Lučka za olje - 2.0 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

kin kako je kej z kantico za olje
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

da se malo oglasim :D opozorila po menjavi ni bilo več, upam da bo tudi v prihodnje tako [-o<
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

če se ponovi enkrat samkrat takoj napiši, ker če se ti dovolj dolgo ne bo ponovilo grem še sam v to :) upam da grem :D
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Xin napisal/-a:da se malo oglasim :D opozorila po menjavi ni bilo več, upam da bo tudi v prihodnje tako [-o<
In koliko te je potem prišla menjava? A si delal sam ali servis? Hvala
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

Gorjup napisal/-a:če se ponovi enkrat samkrat takoj napiši, ker če se ti dovolj dolgo ne bo ponovilo grem še sam v to :) upam da grem :D
deal! :D

Verjetno, da se bo spet pojavlo, ko bo tesnilo-guma tolk stara, da bo trda ratala in ne bo tesnila kot treba. Spodaj slika tesnila, ki smo ga vzeli iz avta. Lepo se vidi, da je vrh zavihan nazaj, na novem tesnilu je bil vrh lepo raven poleg tega pa tudi dosti mehkejši.

Slika
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

legenda1979 napisal/-a:
Xin napisal/-a:da se malo oglasim :D opozorila po menjavi ni bilo več, upam da bo tudi v prihodnje tako [-o<
In koliko te je potem prišla menjava? A si delal sam ali servis? Hvala
Točno 100e (olje, oljni filter, pa še nekaj drobnarij zravn ) + cca. 16e tesnilo na pooblaščencu. Menjala sva s prijatlom, trajalo je pa ene 5-6 ur, bi šlo tud hitrejš samo preden se tesnilna masa posuši morš počas delat :lol:

Je pa glih tolk na priliki, da ni treba menjalnika umikat al pa polosovine snemat. [-o<
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

evo končno zamenjal tesnilo lučke ni več.
fredi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Dec 02, 2015 6:33 pm
Vozilo: AR 159 2.0 Jtdm Sportwagon
Kraj: Maribor (okolica)

SIMONCELLI napisal/-a:evo končno zamenjal tesnilo lučke ni več.
Pozdravljen,

Sem novi na forumu imam AR 159 2.0 Jtdm 136 PS in tudi meni se dogaja isto kot pri vas (opozorilo za prenizki pritisk olja).

Sedaj me zanima sledeče. Pod to kataloško številko katero si objavil 71749352 je bakreno tesnilo ali se motim? Xin pa je objavil fotografijo gumi tesnila in sedaj ne vem katero tesnilo je vzrok za to napako.

Hvala za odgovor in LP
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

fredi napisal/-a:
SIMONCELLI napisal/-a:evo končno zamenjal tesnilo lučke ni več.
Pozdravljen,

Sem novi na forumu imam AR 159 2.0 Jtdm 136 PS in tudi meni se dogaja isto kot pri vas (opozorilo za prenizki pritisk olja).

Sedaj me zanima sledeče. Pod to kataloško številko katero si objavil 71749352 je bakreno tesnilo ali se motim? Xin pa je objavil fotografijo gumi tesnila in sedaj ne vem katero tesnilo je vzrok za to napako.

Hvala za odgovor in LP
Naj te slika na prvi strani te teme ne zavede.. na uradnem servisu, kjer sem zadevo naročil so se čudili sliki in tesnilu vendar je kataloška številka prava (torej za gumijasto tesnilo)! Torej izgleda tako, kot ga lahko vidiš na sliki, ki sem jo objavil :D LP
fredi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Dec 02, 2015 6:33 pm
Vozilo: AR 159 2.0 Jtdm Sportwagon
Kraj: Maribor (okolica)

Xin napisal/-a:
fredi napisal/-a:
SIMONCELLI napisal/-a:evo končno zamenjal tesnilo lučke ni več.
Pozdravljen,

Sem novi na forumu imam AR 159 2.0 Jtdm 136 PS in tudi meni se dogaja isto kot pri vas (opozorilo za prenizki pritisk olja).

Sedaj me zanima sledeče. Pod to kataloško številko katero si objavil 71749352 je bakreno tesnilo ali se motim? Xin pa je objavil fotografijo gumi tesnila in sedaj ne vem katero tesnilo je vzrok za to napako.

Hvala za odgovor in LP
Naj te slika na prvi strani te teme ne zavede.. na uradnem servisu, kjer sem zadevo naročil so se čudili sliki in tesnilu vendar je kataloška številka prava (torej za gumijasto tesnilo)! Torej izgleda tako, kot ga lahko vidiš na sliki, ki sem jo objavil :D LP
in kje je potem to tesnilo? Za bakreno tesnilo vem kje se nahaja. Če mi prosim lahko na kratko napišeš oz. opišeš.

Hvala in LP
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

fredi napisal/-a:
in kje je potem to tesnilo? Za bakreno tesnilo vem kje se nahaja. Če mi prosim lahko na kratko napišeš oz. opišeš.

Hvala in LP
V karterju, ki ga moraš sneti. Tesnilo je potem zlahka dosegljivo.. Da si omogočiš dostop do vseh vijakov boš moral snet nekaj zadev. (zaščita motorja, del avspuhu, en nosilec, sprednje kolo)

Slika

drugače pa imaš eno sliko tudi na spodnjem linku slikano iz druge strani..

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159 ... st11028105" onclick="window.open(this.href);return false;
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

baje da opel zariba zaradi tega tesnila na oljni pumpi tako da tisti ko smo zamejal zadnji čas
fredi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Dec 02, 2015 6:33 pm
Vozilo: AR 159 2.0 Jtdm Sportwagon
Kraj: Maribor (okolica)

Sem tudi končno sam zamenjal to tesnilo in sedaj tudi ni več opozorila. Tako da hvala za odgovore.

Vendar imam zdaj drug problem. nekje mi pušča hladilno tekočino. Kolikor sem gledal, mislim da pušča cev spodaj pod raztezno posodo, ampak moram preverit še od spodaj (avto dvignit)
Uporabniški avatar
šafla
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 618
Pridružen: Če Dec 16, 2004 10:12 am
Vozilo: Hyundai Kona
Kraj: Kranj - okolica

fredi napisal/-a:Sem tudi končno sam zamenjal to tesnilo in sedaj tudi ni več opozorila. Tako da hvala za odgovore.

Vendar imam zdaj drug problem. nekje mi pušča hladilno tekočino. Kolikor sem gledal, mislim da pušča cev spodaj pod raztezno posodo, ampak moram preverit še od spodaj (avto dvignit)
Preveri tole:
Slika
Pogosta napaka pri 2.0 JTDm, sploh prvi letniki...
I'm back!
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

Zdravo.

Meni tudi pušča neka tekočina na tej črni škatli. Na tej ki je na levi strani videt mokra. Prepričan sem bil da je to olje... in sicer videl sem mali mehurček pod vijakom. Sem odvil vse 4 vijake,, opral z razredčilom luknje in vijake, dal sikikon v luknje in na novo zategnil, ampak vseeno pušča.

A mi lahko kdo pove,, kajj je ta črna rebrasta škatla? njena funkcija...

lp
rock n' roll
Odgovori
  • Informacija