Low fuel pressure - AR 159, 1.9 JTDm 110kW

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Tester ni najdel napako na pumpi vendar pritisk pumpe je nihal. Sedaj so dali drugo obnovljeno pumpo...

Bomo videli po čipanju :twisted: :-)(
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pobiramo stave?
Minotauer
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: Pe Sep 19, 2014 12:50 am

Haha, jst mocno upam da mu resi tezavo, ker sem v zelo podobni, ce ne celo identicni situaciji :) tudi meni naj bi testno poslali obnovljeno, sicer neka napaka v delovanju originalne je bila odkrita, a so bili pri Jelenu skepticni da je pumpa vzrok...
Minotauer
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: Pe Sep 19, 2014 12:50 am

@alfa33, a tvoja alfica se ni cipirana?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Njegova je metala napake ven že brez čipanja.
Ko smo dal čip gor je bila popolnoma nevozna, ven vrglo takoj ko si pohodil gas...
Minotauer
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: Pe Sep 19, 2014 12:50 am

@alfa33, si kej potestiral sedaj? Se se ponavlja napaka?
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Napaka se ne pojavlja več, vozilo je sedaj čipano..., vse ok...
Slika
Minotauer
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: Pe Sep 19, 2014 12:50 am

Super, malo optimizma zame:) se kak teden moram pocakat, da se mehanik vrne z dopusta
Minotauer
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: Pe Sep 19, 2014 12:50 am

Sem si vzel kr nekaj cajta, preden lahko potrdim da je tezava odpravljena. No, na sreco je menjava visokotlacne pumpe resila tezavo. Sicer se mi je po menjavi pumpe znova prikazal HEC, sem se ze ustrasil da nismo nic resli. Peljal takrat avto k mehaniku ki pa je samo zresetiral napako, rekel pa je da je neki s pritiskom zraka. Zato sem sam odsiravfal MAP senzor dol ki je bil kar posteno zapacan in ga ocistil. Od takrat (sedaj ze dobre 3 mesce) ni vec tezav:) no, neka nova se je pojavla, za kar pa je odprta nova tema, vabljeni k ogledu:p
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

Pozdravljeni,
tudi pri meni se je pojavil ta problem. avto ko se segreje, ko gre na obrate, začne cukat, ko se pojavi lučka check engine, avto gre v safe mode in zgubi moč. KO ugasneš in ponovno zaženeš ,dela neki časa normalno.

V multiecu scanu imam tri napake, P0520 (Oil pressure switch), P0091 in P0092 - Fuel pressure(high pressure, pump innput regulator) Kaj lahko še preverim z MECom , kateri parametri pomagajo dobit krivca ?

Gre se za alfo 159sw 2.0 jtd letnik 2010 , čipirano pr Tribesu na iz 170 na 200 konjev. Kolker sem bral je neki verjetnosti, da je šel po gobe regulator pritiska na comon rail pumpi, precej večja verjetnost pa da je šla pumpa. Filter nafte ima enih 40.000km

Kaj mi svetujete? Najprej bom filter menjal, pa kak aditiv v nafto, če je kaj vode kje. A naj kupim tud regulator pritiska goriva? .. Senzor pritiska goriva, ki je zgoraj na common railu sem lani zamenjal, ker mi je avto crkoval brez vidne napake.

Nekje pišete da pride prav črpalka od 2.4 jtd motorjev, JE to res ? če nabavim rabljeno , in mam srečo da je vredu, to samo zamenjam plug and play? :) namreč sem ravno pred velikim servisom, pa še sklopko bom zamenjal, ker mi že zadnjih par let pozimi drsi. Avto ima 250.000 km.

Hvala za pomoč mojstri..

lp
rock n' roll
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Imam isto 2.0 in mi je pred časom začela cukat predvsem mrzla, občasno tudi topla. Menjal sem naftni filter in sčistil kontakte na konektoju senzorja pritiska na cr pumpi in je bilo nekaj časa mir, potem pa mi je spet začela cukat in enkrat celo ugasnila, prižgala se je lučka, napaka senzor na cr pumpi. Zamenjal sem ta senzor in še tistega na cr rampi, ker sta baje povezana in od takrat imam mir. Aja, pa oba sem vzel Bosch.
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

ja meni sedaj načeloma deluje, če vozim pod 3000 obrati recimo. Če jo stisnem, ji zmanjka moči, nafte, in lučka check engine. Gre v safe mode. KO ponovno štartaš dela normalno. Ke 4-ič zaženeš še ugasne lučka . Naročil sem še senzor na visokotlačni črpalki, pa filter. Izmerit bi moral še pritisk pumpe v rezervoarju, če dobim kak manometer za to. Če ne bo ok, sklepam da lahko iščem črpalko od 2,4 ?
A so te črpalke vse iste, in pašejo? 1.9 jtd, 2.0 jtd in 2,4 jtd ?

hvala
rock n' roll
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

update.
Mislim da je bil samo filter nafte. ZAmenjal in laufa ko raketa spet. Zamenjan je bil nazadnje 40kkm nazaj. Je pa res da sm uzel enga cenejših, na autodocu. Sedaj sm uzel Mahle, za 35 evrov, upajmo da bo kaj boljše. Sem pa preventivno naročil še senzor na črpalki, 80 evr. Tak oda če kdo bere to temo, in ga rabi, ga lahko v kratkem prodam za ugodnejšo ceno, če se napaka ne bo več ponavljala. telefon ( nic tri ena pet osem devet devet sedem ena )
lp
rock n' roll
Odgovori
  • Informacija