Težave z zagonom motorja / Ne vžge - 1.9 JTD 8V

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Johnnie
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: To Feb 22, 2011 9:16 am

Pozdravljeni!

Sem že iskal pa nisem našel nič glede mojega problema..

Imam problem, ker mi avto težko vžge.. (grelne svečke ne grejejo dovolj dolgo)

...zjutraj vže dokaj normalno... ko pa se vozim in ugasnem avto.. ter ga čec cca 3ure holem zagnati traja cca 10sekund da mi avto vžge.. (motor je mrzel..grelne sveče se pa prižgejo samo za sekundo ali 2)

sem zamenjal sensor temperature hladilne tekočine (tisti na termostatu), zamenjal vse svečke in rele..

opazil sem, da če izklopim sensor za temperature hladilne tokočine avto vedno vžge brez problemov, saj takrtat lučka za grelne svečke gori dovolj dolgo.

glede na to da sem sensor zamenjal pa je isto je nek drug problem? kot da sensor nebi prebral pravilne temperature hladilne tekočine?

je možno da je to zaradi nepravilne vrste hladilne tekočine? sicer imam notri rdečo g12+
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Pozdravljen,poskusi sledeče;ko daš kontakt,počakaj kakih 4-5 sekund preden vžgeš avto.Grelne svečke namreč zažarijo na polno šele po tem času baje.Vsekakor pa vrsta antifriza nima veze z vžigom.
Johnnie
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: To Feb 22, 2011 9:16 am

to sem že vse probal.... po moji logiki mora biti nekaj z temperaturo hladilne tekočine.. ker ko izklopim sensor avto vžge takoj in vedno.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

A je govora o JTD 8V 120HP motorju?

Če ja, se da zadevo precej omiliti s popravkom nekaj parametrov v ECUju.
l.u.k.a
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Mar 28, 2011 10:59 pm

Pozdravljeni,

Imam težavo z mojo alfico 159SW 120hp 88kw 8V.
Težavo imam z vžigom. In sicer ko avto stoji čez noč ali vsaj 8 ur (po končani službi) mi težko vžge. Opazil sem da s temperaturo ni tako povezano saj se dogaja, da ko je megla oz. vlažno zunaj mi težko vžge tudi ko je zunaj 6stopinj, ko je bilo jasno mi je pri 2. stopinjah normalno vžgal. Avto je bil pri serviserju kateri je preveril vžigalne svečke (katere so ok), rele, ter konektroje in jih namazal s kontakt sprejom. Računalnik mi ne javlja nobene napake, oz. danes zjutraj se mi je zgodilo, da mi je javil napako za vžigalne svečke vendar samo pri vžigu..nato mi napake ne javi niti opozorilna lučka ne sveti. Enkrat vmes se mi je tudi že pojavila ista napaka na računalniku, takrat sem peljal preveriti, vendar je s svečkami in relejom vse vredu...(napako smo pobrisali)...Sam mislim da je težava v samih kablih, kateri pridejo na vžigalne svečke...(nekaj z vlago..)
ps. ko avto prvič težko vžge, in če ga takoj, ko prižge ugasnem....bo v drugo avto prižgal brez kakršnega "napora"...
je imel kdo podobne težave?
Najlepša hvala za pomoč!

Lp
Luka
Johnnie
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: To Feb 22, 2011 9:16 am

TribesMan napisal/-a:A je govora o JTD 8V 120HP motorju?

Če ja, se da zadevo precej omiliti s popravkom nekaj parametrov v ECUju.

Ja 8V 120 HP imam :)

se da to kaj nastaviti s programom Multiecuscan?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ne, to se lahko uredi samo preko "čipanja".
Johnnie
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: To Feb 22, 2011 9:16 am

Koliko pa stane tak poseg in koliko časa traja? :-k

sem večinoma v okolici LJ.... tako, da če bi po novem letu imel kaj časa, da se uredi to zadevo :)
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Točno tako kot ti je TribesMan povedal

meni je super zrihtal =D> =D>
Alfa Romeo Giulietta
RobMayth
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: So Dec 19, 2015 9:09 am
Vozilo: 159 2.4 JTDm Q-tronic

Jaz imam popolnoma enak problem, vendar na 2.4 JTD, zjutraj težko vžge prvič, potem pa brez problema. Termostat je sicer pokvarjen, ker je odprt, vendar dvomim, da bi to vplivalo na vžig, ali pač?
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!!!
forplan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe Sep 13, 2013 10:46 am

Jaz imam isto 1,9 8v 85KW in imam probleme z vžiganjem.

Najbolj se pozna, če naredim naredim kratko razdaljo. Na primer se peljem v službo 30km zagrejem avto, čez osem ur, četudi je minus vžge s prve. Se premaknem do trgovine 500m in ga hočem čez npr. 15min ko se vrnem vžgat pa z muko spravim v pogon. Večkrat tudi ne vžge v prvo. pa tudi akumulator se mi zdi čisto bogi zaradi tega :)

TribesMan škoda da nisva še to zrihtala takrat ko sma že nastavljala drugo...

Drugače pa ko pride taka situacijo, ki sem jo opisal oz. ko pričakujem da bo težje vstal dam 2x start :) Vstavim ključ počakam 5s, ključ ven pa zopet not in počakam da se radio pržge in hop alfa malce lažje zadiha
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

To je neki čuden bug. Tudi sam sem ga imel nekaj časa, potem pa izgine. Potem pa spet, sedaj pa že dolgo ne :D na 1,9JTDm 110KW.

Kako je bilo pri meni - pri določeni situaciji se ali ni lepo zalavfal (je malo rabil), ali pa se je lepo zalavfal in napisal napako temperature hladilne tekočine (pa kazalec T hladilne tekočine je šel na max in takoj spet padel nazaj na 0), ali pa oboje hkrati.

To se je pojavilo, ali če sem naredil kratko relacijo (par km) in ga ugasnil ter čez par min zalavfal, ali pa dolgo relacijo (da se je čisto ogrel), potem pa počakal točno 8ur poleti, ali pa okoli 6ur pozimi in ga spet zalavfal :D Resno :mrgreen:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

ziga22 napisal/-a:To je neki čuden bug. Tudi sam sem ga imel nekaj časa, potem pa izgine. Potem pa spet, sedaj pa že dolgo ne :D na 1,9JTDm 110KW.

Kako je bilo pri meni - pri določeni situaciji se ali ni lepo zalavfal (je malo rabil), ali pa se je lepo zalavfal in napisal napako temperature hladilne tekočine (pa kazalec T hladilne tekočine je šel na max in takoj spet padel nazaj na 0), ali pa oboje hkrati.

To se je pojavilo, ali če sem naredil kratko relacijo (par km) in ga ugasnil ter čez par min zalavfal, ali pa dolgo relacijo (da se je čisto ogrel), potem pa počakal točno 8ur poleti, ali pa okoli 6ur pozimi in ga spet zalavfal :D Resno :mrgreen:
To kar imaš ti ni povezano z napako ki se pojavlja na 8V motorjih. V tvojem primeru verjetno samo slab akumulator...
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Sprobano ni akumulator, ker ko je bilo -20C in je avto stal cel dan je zalavfal brez težav :) Tudi po zamenjavi akumulatorja je bilo isto. Pa kot rečeno, je bilo pod samo res točno določenimi pogoji :D Po mojem software bug.
RobMayth
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: So Dec 19, 2015 9:09 am
Vozilo: 159 2.4 JTDm Q-tronic

RobMayth napisal/-a:Jaz imam popolnoma enak problem, vendar na 2.4 JTD, zjutraj težko vžge prvič, potem pa brez problema. Termostat je sicer pokvarjen, ker je odprt, vendar dvomim, da bi to vplivalo na vžig, ali pač?
Na 2.4 JTDm nima noben tega problema? Jaz imam med drugim tudi popolnoma nov akumulator, bom probal zamenjat, da vidim ali je problem v njem, ker imam še enega na zalogi.

Tribesman, mi lahko pošlješ okvirno ceno a reset menjalnika in čipanje na PM? Hvala :wink:
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!!!
Odgovori
  • Informacija