Čuden zvok volana - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Katere Alfe so imele to napako na posodici? Letnik in VIN od katere do katere številke?
sajer
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 183
Pridružen: Ne Jun 06, 2010 7:24 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Grosuplje

ĐoKc napisal/-a:Ko boš tam kontaktiraj z osebo Gregor on najbolje ve...nevem točko kako imajo urno postavko nazadnje, ko sem menjal spodnjo roko je prsš 300€ z delom.
Torej so ti za delo racunali 120 €
jnz85
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 10:59 am
Kontakt:

To je ene 4-6 ur dela, potemtakem. Realno?
borisk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 84
Pridružen: Po Nov 14, 2011 1:48 pm

za spodnjo ne vem, ampak v v dveh uram mora biti zihr fertik. zgornja se zamenja v pol ure. To je ob predpostavki ga gre vse tako kot je treba. Normativi so mislim da podani v EPEr-u, vsekakor pa je ura dražja kot 30€.
jnz85
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 10:59 am
Kontakt:

2 uri je tvoja laična/strokovna ocena, ali si že sam menjal roko in ti je vzelo 2 uri? Ker če je res 2 uri in je prišlo delo 120€ potem to diši po obiranju.

Jutri bi se odpeljal tja (ker grem spet v Ce) in bi dal pogledat kaj je z volanom. Nočem, da mi nabijejo ceno, zato vprašam. Sploh pa zato, ker se ne ve kaj točno je z avtom.
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

jst sem par dni nazaj sam zamenjal ležaj, pri tem sem zaradi lažjega dostopa do vijakov, ki držijo pesto, snel tudi končnik na zgornji roki in koker sem videl, je tukaj veliko lažje zamenjat zgornjo roko kot pri 156. Vsaj mislim.. Pogoj je , da sta tista dva Ttorx vijaka, skoz silent bloke, zašraufana v ohišju, pa da nista predolga.. to pomeni da jih samo odviješ in vzameš roko dol. Pa da vijaka gresta mimo amortizerja.
Kolkr pa imam v 15 letih izkušnje z italijani,, mislim da zgleda preveč enostavno, da bi bilo res :) velja še omenit, da se teh dveh ijakov po vsej verjetnosti ne da odvijačit z gedore in nastavkom,, treba met "navaden" torx ključ , nekaj tazga http://www.njuskalo.hr/image-bigger/ruc ... 903937.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

se pravi če je enostavno... pa da gresta vijaka ven... mislim d amehanik z dvigalom pol ure nima kaj delat.
ČE je treba snet amortizer... pa kaj vem kaj,.. se zna zavlečt
Zadnjič spremenil mkavci9, dne Če Mar 12, 2015 12:01 am, skupaj popravljeno 1 krat.
rock n' roll
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

sajer napisal/-a:
ĐoKc napisal/-a:Ko boš tam kontaktiraj z osebo Gregor on najbolje ve...nevem točko kako imajo urno postavko nazadnje, ko sem menjal spodnjo roko je prsš 300€ z delom.
Torej so ti za delo racunali 120 €
Spodnja roka če se ne motim je bila 200€ TRW nisem pa ziher, zraven sem rekel naj mi še optiko naredijo.
Alfa Romeo Giulietta
sajer
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 183
Pridružen: Ne Jun 06, 2010 7:24 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Grosuplje

Jest sem dal pred 3 leti 180 € za roko (original), pa mislim da je od trw.Dobis jo pa tudi ceneje, na bolhi prodaja nekdo pob170 €.
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Original so trw, dobiš jih tudi tukaj
http://rdg.si/si/57_
Alfa Romeo Giulietta
borisk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 84
Pridružen: Po Nov 14, 2011 1:48 pm

jnz85 napisal/-a:2 uri je tvoja laična/strokovna ocena
oboje, nism mehanik, sem pa ptrojnik :) Z kolegom sva jo menjavala kakšni 2 leti nazaj zato se ne spomnim točno ampak ni bilo nekih posebnosti (spodnjo). Mislim da sva potrebovala še hidravlično podporo ( ki se uporablja za podpirat menjalnik in podobno) ker moraš stisnit vzmet in amortizer, ampak me ne držat za besedo.

zgornja je pa res v pol ure menjana. mislim da gre z plevmatsko račno brez problema, točno pa povem nasledji teden ko jo menjam :)
borisk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 84
Pridružen: Po Nov 14, 2011 1:48 pm

po daljši pavzi lahko povem da se zgornja roka menja v dobre pol ure, č eni komplikacij. je pa potrebno na vrhu odšraufat amortizer, ker ne moreš odstraniti dveh vijakov, ki ki gresta skozi puše na roki, predvsem zaradi velikih podložk, ki ne gredo med navoji fedre. Drgač pa TWr zgornja pride cca 90€. Edino kar me je čudilo je, da pride TWR v plastični vrečki, čungalunge pridejo pa v lepi kartonasti škatli :lol:
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Nemci šparajo :)
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Esko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: So Jan 07, 2012 5:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Pozdravljeni, imam problem z posodo za olje servo volana, nivo olja je pod minimumom, olje se peni ter sliši se tuljenje. Po ceveh spodaj je nekaj olja opaziti, nisem prepričan ali pušča dejansko na posodici ali na ceveh kje. Zanima me pa ali lahko avto vozim še kakšen dan brez da bi naredil dodatno škodo na sistemu? Avto gre tako na serevis v prihajajočem tednu in če ni nevarnosti bi se še vozil do takrat.

Hvala in lep pozdrav.
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Servopumpa brez olja bo zaribala
Peni se ker ti vleče zrak, kot ti je bilo že povedano.
Odgovori
  • Informacija