Prevelika poraba - AR 159, 1.9 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Gledala sva kalibracijske kode, na Bosch številke res nisem bil pozoren.

Ampak, da bi ti toliko lagal, bi moral imet nenormalno večje injektorje (ki ubistvu sploh ne obstajajo), obstajajo injektorji ki dajo cca 7% več nafte, od 2.4 210HP motorja, samo to niti približno ni dovolj velika razlika da bi ti tako lagalo.
Z injektorji kjer bi potovalni računalnik lagal 25% bi moral avto ekstremno kadit, in šel bi ko raketa. Pa po meritvah tvoj avto ne odstopa od povprečja v performansah, pa tudi kajenja ni bilo videt...

Odpri pokrov motorja in poglej Bosch številke na injektorjih.

V tvojem avtu bi morali biti injektorji s številko: 0 445 110 243

Če bi štekale zavore, zaradi tega nebi lagal potovalni računalnik, bi bila pač samo poraba zelo visoka tudi na računalniku, pa od bremz bi moralo smrdet, ker da ti zavore toliko držijo da maš 2l večjo porabo, morajo diski že malo žaret po daljši vožnji.
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Aha 243 injektorji mislim da so celo najbolj pretočni v standardnih 1.9 tako da verjetno ni napaka v tej smeri.
Nimam idej več. :)
Se pa prikaz porabe na BC lahko malo korigira v ECU ampak prej bi bilo bolje ugotovit zakaj tako odstopa.
siemens4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 06, 2012 2:19 pm

Številke na injktorjih se ujemajo z napisanimi od Tribes-a.. :)
siemens4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 06, 2012 2:19 pm

Aja pa kolker gledam avto malo ne pokadi.. Dejansko mi ni vec nic jasno..
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tudi meni ni jasno. Ker vsi parametri na avtu štimajo, avto gre OK, kadi ne, vsi senzorji so OK, injektorji so pravi in stestirani da so dobri.

Če bi bilo vse normalno bi avto pil nekje 6-7 na relacijah in do 8 na kratke fure. Tko pa res nevem kaj se dogaja.

Mislim edino en tak primer sem imel nedavno, ko je lastnik popravljal sesalni kolektor na avtu, pa mu je mehanik, ko je sestavljal zadeve nazaj, privijačil dovodno lajtungo na common rail "preko navoja". Zato je tam puščalo precej konkretno. Tako da je nafta dobesedno tekla iz avta. Vsakič ko je pospešil ali zabremzal, je bila na tleh sled polite nafte. In mu je avto pil približno 4l več kot je kazal potovalni računalnik. Zato sem ti prej napisal če ti nafta kje pušča.
Pušča lahko tudi kjerkoli od tanka pa do črpalke za gorivo. Tudi povratni vodi.
Samo če ni videti da bi karkoli puščalo, potem ne vidim več logike.
siemens4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 06, 2012 2:19 pm

Vse skupaj je čudno, pregledal sem vse in očitnih znakov da bi kje puščalo ni, avto se pustil lavfat v garaži kakšne 15 min, nikjer nič, enkrat bom še opral celotno mašino in potem da vidimo..

Mel sem primer pri prejšnji 156 da se mi je po računalniko pisalo porabo kot mora oz. malenkost več, avto je pa glede na izračun pil liter ali 2 več, problem pa je bil v merilcu pretoka zraka.. Saj to mi je delalo že pred servisi in čipanjem.. Vendar ce pravis da je senzor ok, ne vem vec.. Tudi takrat ko sem ga odklopil je avto šel normalno, kadil ni nič kaj bol, porabe pa tedaj nisem spremljal toliko da bi lahko kaj rekel.. Ga poskusim odklopit Za kaksne 100km?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Bodi brez skrbi, senzor pretoka je 100% OK.
Preverjeno tako v štantgasu kot pod polnim gasom so izmerjeni pretoki popolnoma OK.
siemens4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 06, 2012 2:19 pm

Torej ne vem več naprej.. -_-""
Hvala za pomoč!
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

meni je Fiat tipo. 1.7 Diesel spil tričetrt rezervoarja iz primorske do Ljubljanm to pa zato, ker ko sm čekiral olje, sm pozabil cunjo nekje tem, kjer sesa zrak v filter. No in jo je posesalo in zabilo pretok zraka.. Tko je avto pokuril veliko več nafte, ker zraka ni imel. Sicer pa, verjetno, če bi imel računalnik bi to veliko porabo merilo.. tko da je ta post malo brezpredmeten.
Vseeno, si zamenjal filter zraka?

lp
rock n' roll
siemens4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 06, 2012 2:19 pm

Menjano je vse, popolnoma vsi filtri, jermeni, črpalka, nova turbina, odstranjen dpf, egr, loputr na sesalnem kolektorju, pregledane šobe, olja,...
klansek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Apr 29, 2014 8:35 pm

Glede na zapisano - najbolj neumen predlog: naredi še eno furo. :) In računaj še enkrat.
siemens4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 06, 2012 2:19 pm

Delam na tem.. :)
siemens4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 06, 2012 2:19 pm

Evo, drug tank prazen: 65l/640km.. torej nek cez 10l/100km.. zadnje čase pa opažam, da ko avto stoji par ur na soncu, potem veliko dlje vergla preden da vžge.. ko pa vžge pa pokadi.. Kaka ideja?
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Glede nato, da se je delal velik servis je morda jermen za en zob izven faze?

ali je bilo to preverjeno in štima?
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
siemens4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 06, 2012 2:19 pm

100% preverjeno! :)
Ker poraba je bila tudi že pred serviso takšna..
Mal me mika dat še enkrat šobe pregledat drugemo majstro..
Odgovori
  • Informacija