Nakup - AR Brera, 2.2 JTS

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
igi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 349
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:21 pm
Vozilo: Brera, bencin, ni več.
sedaj Giulietta 1.4 MA

Na moji Breri 2,2 JTS je menjava verige s servisom, olje, svečke, filtri, črpalka vode in delom na pooblaščencu prišla 790€. Menjal sem jo 2012 z okoli 90.000 km, ker se mi je občasno prižigala lučka za motor. Sedaj imam 150.000 na števcu in do sedaj brez težav. Olje menjujem na dve leti med 25 in 30.000 km. Ker je motor od GM tudi ne kompliciram s kvaliteto olja. Če jo vozim kot dizla, do 3.500 obratov, je poraba me 9 in 10 litri, na dolgo turo z ženo, pod 9 l. V glavnem pa jo vozim, kot se za bencinca spodobi, med 5 in 7000 obrati. Poraba? Med 11 in 13 litri!
Ampak porabo odtehta zvok motorja.
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared.
http://www.youtube.com/watch?v=ZSNmlhrAeWw" onclick="window.open(this.href);return false;
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Kako se pa kaj obnese ta 2.2? Vem, da Brera ni najlažji avto, a teh 185 atmosferskih konjev zadostuje tudi za živahnejšo vožnjo? Trenutno vozim astro GTC s fiatovim 150 konjskim traktorjem, pa ne bi rad presedlal na "nepremičnino" :mrgreen:
Torej, če povzamem dosedanje ugotovitve, Brera z nobenim motojem ni šparovček, bencinarji razen keten nimajo večjih hib, menjava na 3.2 je draga kot žafran :) Sicer je ta minus kar velik, apak velika je tudi želja po povratku na (po možnosti bencinsko) Alfo :)
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Uf če maš zdaj dizel bi pa znalo bit vse razen dizelske brere rahlo razočaranje.

Mogoče je 1,75tbi še najbližje ampak mu tud zmanjka moči, mogoče če ga čipaš. Nobena pa nima nekega res hudega sunka. Preden sem kupil, sem sprobal vse razen 2.0jtdm. Pa mi je bila V6 nekak najbolj pri srcu. Škoda da nima tbi malo več konjev ker potem bi bila res najboljša opcija.
Slika
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Eh, pred astro sem imel 145ko QV in vem, da atmosferski bencinarji nimajo tistega sunka, ki ga da turbina. Vem tudi, da je celotna družina 159/Brera/Spider pretežka za kar nekaj kilogramov, zato me zanimajo izkušnje z 2.2 JTS. 145ka se je kar lepo premaknila :mrgreen: , za Brero si pa ne znam predstavljat... ima 35 konjev več, ampak ima tudi kar nekaj kilogramov več. Če 2.2 zadostuje tudi za živahnejšo vožnjo, potem bi mi bila interesantna tudi taka motorizacija :)
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Če si lahko privoščiš Alfo z V6 in želiš coupeja, išči GT s pravim alfinim 3.2 V6 motorjem, ker je drugi svet napram V6 iz Brere (gre za povsem nesorodna motorja, brerin izvira iz GM-a/Opla). Res da ima GT zastarelo platformo, in je Brera kar se tega tiče boljša, ampak verjami da se splača imeti alfo samo zaradi "starega" V6 motorja, ker je, tudi po mnenju marsikaterega novinarja (tudi Clarksona,...), eden najboljših motorjev kadarkoli narejenih, z zvočno kuliso ki je ne premore noben drug šest valjni motor. GT se pelje tudi precej bolj "alfasto" kot Brera, ki daje precej nemški občutek med vožnjo.

Poglej si ta posnetek, "testa" Brere z 1750 TBi motorjem. Zraven so angleški podnapisi. V videu se precej omenja zakaj mu Brera/159 ni bila tako všeč, kot tudi omeni in pokaže par kadrov Alfe GT s 3.2 motorjem. Pomojem ti ta posnetek da najbolj jasno sliko in primerjavo, kako se pelje in kakšne občutke daje katera Alfa (predvsem bodi pozoren na to kar tip govori):
https://www.youtube.com/watch?v=Il-ujILxYrM" onclick="window.open(this.href);return false;


Kar se pa 2.2 JTS je pa pomojem predolgočasen motor, ki ne nudi nekih performans, če že res hočeš Brero nujno TBi.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Ta posnetek sem gledal ravno včeraj :) Vem, da je bussov V6 popolnoma druga zgodba, in GTja s tem motorjem se sigurno ne bi branil. Problem pa je, ker so GTji 3.2 še redkejši od Brer. Brera mi je sicer v vseh pogledih lepša od GTja, zato načeloma iščem Brero, če pa bi se po nekem čudežu našel kak pametev GT V6, bi pa definitivno bil zainteresiran. Problem je edino, da so ti GTji očitno redkejši še od GTAjk...na avto.net jih je natančno 0
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Tako za TBi kot GT 3.2 je tujina na žalost skorajda edina možnost. Za edino GT s tem motorjem, za katero vem, je od uporabnika Jonasa, Yagi-san je pa svojo če prav vem prodal v tujino.

Sicer pa živi se samo enkrat, in če je nekdo ljubitelj Alfe in mu finance dopuščajo, si enkrat v življenju enostavno more lastit alfin V6 :) saj je to ena najprijetnejših avtombilističnih izkušenj nasploh.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

lizard napisal/-a:GT se pelje tudi precej bolj "alfasto" kot Brera, ki daje precej nemški občutek med vožnjo
Točno to. Kot en švab. Za daily imam GTjko in se mi res pelje veliko bolje.

Od Jonasa je pa pri Opankarju zdaj a ni?
Slika
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

lizard napisal/-a:Tako za TBi kot GT 3.2 je tujina na žalost skorajda edina možnost. Za edino GT s tem motorjem, za katero vem, je od uporabnika Jonasa, Yagi-san je pa svojo če prav vem prodal v tujino.
Na mojo si pozabil? ;)
Od Jonasa je pa pri opankarju zdaj, ja. Brero z 1.75TBi pa prodaja GTAm na tem forumu. Je tudi čipana, s Cup podvozjem,...
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

@Binji: Oprosti, res sem malo pozabil na tvojo oz. sem v glavi imel tiste ki majo večjo verjetnost da se bodo prodajale 8-[
Nisem pa vedel da je Jonas svojo (že) prodal naprej.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

lizard napisal/-a:... Nisem pa vedel da je Jonas svojo (že) prodal naprej.
Že vsaj kako leto tega... :)
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Je pa že kar dobra 3 leta od tega in zaenkrat se je še nisem naveličal:)
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

NO, celo tolk!

Sploh nimam občutka, kdaj sva se nazadnje srečala na Rjavi, ko sem s kolesom uletel po PST-ju... :)
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

eh, vem, da je za te motorje edina opcija tujina. Ampak tudi v tujini jih je bolj malo...v Italiji se prodaja nepregledna množica 12 GTjk z V6 motorjem, potem so pa tu še dajatve za našo preljubo kokoš, ki smatra 3.2 motor kot da je zlat. Še zdaj mi je žal, da nisem kupil 156 GTA ko sem imel priložnost, pa se mi je nabralo toliko nekih stvari da je bila afica prodana preden sem sploh dobil čas za ogled. je,kar je. Zdaj pač upam, da bo našel kako pametno Brero...oziroma če bi se našla kakšna zanimiva alfa z bussovim V6 bi verjetno razmislil tudi o njej.
Maticfic
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Dec 02, 2018 7:55 pm
Kraj: Kranj

Pozdravljeni,

nameravam kupit Brero z 2.2JTS motorjam. Delal bom približno 10.000km letno. Nisem neki dirkač, zato bo ta motor ustrezal mojim zahtevam. Uvozit jo mislim iz Nemčije s slabimi 100.000km. Servisi so bili delani redno. Motorji imajo probleme z verigo. Zanima me kaj naj vse zamenjam, da se izognem poškodbi verige in da bom potem moral menjat celoten pogonski komplet - torej verige, vodila, tesnila itd.

Hvala za odgovore.
Lp Matic



Edit: Premaknjeno v že obstoječo temo ....
Odgovori
  • Informacija