Prednje zavorne ploščice - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Pred meseci sem pisal nekaterim prodajalcem delov pri nas, ce bi seveda tudi jaz lahko imel mehankarske rabate glede na to da vecino sam sraufam.
Nobenemu se ni zdelo vredno, da bi sploh odgovoril. Sedaj pac kupujem zunaj.
Mogoce se bodo pa kdaj predramili.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

legenda1979 napisal/-a:Na spletni strani, ki jo omenjam je najcenejši disk za alfo 147 25€. Torej 2 sta 50 € in 10€ poštnina.
Sam si ugotovil, da jih na spletu dobiš za 80€ in 10€ poštnine, torej 90€. Ti si dobil ponudbo za 140€, na koncu pa trdiš, da si na istem. Ne razumem te tvoje računice.
V glavnem, jaz sem svoje ploščice naročil preko spleta, vsak se pa naj odloči sam zase. Ne delam nobene reklame za katerokoli stran ali trgovino, povedal sem le svojo izkušnjo.
No če je taka pol super. Prosim če daš link te strani, lahko tu na zasebno posljes da nebo reklame.
Aja čaki ti govoris o najcenejsem disku xy znamke ali ATE diskih?
Chuby
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: To Maj 19, 2015 8:29 pm

Ja sam se odlucio za kombinaciju ATE diskova i plocica na 156sw i jako sam zadovoljan. Koce odlicno, malo je vise prasine ali nema nikakvog cviljenja sto mi je bilo jako vazno.

Sto se cijene tice, komplet prednjih ATE diskova i plocica sam platio sve skupa 165 Eur preracunato iz Kn.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Alfa sport napisal/-a:Pred meseci sem pisal nekaterim prodajalcem delov pri nas, ce bi seveda tudi jaz lahko imel mehankarske rabate glede na to da vecino sam sraufam.
Nobenemu se ni zdelo vredno, da bi sploh odgovoril. Sedaj pac kupujem zunaj.
Mogoce se bodo pa kdaj predramili.
Mogoče bi pomagalo da bi šel osebno do pulta ?
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Težko, prodajalci so (pre)trdi, kot da iskane robe ni možno dobiti nikjer drugje kot pri njih!

Se pridružujem @alfasport-u, tudi jaz kupujem zunaj! Sem za veliki servis KAppe in menjavo sklopke + vsa drobnarija naokrog in zavore za spredaj dal zunaj okrog 550€. Se pravi, profitiral 1300+€ napram cenam pri nas! Pol se pa zamisli!
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Če dvigneš rit in se osebno priziblješ do pulta se da dobit lepše cene. Morda ne take kot mehanik ki jemlje za jurja vsakih par dni, ti pa jurja v pol leta ali še to ne, to ti je menda jasno.
Sploh če te vsaj na videz poznajo v štacuni, še bolje da pocukneš VIP.
Da se.
Nikakor pa ne moreš priti cenovno na tuje internet cene, to naši (slo) prodajalci še zase ne morejo.
Je pa včasih tudi za premislit, sploh če nisi 110% da bo zadeva pasala... Takrat pa možnost vrnitve/next-day-zamenjave v lokalni štacuni odtehta višjo ceno...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Ne vem, zakaj bi nekdo hodil po trgovinah prosit prodajalce, da mu prodajo neko stvar malo ceneje. Minili so časi, ko je kupec moral prositi prodajalca. Že sedaj se morajo krepko potruditi za kupca in vsi vemo s čim bodo kupca najlažje prepričali v nakup. Razumem, da prodajalec prodaja nekaj z namenom zaslužka ampak, ko vidiš za kakšno ceno se da isto stvar dobiti nekje drugje se človek vpraša kdo tukaj koga nateguje...
V končni fazi se pa vsak sam zase odloči kje in kako bo določeno stvar kupil. Izbire je na srečo več kot kadarkoli prej. Noben bav bav ni v današnjih časih naročiti nekaj iz tujine (in tudi vrniti, če je potrebno). Vsak resen prodajalec ti bo celo povrnil stroške vračanja, da o prijaznosti in pripravljenosti pomagati ne govorim. No, po izkušnjah, ki jih imam lahko trdim, da so tudi naši trgovci večinoma prijazni in pripravljeni pomagati. Se je pa že zgodilo, da sem kar nekaj časa stal za pultom pa me niti pogledal ni kaj še pozdravil. Očitno je bilo to, kar koli se je dogajalo na računalniku bolj zanimivo. Seveda sem se obrnil in odšel 2 vrati naprej v drugo trgovino.
159 2.0 jtdm
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Sem lepo vprašal, če imajo neko kartico ugodnosti in npr. račun kjer imaš rabate in zbiraš nakupe tako kot npr. http://www.operi-avto.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Se strinjam, da po znesku nisem enakovreden mehaniku vendar (bi) mi le ta svoje delo zaračuna(l) z urno postavko, zakaj bi torej še služil na razliki v ceni zamenjanega dela???
Zelo simpl ampak imam občutek, da grejo z mehaniki, ki vas lepo odirajo kar lepo z roko v roki.
Ne da se mi vsakič znova in znova težit in uporabljati veze, zato preprosto kupuješ v tujini, ker tam so pa stvari definirane in predvsem bistveno cenejše kot tukaj.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Pred pol leta sem kupoval sprednje diske za thesisa in pri nas se jih ni dalo dobiti, prodajalec je rekel, da jih ne dobi niti v Nemčiji.
Če se mu ne da POTRUDITI za stranko pol pa ku** ga gleda. Jaz sem jih potem sam dobil v Nemčiji z več kot pol nižjo ceno, kot jo je imel on objavljeno na netu.
Pa ne bi o imenu firme je pa med prvimi tremi v SLO.
Očitno jim gre z rabati, ki jih imajo še bistveno predobro, da bi se potrudili prav za vsako stranko, zato pri nas kupujem le, ko se mi zares mudi.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

legenda1979:
resnic je več, vsak ima svojo. Tudi glede metanja en za drugim.
Sigurno pa tudi podarjanje 30+% rabata internetnemu neznancu ni higienično do stalne stranke.

Mimogrede: a se v merkurju, bauhausu itd. tudi pogajate za rabate? Pa imajo tudi "mehankarske rabate" za stalne/večje odjemalce... Pravzaprav vsaka štacuna ločuje ti dve kategoriji, za pravne so pogajanja+pogodbe, za fizično stranko pač kolikor se komu zljubi-si jim všeč.

Pa da ne bo pomote, nikogar ne zagovarjam. Sam se poslužujem vseh variant, pač glede na okoliščine. (kot sem rekel, včasih ni vse samo v ceni, sploh če rabiš takoj)
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Imam tudi veze v trgovini z avtodeli in to dobro, prijateljsko vezo pa vseeno kupujem v tujini, ker je prijatelj priznal, da tako nizko ne more iti!

In predno grem kaj vprašat se o ceni pozanimam v tujini, kakšna je. Zato tudi potem vprašam, če mi lahko zrihtajo po ceni, kot je v tujini.

Vsi se premalo zavedamo/zavedajo, da je danes nakup v tujini praktično lažji kot v lokalni trgovini.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

No lepo da si omenil ravno trgovine, ki nagrajujejo kupce s kartico ugodnosti. Ni nek velik popust je pa vseeno. Predvsem ti pa na blagajni ni treba PROSIT. Znana so pravila in to je to.
Nimam nič proti, da niso odgovorili; se pač človek preusmeri tja kjer jim je mar za kupca.
Za malenkosti sicer imam nekega malega trgovca, ki očitno dobi rabat 40%, meni ga da pa 20% pa sva oba zadovoljna. Ampak gre za malega trgovca, ki mu je vsaka stranka pomembna. In ta mali nabavlja pri velikem torej zakaj veliki ne more dati meni 20% popusta?
Če pretiravam na razliki v ceni kot jo je naredil Damijan si lahko že kar spodobno obnoviš orodje ali pa dokupiš kar manjka. Orodje ti pa ostane načeloma do konca življenja.
Vsak se znajde po svoje.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Meni to ni "prosit" ampak prej "se pogajat".
Kartica z 5% je mazanje oči.
Konkretni popusti so pa nedoločljivi vnaprej, ker so tudi rabati ki jih dobi trgovec, različni.

Zakaj ti "taveliki" ne da 20% je pa daljša štorija, mogoče jo nekoč sam dojameš.
Do takrat, pa še potem, pa bo karavana šla dalje, z nami ali brez.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
borisk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 84
Pridružen: Po Nov 14, 2011 1:48 pm

kaj pa js vem, v evrotonu sm dobil na na lepe oči 20% popusta, se nisva s prodajalcem nikoli vidla prej. 15% dobi pomoje čist vsak ko vpraša. Kolega, ki mi šraufa dobi še več. Če kdo misli da gredo z maržami na rob, se krepko moti.

Kljub popustom pa pri večjih strareh nismo prišli skupaj, naprimer diski + ploščice (kupil pri MTEC) ali pa komplet sklopka+vztrajnik+potisni (idir ebay).
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

vsepovsod je isto.. v ponedeljek sem spraseval za en artikel, ki nima sicer nobene veze z avtomobilizmom, in dobil ponudbo za 198e-15% rabata+DDV (nikol prej slisal za firmo), kasneje dobil zadevo v bauhausu za celih 115e, pa verjamem da si bauhaus ne dela izgube :) ni pa to nekaj kar bi vsak potreboval da nebo kdo reku da jih v bauhausu na tone narocajo :D drugac pa clovk mora bit "gobc" pa se dobi kak procent drugac ni nc :)
Odgovori
  • Informacija