Prevelika poraba - AR 159, 1.9 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Kok naj bi od oka zdrzali injektorji? Tisti v starejsih jtdjih, ne piezzo?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tega pa pomojem nihče ne ve...
Stibla
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Sr Jan 04, 2017 11:47 pm

No če se pr tem avtu pri slabih 130k tok znucajo injektorji pol bol da ga koj prodam.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Stibla napisal/-a:No če se pr tem avtu pri slabih 130k tok znucajo injektorji pol bol da ga koj prodam.
Moras biti najprej 100% preprican, da imas realne km. :)
Stibla
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Sr Jan 04, 2017 11:47 pm

To sm.
Uporabniški avatar
mathew
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr Dec 31, 2003 3:25 pm
Vozilo: ex 159,
ex Giulietta
Kraj: Svečina

siemens4 napisal/-a:No kot ste eni pisali kok je/sem voznik kriv, avto sem za recimo okoli 300-400km posodil, poraba nič kaj manjša.. In pa da ga sam po mestu tiščim nebo držalo, danes sem bil službeno v avstriji, cesta sama ravnina, 6 prestava pa do 110 km/h, rač poraba skozi okoli 5.8, tankal sem ko se mi je lučka prižgala 20e, torej mal manj kot 17l, pridem domov, števec kilometrov kaže 203km in glej ga zlomka, lučka za gorivo se prižge, torej relacija okol 8.5... Mestna pa še vedno 10+.. Trenutno mam v avtu sposojen LMM in je rač poraba padla za okol 0.5l, dejanska pa ne..
pa glede merjenja razdalje sem večkrat poskusil in meri pravilno..
Vem da je stari post, samo me zanima kaj ste potem resilo to uganko:) ?
Me zanima cisto iz firbca:)

lp,Matevz
siemens4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 06, 2012 2:19 pm

[/b]
mathew napisal/-a:
siemens4 napisal/-a:No kot ste eni pisali kok je/sem voznik kriv, avto sem za recimo okoli 300-400km posodil, poraba nič kaj manjša.. In pa da ga sam po mestu tiščim nebo držalo, danes sem bil službeno v avstriji, cesta sama ravnina, 6 prestava pa do 110 km/h, rač poraba skozi okoli 5.8, tankal sem ko se mi je lučka prižgala 20e, torej mal manj kot 17l, pridem domov, števec kilometrov kaže 203km in glej ga zlomka, lučka za gorivo se prižge, torej relacija okol 8.5... Mestna pa še vedno 10+.. Trenutno mam v avtu sposojen LMM in je rač poraba padla za okol 0.5l, dejanska pa ne..
pa glede merjenja razdalje sem večkrat poskusil in meri pravilno..
Vem da je stari post, samo me zanima kaj ste potem resilo to uganko:) ?
Me zanima cisto iz firbca:)

lp,Matevz

Popolnoma nic, avto se vedno pije liter, liter in pol vec ko kaze ecu.. Enostavno sem se sprijaznil.. dokler da gre, mu naj bo.. :D
Uporabniški avatar
mathew
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr Dec 31, 2003 3:25 pm
Vozilo: ex 159,
ex Giulietta
Kraj: Svečina

Pozdravljen,

hvala za odgovor.

Jaz imam sicer 8 V 159 (120KM) , zdaj gre že 6 leto in se bolj kot ne vozim relacija MB - Graz in imam porabo na računalniku 6,3, dejansko, ko pa sam računam pa je okoli 6,5.
Meni kaze kar realno. Vozim pa med 130-160 Km/h.

Imam pa tudi čipirano oz. bolj kot ne popravljeno mapo.
Res je čudno da imaš tako porabo.

lp,Matevž
ThugBoy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: So Jul 19, 2008 9:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Morje

mathew napisal/-a:Pozdravljen,

hvala za odgovor.

Jaz imam sicer 8 V 159 (120KM) , zdaj gre že 6 leto in se bolj kot ne vozim relacija MB - Graz in imam porabo na računalniku 6,3, dejansko, ko pa sam računam pa je okoli 6,5.
Meni kaze kar realno. Vozim pa med 130-160 Km/h.

Imam pa tudi čipirano oz. bolj kot ne popravljeno mapo.
Res je čudno da imaš tako porabo.

lp,Matevž
kot zanimivost, 6.5 imam jaz porabo pri 2.4 210km, čipan. Ista relacija in hitrosti kot ti
na 19" pa malenkost več :D
"Even When They Kill Me, They Can't Never Take A Game From Young G"
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Za 2.4 je to super poraba. Nisem vedel, da so ti motorji tako "šparovni". Moja 2.0 jtdm ima porabo ves čas malenkost čez 7 l. Opažam, da pozimi okoli 7,5. Tako vsaj kaže bc, računat nisem šel nikoli.
159 2.0 jtdm
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

ThugBoy napisal/-a:
mathew napisal/-a:Pozdravljen,

hvala za odgovor.

Jaz imam sicer 8 V 159 (120KM) , zdaj gre že 6 leto in se bolj kot ne vozim relacija MB - Graz in imam porabo na računalniku 6,3, dejansko, ko pa sam računam pa je okoli 6,5.
Meni kaze kar realno. Vozim pa med 130-160 Km/h.

Imam pa tudi čipirano oz. bolj kot ne popravljeno mapo.
Res je čudno da imaš tako porabo.

lp,Matevž
kot zanimivost, 6.5 imam jaz porabo pri 2.4 210km, čipan. Ista relacija in hitrosti kot ti
na 19" pa malenkost več :D
Ce omenjas voznjo 130-160 konstantno na 19 kah potem imaš res porabo 6,5, toda vsaj se 1liter zraven. Ce ti pa res kuri 6,5 moras pa napisat, da se cez Maribor peljes 90, do Šentilja ko je vzpon tudi samo 90, potem je že meja voziš 60, takoj za mejo vozis 130, potem mogoce pred Lipnico en izpad 160, nato pa avstrijskih 100.
P.S. Ce imas pa zimske gume gor pa pristejemo se 0,5.
ThugBoy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: So Jul 19, 2008 9:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Morje

Omenjam vožnjo na zimskih 17
V bistvu se peljem mimo maribora prvih par km res komaj kaj cez 100kmh, sploh zdaj ko so mrzla jutra, potem pa tempomat slabih 130.
Ce je omejitev pa 120 (razen pri letaliscu kjer so postavili nove radarje).
nazaj pa ponavadi cca. 140
Z obcasnimi izpadi 200+, tudi v klanec v sentilju....
Na 19 col pa je vsaj pol litra, do liter večja poraba.

P. S. Sem pa probal tudi vožnjo kot jo omenjaš, pa sem prišel na porabo 5.8, manj pa res ne gre. Pa še to samo na tej relaciji. Ko sem zapeljal v MB je poraba takoj poskočila :)
"Even When They Kill Me, They Can't Never Take A Game From Young G"
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

siemens4 napisal/-a:
Popolnoma nic, avto se vedno pije liter, liter in pol vec ko kaze ecu.. Enostavno sem se sprijaznil.. dokler da gre, mu naj bo.. :D
Bos naslednjemu kupcu povedal,da pije liter oziroma liter in vec ali bos napako skril v kolikor se bos odlocil za prodajo?
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Povečana poraba, katere razlog je kakšna okvara je stvar stvarne napake in tako pravno gledano predmet reklamacije. Namrec ob nakupu se povečane porabe ne da videti, se posebej, kjer se pred nakupom več kot po dvorišču ne moraš peljati.
delorto
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Po Jun 11, 2012 10:30 am

Pozdravljeni!
Danes sem poškilil na potovalni računalnik in mi ni nič štimalo?
Po tem sem ga nekaj časa opazoval in se mi zdi kod da bi deloval ravno obratno, kod da bi bilo nekaj ravno obratno priklopljeno?He he poraba med 30 in 40 litri .Ko sem avto razbremenil po klancu navzdol max 50 litri.
Kje bi iskal napako?
Odgovori
  • Informacija