi lahko bilo. So lahko šobe hin?
Alfa Romeo 159
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Pomojem maš šobe zabite.
Alfa Romeo Giulietta
pepso3
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 57
Pridružen: Pe Dec 30, 2011 6:40 pm

misliš da so šobe? pa da bi se vse zabile? kak točno se demontirajo da neji kaj zlamo? kr sem jih mislo vzet vun pa so nekak stisnjene noter v neke utore. pa na eni sem lahko žlauhec lepo snel na drugih dveh pa nikak.
Alfa Romeo 159
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Če se mi je kdaj šoba za vetrobrabsko steklo zabasala sem jo kar s šivanko prečistil.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

šobe so iz dveh delov tko da jih lahko razdrež in spucaš. bo pa treba uzet dol odbijač . če sprica sam na levi strani je lahko tud pumpa zanič.
iDavid4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe Avg 05, 2016 1:36 am

Imam vprašanje, in sicer konstantno se mi peni iz šob za pranje žarometov, kljub temu da se nisem niti dotaknil stikala, ni pa vedno.
Ponavadi ko pridem z AC vidim peno po odbijaču... kdo ve v čem je problem?

Lp
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

Problem je v unem ventilu, ki je med pumpo in šobami. Cevka gre iz pumpe v ventil / razdelilec in potem gre vsaka cev posebi na levo in desno stran. enak problem mam tt js na svoji, ker se mi je ta ventil razpadel in sem ga zamenjal z navadnim T-členom. V originalu v ventilu je še gumi tesnilo, ki preprečuje scanje šob med vožnjo in če je posoda za vitrex polna.
iDavid4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe Avg 05, 2016 1:36 am

Je potrebno odstranit odbijač, da se pride do tega ventila predvidevam?
Zanimivo je da ni vedno prisoten problem, zdaj je mir že 5 dni, potem pa se spet kdaj pojavi primer “scanja” in šob....
blackcarmafia
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Okt 31, 2019 10:54 am
Vozilo: 159 SW 1.9 JTDm Ti
Kraj: Velenje

Razdelilni ventil lahko zamenjas tudi "od spodaj", lezi spredi pri blatniku, ga lahko natipas ce sledis sraufom. Za menjavo bos moral zascito motorja od spodaj proc dat (v celoti, gre tudi delno, ce jo tej bek cel cajt drzis).

Zgleda tako:
https://www.picclickimg.com/d/l400/pict ... tutzen.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Meni je tudi pralo samo eno stran, ker se je stvar zastopala (vrjetno). Po menjavi pere spet normalno.
Odgovori
  • Informacija