Zadnje novice

Nakup - AR 159, 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Re: Nakup 159 2.4 JTDm

OdgovorNapisal/-a Scremer » Ne Apr 02, 2017 11:28 pm

Še dodatno vprašanje... Ali je temperature vode pri 159kah vedno na 90°C? Oz. ali kazalec niha med 75 in 90, tako kot pri 156ki?

Sklopka bi morala biti menjana cca 40-50.000 km nazaj, skupaj z dvomasnim vztrajnikom. Vibracij na sklopki ni, tisto kar zaznam na sklopki je škrtanje stopalke in to ne glede na to ali se avto vozi ali stoji na mestu. Pojava se ne pojavljata sočasno. Stopalka nekako zaškrta, ampak to se zgodi še predno stisneš batek v cilindru... se pravi tisti prosti hod predno dejansko začne sklopka delovat. Ne vem no jaz to ne dojemam kot povezana problema.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: AR156 1.9JTD 8v 2004

Kraj: Kransterdam

OdgovorNapisal/-a lizard » Ne Apr 02, 2017 11:44 pm

Kazalec temperature nima kaj nihat med 75-90 (če ti to dela na 156ki, je termostat zrel za menjavo, lahko pa da heca tudi senzor temp.). Pri starejših avtih je lahko malo zanihal okoli 90 (+- nekaj stopnj), vsekakor pa ne do 75. Pri avtih s can-busom pa mora biti vedno na 90.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: Alfa 166 3.2 Collezione

OdgovorNapisal/-a JUG » Po Apr 03, 2017 5:54 pm

Če sklopka škrta nič novega... so znane težave že objavljene na forumu, ni pa nič narobe s tem.
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Uporabniški avatar

OdgovorNapisal/-a Scremer » To Apr 04, 2017 10:56 pm

No ja tista 2.4 je bila v ponedeljek prodana... Iscem dalje, hodim na oglede, ene komaj vzigajo, ene so take da te vse mine... Niti ena ni bila do sedaj taksna da bi se lahko do konca leta vozil brez nekih hudih investicij, pa naj bodo to tiste najcenejse ali tiste malo drazje. V vsako je treba vsaj 500€ investirat takoj ko jo domov pripeljes. In potem jaz nase 17 let stare Alfice ne upam dati na avto.net ker je nisem opral par mescev, pa se vedno izgleda bolje kot vse, ki sem jih do danes videl.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: AR156 1.9JTD 8v 2004

Kraj: Kransterdam

OdgovorNapisal/-a fleshyy » Sr Apr 05, 2017 8:43 pm

Jah, vseeno je bolje, če kupiš malo cenejšo in popraviš, če ni preveč narobe in vsaj veš kaj voziš. Men tut kdaj težko vžiga(egr ventil baje), lih danes mi je dpf filter zabasalo, lučka have engine checked. Sem ga ogrel, mal nateral in je sprožilo regeneracijo. Pri 175kkm bo potrebno kmalu tudi menjati vztrajnik in sklopko, mi že malo ropota. Podvozje imam od Ti verzije, malo trše in 2-3cm znižano(s homologacijo pri zegi). Plastika na vratih se malo lušči tam pri komandah za stekla in kjer je predalček, zamaka mi pri prednjih in zadnjih vratih na voznikovi strani(ko bom pro volji bom podrl vrata in jih na novo zatesnil). Pred kratkim je odpadel tudi pogonski sklop servo motorja(zaradi vibracij).
Prednje gume imaš za eno sezono, razen, če se ne voziš pod 60km/h :)
Glede na to, da je avto star 11let, so recimo injektorji brez problemov, menjalnik tudi. Prejšnji lastnik je menjal volansko letev(jaz sem tretji lastnik, avto je drugače iz italije).
Bo pa avto, po tem, ko vse glavne stvari uredim, za naslednjih 100kkm v dobri formi.
Vsekakor imej na strani kakega tisočaka, če pride kaj večjega, pa uspešen nakup!
fleshyy
Alfa Junior
Alfa Junior
Kraj: Cerkno

Prejšnja

Vrni se na 159, Brera, Spider

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost