Počena glava - AR 159, 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
mercury1946
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: To Jun 17, 2014 6:09 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 16v

kolikor sem jaz gledal po netu je ta tekocina velik ljudem pomagala, ampak seveda za kratkorocno popravilo. se pa strinjam da bi dvakrat premislu preden bi to naliu v svoj avto,
Slika
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Meni je štacunar onudil tesnilc ko sem spraševal po hladilniku.
Ajd, če bi šlo res za neko starino pred smrtjo bi vzel, ker pa imam namen avto še nekaj časa imet sem raje zamenjal hladilnik, je bil itak original cenejši kot aftermarket pri prodajalcu tenilca.

Sicer načeloma take zadeve delujejo v kombinaciji vročine in zraka, ampak jaz nisem pristaš takih alternativ. Nikoli ne veš kaj bo ostalo v motorju. Ni to pena za flikanje gum, ki jo ob priliki spucaš, to ne gre iz motorja...
Tale je tekočina, obstaja tudi prah, pa če si preveč škotske sorte uporabiš kar tisto iz domače kuhinje.
V časih stoenk smo to prakticirali, dandanes se tega poslužujejo bolj preprodajalci...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tale svinjarija ti konkretno zapaca cel hladilni sistem. To je potem nemogoče spucat tako kot je treba.

Definitino ni to nekaj kar hočeš imeti v svojem motorju, pa neglede za koliko časa se gre.

To ti zjebe tudi termostat, pa hladilnik vode itd.
kaci0z
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Mar 05, 2015 11:23 pm
Vozilo: 159 2.4 Ti 2008
Kraj: Polhov Gradec

Ja nebi vlival tega notri ampak nujno rabim avto še ta tedn potem gre pa na remont. Odprl se bo cel motor da se vidi kok je res škode glava je sigurno počena. Če res nardi to tako svinjarijo po motorju se bo probalo spucat kolr se le da. Se pravi hladilnik bom verjetno tud zamenjal :/ Verjetno je kakšen bat tudi načet. Danes dobil komplet sklopko s košaro. jutri pride še vztrajnik. U soboto pa se začne. Kar se tega tesnilca tiče sem ga vlil polovico flaške cca 1deci. Se pravi več škode kot koristi:( hja draga šola bo
boxer88
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Jan 10, 2015 12:30 am

kaci0z napisal/-a:Ja nebi vlival tega notri ampak nujno rabim avto še ta tedn potem gre pa na remont. Odprl se bo cel motor da se vidi kok je res škode glava je sigurno počena. Če res nardi to tako svinjarijo po motorju se bo probalo spucat kolr se le da. Se pravi hladilnik bom verjetno tud zamenjal :/ Verjetno je kakšen bat tudi načet. Danes dobil komplet sklopko s košaro. jutri pride še vztrajnik. U soboto pa se začne. Kar se tega tesnilca tiče sem ga vlil polovico flaške cca 1deci. Se pravi več škode kot koristi:( hja draga šola bo

Pa si prepričan, da se ti vse to finančno splača?
Že sklopka z vztrajnikom je bila verjetno krepko čez 1000 evr. Tole s počeno glavo (in vsem ostalim kar pride zraven) bo pa tudi drag špas...
kaci0z
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Mar 05, 2015 11:23 pm
Vozilo: 159 2.4 Ti 2008
Kraj: Polhov Gradec

Vem kaj misliš. Avto ima 185kkm sklopka pa vztrajnik sta itak za zamenat ker sklopka ko je zunaj minus drsi. Za nekaj časa bi še bla.. Če se že menja se bo še vztrajnik ki ni več najbolši ker ne mislim čez 10kkm še enkrat odpirat. Sklopko in vztrajnik sem dobil za smešen denar glede na to kok so drage. Bo pa avto siguro ostal še kar nekaj časa.
Uporabniški avatar
pekidi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Po Feb 05, 2007 7:56 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

živ

kaj ti nobeden ne zna dat povezave, kakorkoli

predno se lotiš nečesa- probaj sledečo vrjanto, dvigni havbo, in takoj pri ledvičkah, vidiš cev, po kateri gre / kroži antifriz, stisni jo, in če je napihnjena kot balon, potem imaš kompresijo v hladilnem sistemu (počena glava) , tudi če ni kompresije, boš vsaj videl če ti pumpa dela... dihtunga, no še nism slišal primera pri teh motorjih da bi bila (bo kar glava) .. sam dihtungo, bo pa vseeno fajn menat ...

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=34&t=37255" onclick="window.open(this.href);return false;

pelji glavo ... Čukmanu ... ti bodo glavo zrihtal u nulo (za normalne €)

če pa rabiš kaj me pa pingni na ZS
L.p.
-D
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Verjetno je že rešil kaj glede na to, da je nazadnje pisal pred sko4aj 14 dnevi. Seveda pričakujemo, da sporoči kaj je bilo in kako je rešil.
159 2.0 jtdm
mhm
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: So Feb 20, 2016 10:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
Kraj: Novo mesto

Pozdravljeni

Moj prvi post...

Decembra sem kupil Alfo 159 SW 2.4 JTDm od fizične osebe iz celjskega območja, za katerega sem kasneje izvedel da ni to, za kar se je predstavljal. Letnik 2009, 140000 km. Kilometri naj bi bili oz. bi lahko bili realni, sem preveril.

3 tedne nazaj mi je 2km pred domom zasvetila lučka za temperaturo, merilnik je bil na 130C, ko sem motor ponovno zagnal je padel na 90C. Počasi pripeljem domov, dvignem pokrov, hladilne ni več. Pogledam pod avto, hladilna tekočina teče ven. Se mi je sicer že kar dozdevalo kaj je.

Naslednji dan na uradnem servisu v Nm potrdijo mojo domnevo. Počena glava.

Obremenjeval se nisem preveč ker sem dober mesec nazaj vzel zavarovanje GSV. Ok, oddajo predračun na zavarovalnico. En teden mine, odgovora ni. Pokličem, mal zatežim, malo se izmotavajo da bojo še kje poskusili kaj najti, a na koncu le potrdijo predračun.

Servis naroči glavo iz Italije. Naj bi bila nova, cena: 1300€. Lahko pa da je tudi obnovljena.

Slika

Prejšnji lastnik mi je zatrdil da je bil veliki servis narejen pred 25kkm. Po tem kar sem videl, mu ne verjamem nič več. Na servisu so mi torej naredili tudi veliki servis. Delo itak plača zavarovalnica, jaz sem plačal samo material.

No, napake so bile sledeče. Glava je počila med dvema paroma ventilov. Nad drugima dvema valjema je tudi že napokana, kar pa naj sicer nebi bilo nenavadno.

Ventili so označeni s številkami??? ](*,) #-o

Slika

Prejšnji šušmar "mehanik" je s tesnilno maso ko je sestavljal motor nazaj zabil en kanal za olje ](*,) #-o Gredi sicer niso obrabljene oziroma ni vidnih težav.

Mislimo pa da je glavni vzrok težave v nestrokovnem čipanju. Moj mehanik je bil septembra pri tem človeku. Šel je pogledat točno to alfo, katero sem jaz kasneje nevedeč to kupil. Mehanik tam naj bi v času ogleda na hitro čipal dva avtomobila =D>

No, avto je sedaj kar se tega tiče popravljen. Zavarovalnico bo stalo okoli 1800€, moj del me bo stal okoli 500€ (mislim da). No, pa zavarovanje je stalo na začetku 450€. Za ta denar sem torej dobil novo glavo, veliki servis, mali servis, 5x zamenjane grelne svečke, pa še par malenkosti.

V zelo kratkem grem k znanemu človeku v Dol pri Ljubljani, ki mi bo strokovno popravilo mapo.

To je to. Mislim da sem dobro prišel čez in to izključno ker sem pričakoval težave in vzel zavarovanje. No, tole se sicer sliši kot reklama za njih... Ampak slaba... Za njih... Vem da pri meni niso zaslužili oziroma so si naredili kar konkreten minus pri meni :twisted: Se sprašujem kako pridejo čez?

Za vse to krivim človeka, ki mi je avto prodal. Sem pač zaupljiv, verjel sem mu ko mi je par stvari naložil. Ne vem če je bila motor razmontiran pod njim, mi je pa povedal da je on dal avto čipat.

Avto je pa drugače fenomenalen :D :D :D :D :D :D :D :D Zadovoljen
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Lepo, da si porihtal.
Sedaj bo kdo skocil v luft, ampak vec ljudi ki se profesionalno ukvarjajo z avtomobili mi je reklo naj na celjskem ne kupujem rabljenih avtomobilov od drugega lastnika ali vec.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Hja, si pač imel smolo... Tile 2.4 20V občasno pokajo, pa neglede kateri tip motorja je (175, 200, 210), neglede kako je bil vožen ali čipan.

Tukaj gre za težavo v konstrukciji oziroma izdelavi glave.

Jaz dvomim da je razpoka posledica čipa. Vem za par primerov ko je glava počila pa avto ni bil nikoli čipan. Tako da to je vse bolj ali manj odvisno od sreče.

Z Dolom pri Ljubljani pa tudi ne zgubljat preveč časa, ker ne boš dobil nič drugega kot generično italjansko mapo, pa še to bolj slabe kvalitete.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Super, da si porihtal za relativno solidni ceno.
Moram pa napisati sledečo misel: Od 10ih alf 159 2.4 jtdm, ki se vozijo po temle forumu je 6im počila glava. To je resnično fenomenalna statistika.
Pa ne pisati, da je to posledica čipanja in brutalnega priganjanja, ker lastniki ostalih znamk delajo isto s svojimi konjički.
Posledično bomo kmalu teekmovali v kartingu za Alfa romeo memotial.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Haha... šest od desetih? Kaj si pa ti kadil?

Jaz vem za vsaj 70 159 z 2.4 JTDm motorjem, od tega jih je 80% na forumu.

Potem so tukaj pa še Brere, Crome, 156, 166... Mirno lahko rečem da vem za okoli 200 2.4 20V motorjev.
Primerov s počeno glavo pa poznam manj kot 10.

Garantirano je veliko bolj pogosto da na 1.9 JTDm 16V polomi lopute v sesalnem kolektorju in uniči cel motor, kot pa da na 2.4 20V poči glava.
hunt3r1
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Avg 10, 2012 8:06 pm

@alfasan: Od malo manj kot 6500 uporabnikov praviš, da je samo 10 voznikov 2.4 JTDm?
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Nisem delal ANOVE zato me ne preveč kregat. Dejstvo pa je, da se v zadnjih postih piše samo še o počenih glavah. In glede na to, da imam pri hiši dva 2.4 motorja me je že pošteno strah.
Pa tudi 5 % počenih glav je ekstremno visoka številka v primerjavi s konkurenco. Lahko sem pa tudi v zmoti.
Odgovori
  • Informacija